021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

تعمیرات ups در محل

تعمیرات ups یکی از تخصصی ترین حوزه های فعالیت مرکز سخت افزار ایران است. یو پی اس یا منبع تغذيه بدون وقفه، دستگاهی است که توان مورد نیاز بار مصرفی را تامین می کند. این سیستم بین برق شهر و دستگاه مصرف کننده قرار گرفته و علاوه بر تثبیت و تنظیم برق شبکه، از ایجاد نویز و بروز اختلالات شبکه در تجهیزات حساس مصرف کننده جلوگیری می کند.

Ups همچنین با استفاده از انرژی ذخیره شده در باتری، برق مورد نیاز تجهیزات مصرف کننده را تامین می نماید .این محصول نیز همچون سایر محصولات الکتریکی، ممکن است دچار مشکلاتی شده و نیاز به تعمیر داشته باشد. باید بدانید که تعمیرات ups بسیار تخصصی بوده و به هیچ عنوان نباید توسط کاربران عادی و حتی تعمیرکاران مبتدی انجام شود. 

از این رو نمایندگی ups با استخدام مجرب ترین تعمیرکاران این حوزه و استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات و ابزار تعمیراتی، بررسی و ترمیم این محصول پیچیده را عهده دار شده است. در ادامه به جزئیات تعمیر یو پی اس خواهیم پرداخت.

تعمیرات ups

خدمات نمایندگی تعمیرات یو پی اس

تعمیر باتری ups

برای تعمیر باتری UPS، می‌توانید اقدامات اولیه را انجام دهید: ابتدا باید دستگاه UPS را خاموش کنید و اطلاعات مربوط به باتری را جمع آوری کنید. این شامل مدل و نوع باتری است که بر روی باتری نوشته شده است. باید از وضعیت بارگیری باتری مطلع شوید. بررسی کنید که باتری به درستی شارژ شده است یا خیر. در صورت لزوم، باتری را به یک شارژر خارجی متصل کنید تا از بارگیری مناسب برخوردار شود. 

اگر باتری واضحاً خراب یا ضعیف است، باید توسط تکنسین تعویض شود. با توجه به مدل UPS و باتری، مطابقت دقیقی بین آنها وجود دارد. توصیه می‌شود از یک باتری جایگزین از تولید کننده معتبر نصب کنید. پس از تعویض باتری، وقتی UPS را روشن می‌کنید، باید عملکرد باتری را آزمایش کنید. 

اطمینان حاصل کنید که باتری به درستی شارژ می‌شود و در طی قطعی برق، UPS بدون مشکل کار می‌کند. بعد از تعویض باتری، اطمینان حاصل کنید که تنظیمات مربوط به باتری در دستگاه UPS صحیح هستند. ممکن است نیاز باشد تا به مدیریت باتری در دستگاه مراجعه کنید و پارامترهای مناسب را تنظیم کنید. کارشناس نمایندگی تعمیر ups خدمات لازم را برای تعمیر و تعویض باتری ups  را ارائه می دهد.

تعمیر اینورتر یوپی اس

اینورتر از جمله قسمت های اصلی کنترل باتری یو پی اس است، این قطعه ممکن است بر اثر عوامل مختلفی دچار مشکل شود. زمانی که اینورتر یو پی اس قادر به تامین ولتاژ مناسب برای ترمینال های خروجی نباشد، عملکرد آن دچار اختلال شده و با مشکل روبرو می شود. 

به طور کلی، تعمیر و نگهداری اینورترها لازم است توسط تکنسین‌های ماهر و مجرب انجام شود. در صورتی که اینورتر شما نیاز به تعمیر دارد، توصیه می‌شود با نمایندگی تعمیر ups تماس بگیرید تا مشکل را بررسی کرده و تعمیرات لازم را انجام دهند.  

تعمیر برد ups

برای تعمیر برد   UPS، این مراحل را دنبال کنید: ابتدا، مطمئن شوید که برق UPS قطع شده است و همچنین باتری‌های آن قطع شده یا اتصال آن‌ها را قطع کنید تا هیچ خطر برقی وجود نداشته باشد. با دقت، برد UPS را بررسی کنید و از وجود هرگونه خرابی، خوردگی، قطعه‌های سوخته یا اتصالات خراب مطمئن شوید. 

در صورت وجود خرابی چشمگیر، توصیه می‌شود با ما در نمایندگی تعمیر ups تماس بگیرید. کارشناسان ما  راهنمایی لازم را برای تعمیر یا تعویض برد یوپی اس ارائه می دهند. در صورتی که می‌توانید خودتان مشکل را تشخیص دهید و بازسازی برد را انجام دهید، حتماً دستورالعمل‌های تولید کننده را رعایت کنید و از هرگونه خطا پرهیز نمایید. امیدواریم مشکل شما به زودی حل شود و برد UPS به درستی عمل کند.

نمایندگی تعمیرات ups

همانطور که اشاره کردیم، یو پی اس دستگاهی است که از چندین قطعه مختلف تشکیل شده است. بروز مشکل در هریک از این قطعات می تواند عملکرد دستگاه را به شدت مختل نماید. برای تعمیرات ups ، تعمیرکار باید با همه این قطعات آشنا باشد و بر ساختار و عملکرد هر یک از آنها تسلط داشته باشد. 

عدم وجود این آشنایی و تسلط می تواند زمینه ساز بروز مشکلات جبران ناپذیری در این دستگاه شود. در نمایندگی ups ، تعمیرات این دستگاه تحت نظر برجسته ترین متخصصین انجام می شود و به همین دلیل می توانید از کیفیت بالای خدمات این مرکز اطمینان کامل داشته باشید.

تعویض خازن های Ac ، تعویض و رفع مشکل ترانس، رفع مشکلات ناشی از استفاده نادرست از باتری، کالیبراسیون شارژر باتری، رفع مشکل عدم عملکرد UPS در حالت باتری، برطرف کردن عدم سوئیچ بین برق شهر و باتری، رفع تاخیر و قطع لحظه ای ولتاژ هنگام سوئیچ از برق شهر به باتری، تعویض قطعات برد از قبیل MOSFET و IGBT، عیب یابی و تعمیر مدار PFC، عیب یابی و تعمیر مدار INVERTER، عیب یابی و تعمیر مدار SPS، عیب یابی و تعمیر مدار BYPASS و رفع لحیم سردی از جمله اقداماتی است که در فرایند تعمیرات ups در این مرکز انجام می گردد.

Ups چیست؟

پیش از پرداختن به مبحث تعمیرات ups، لازم است اطلاعاتی در مورد این سیستم به شما کاربران گرامی ارائه دهیم. خب همانطور که اشاره کردیم، یو پی اس یک منبع تغذیه است که ضمن تشخیص بار مصرفی محیط، توان و انرژی مورد نیاز این بار را تامین می کند. این دستگاه در واقع برای حفاظت بارهای حساس و نیز سیستم های الکترونیکی، مخابراتی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

یکسو کننده شارژ، باتری، مبدل DC به AC و کلید غیر هادی قطعات و بخش های تشکل دهنده این محصول می باشند. فرایند عملکردی یو پی اس این چنین است که بار در حالت عادی از ورودی AC تغذیه می کند و همزمان شارژر با یکسو سازی ورودی AC و تبدیل آن به جریان DC باتری را شارژ می کند. همین که ورودی AC قطع شود، اینورتر ولتاژ DC باتری را به برق تبدیل کرده و ولتاژ بار را بدون ایجاد وقفه تامین می کند. کارشناسان تعمیرات ups بر این مساله تاکید دارند که در صورت بروز مشکل در این دستگاه، تعمیرات آن تنها توسط متخصصین خبره این حوزه انجام گردد.

نمایندگی ups

نمایندگی ups یکی از بخش های تخصصی مرکز سخت افزار ایران است که سرویس های فروش و تعمیر انواع مدل های یو پی اس را به کاربران ارائه می دهد. این مرکز به چند واحد مجزا تقسیم شده است که هریک عهده دار ارائه بخشی از خدمات مربوط به این محصول می باشند. در بخش فروش، کارشناسان مجرب و خبره ای فعالیت می کنند که مشاوره های تخصصی را در مورد این دستگاه به کاربران می دهند.

شما می توانید اطلاعات کاملی را در مورد یو پی اس مورد نظرتان از همکاران ما دریافت نمایید. علاوه بر بخش فروش، نمایندگی ups در بخش تعمیرات نیز فعالیت می کند. در این بخش تکنسین های مجرب و ماهر فعالیت کرده و انواع مشکلات سطحی و عمقی این دستگاه را در اسرع وقت برطرف می نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نمایندگی ups می توانید با همکاران ما در این مرکز ارتباط برقرار نمایید.

تعمیر یو پی اس در محل

آموزش تعمیر یو پی اس

اگر دوست دارید خودتان نحوه عیب‌یابی و تعمیر UPS را یاد بگیرید تا هر بار این دستگاه با مشکلی مواجه می‌شود، خودتان بتوانید آن را عیب‌یابی و تعمیر کنید یا اینکه به تعمیرکار حرفه‌ای در این زمینه تبدیل شوید، نباید دوره‌های آموزشی تعمیر UPS نمایندگی تعمیرات UPS را از دست بدهید.

در این دوره‌‌های آموزشی تست تخصصی قطعات الکترونیکی برد UPS، نحوه مسیریابی و ولتاژ گیری روی مدار تغذیه، روش‌های رسیدن به عیوب باتری و بخش ورودی جریان ولتاژ، آشنایی با تعمیر UPS صنعتی و دستگاه‌های سه فاز، تعمیر استلابلایزر و عیب‌یابی آن و … آموزش داده می‌شود. برای اطلاع از این دوره آموزشی می‌توانید با نمایندگی تعمیر یو پی اس تماس بگیرید و با کارشناسان این مرکز صحبت کنید.

دلیل خرابی یو پی اس

منبع تغذیه بدون وقفه نیز ممکن است گاهی دچار مشکل شده و درست کار نکند. وقتی اینورتر یو پی اس قادر به تولید ولتاژ یا فرکانس مناسبی در ترمینال های خروجی نباشد، عملکرد دستگاه با مشکلات متعددی مواجه می شود. بخش کنترل یو پی اس اصلی ترین بخش این دستگاه است که در اثر عوامل مختلف دچار مشکل می شود. پس از انجام مراحل تعمیرات ups و رفع مشکل اینورتر، سوئیچ استاتیک به طور خود کار بار را به خروجی اینورتر متصل می کند و مشکل برطرف می گردد.

به طور کلی خرابی این محصول با توجه به نوع فعالیتی که دارد، چندان دور از ذهن نبوده و اصلا اتفاق غیر عادی تلقی نمی شود. آنچه اهمیت دارد این است که با توجه به سیستم ساختاری پیچیده یو پی اس، مراحل بررسی، عیب یابی و تعمیر آن توسط افرادی انجام شود که از نهایت کارایی و تخصص در این حوزه برخوردار باشند. 

در غیر این صورت ممکن است ups تعمیر نشده و حتی با مشکلات جدی تری نیز مواجه گردد. کارشناسان ارشد تعمیرات ups در مرکز سخت افزار ایران، با بهره گیری از دانش روز دنیا اقدام به بررسی و ترمیم محصول مورد بحث می نمایند.

تعمیر UPS فاراتل

یکی از معروف‌ترین برندهای سیستم UPS در بازار، سیستم UPS فاراتل است که اکثر کاربران از این سیستم UPS استفاده می‌کنند. اگر شما هم از سیستم UPS فاراتل استفاده می‌کنید و با مشکلی در این دستگاه مواجه شده‌اید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که عیب‌یابی و تعمیر این سیستم را به نمایندگی تعمیرات UPS بسپارید؛

البته سیستم UPS شما از هر برند و مدلی که باشد، امکان عیب‌یابی و تعمیر آن توسط این مرکز وجود دارد؛ تنها کافیست که با نمایندگی تعمیر UPS تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز به آدرس موردنظر شما اعزام شده و سرویس عیب‌یابی و تعمیر این دستگاه را در محل به شما ارائه دهند.

راه اندازی سیستم برق اضطراری

جالب است بدانید یو پی اس ها درابتدا جزو تجهیزات گران قیمت محسوب میشدند اما به گذشت زمان به فراوانی آن ها اضافه شد و قیمت شان  با نزول قابل توجهی روبرو شد. آن چه پس از انتخاب نوع یو پی اس، از اهمیت بسیاری برخوردار است، طریقه ی راه اندازی سیستم برق اضطراری میباشد. چرا که نصب ناشیانه میتواند به مشکلات بسیاری در کارایی این تجهیزات بدل شود.

نصب یو پی اس ، نیازمند تخصص بالایی است و کارشناسان برای انجام آن ملزم به گذراندن کلاس های آموزشی تخصصی میباشند. همچنین در کنار یو پی اس ها لوازم جانبی و اقلام بسیاری نیاز است که کارشناس نصب و راه اندازی سیستم برق اضطراری ، باید نسبت به آن ها و طرز تهیه شان، آشنایی کافی داشته باشد.

همچنین به دلیل حساسیت بالای کار و ایمنی، نکات حائز اهمیت بسیاری وجود دارد. این نکات شامل توجه به محل نصب یو پی اس، جلوگیری از ورود گرد و غبار و رطوبت خارج از تحمل، توجه به تهویه ی صحیح دستگاه، دمای مکانی یو پی اس، جلوگیری از ایجاد شوک الکتریکی میشوند. با نظر به این مسائل و ویژگی ها، به متقاضیان تهیه ی UPS  توصیه میشود، حتما از سرویس های نمایندگی معتبر نصب و راه اندازی سیستم برق اضطراری، بهره ببرند.

5/5(3 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *