021-62948

اشتراک گذاری

مقادیر VPI و VCI در تنظیمات مودم

مقادیر VPI و VCI در تنظیمات مودم، اعدادی بسیار مهم در تنظیمات مودم هستند که توسط شرکت های سرویس دهنده اینترنت، به صورت متفاوت ارائه می شوند. اهمیت VPI و VCI به اندازه ای است که اگر آنها را اشتباه وارد کنید، نمی توانید با شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتی خود تماس بگیرید و حتی سرویس ADSL شما هم دچار مشکل می شود.

در این مقاله، نکات مهمی را راجع به مقادیر VPI و VCI در تنظیمات مودم بررسی می کنیم تا با این اعداد و اهمیت آنها بیشتر آشنا شوید. اگر برای تنظیم کردن مودم نیاز به راهنمایی دارید، می توانید با مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا کارشناسان شبکه، شما را راهنمایی کنند.

مقادیر VPI و VCI در تنظیمات مودم

منظور از مقادیر VPI و VCI در تنظیمات مودم چیست؟

VPI و VCI چیست؟

 VPI و VCI دو مقدار مهم در تنظیمات مودم هستند که مسیر و کانال انتقال داده‌ ها به شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت را تعیین می کنند. نکته ویژه در مورد این مقادیر این است که هریک از شرکت های ارائه دهنده اینترنت، آنها را با اعداد متفاوتی ارائه می دهند. مقادیر VPI و VCI در تنظیمات مودم، در حالت انتقال ATM مورد استفاده قرار می گیرند.

دو مقدار VPI و VCI در کنار یکدیگر، مسیر نهایی را مشخص می ‌کنند. دقت کنید که این دو مقدار باید توسط شرکت سرویس دهنده اینترنت به کاربران ارائه شوند؛ در غیر این صورت داده های شما به جایی غیر از شرکت منتقل می شوند. به صورت مجزا می توان هریک از این مقادیر را به صورت زیر تعریف کرد:

بیشتر بخوانید: تقویت سیگنال وای فای و افزایش سرعت مودم

معنی VPI  در تنظیمات مودم

کلمه VPI مخفف عبارت Virtual Path Identifier و به معنای مشخص کننده مسیر مجازی است. به عبارت بهتر، عددی که کنار VPI قرار می گیرد، مشخص می کند که شماره مسیر مجازی که پاکت‌ های داده باید از آن مسیر، مسیر دهی شده و به مقصد برسند چقدر است.

معنی VPI در تنظیمات مودم

معنی VCI  در تنظیمات مودم

در ادامه معرفی مقادیر VPI و VCI در تنظیمات مودم، معنی VCI را بررسی می کنیم. VCI مخفف عبارت “Virtual Channel Identifier”  و به معنی “مشخص کننده کانال مجازی” است. مسیرهای مجازی که در بالا معرفی کردیم، به کانال هایی تقسیم می شوند. مودم باید تشخیص دهد که داده ها را از طریق کدام کانال و کدام مسیر مجازی ارسال کند. VCI  درواقع این کانال را به مودم می شناساند. به عبارت ساده تر، مقدار عددی VCI همان شماره کانال مجازی را به مودم می‌دهد که داده‌ها باید در مسیر VPIای که انتخاب شده است، مسیر دهی شوند.

معنی VCI در تنظیمات مودم
امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *