دیر روشن شدن تلویزیون

تعمیر تلویزیون

دیر روشن شدن تلویزیون جزء مشکلاتی است که کاربران بعضا با آن مواجه می شوند. به این معنی که وقتی دکمه پاور را فشار می دهند، دستگاه با تاخیر روشن می شود. در حالی که بسیاری از افراد در این شرایط نگران شده و تصویر می کنند تلویزیوینشان در حال خراب شدن است، باید بدانید که این مشکل دلایل مشخصی دارد. در بیشتر موارد، قطعات داخلی ایراد داشته و نیاز به به بررسی و ترمیم دارند. گاهی هم مشکل از دکمه پاور است و با تعویض آن، تلویزیون با سرعت عادی روشن می شود.

در ادامه مطلب امروز ضمن معرفی دلایل دیر روشن شدن تلویزیون ، روشهای رفع این مشکل را نیز مورد بررسی قرار می دهیم. توجه داشته باشید که عدم پیگیری این مشکل در زمان مناسب، می تواند منجر به بروز مشکلات جدی تر در تلویزیون و حتی از کار افتادن آن به مرور زمان شود. برای آشنایی با دلایل روشن شدن تلویزیون با تاخیر، در ادامه همراه ما باشید.

دیر روشن شدن تلویزیون

علت دیر روشن شدن تلویزیون چیست؟

اگر دیدید تلویزیون شما با سرعت قبلی روشن نمی شود و در این زمینه تاخیر دارد، اول از همه پاور را مورد بررسی قرار دهید. پاور یا برد پاور تلویزیون، انرژی این دستگاه را تامین می کند. این قطعه برق را با ولتاژ مشخص به قطعات مختلف تلویزیون رسانده و باعث روشن شدن دستگاه می گردد. پاور خازن هایی دارد که با عنوان خازن های خروجی شناخته می شوند. اگر این خازن ها بسوزند یا از کار بیفتند، تلویزیون روشن نشده و یا بسیار دیر روشن می شود. خرابی چوک های ورودی هم دلیل دیگر دیر روشن شدن تلویزیون به شمار می رود.

قطعات الکترونیکی بعضی از تلویزیون ها به صورت سری در مدار قرار گرفته اند. اگر یکی از قطعات مدار خراب شده و از کار بیفتند، جریان مدار قطع اگر قطعه از کار بیفتد، جریان الکتریسیته بدون تاثیر قطعه صافی یا همان خازن به مدار می رسد. وقتی تلویزیون دیر روشن می شود، جریان ایجاد شده دارای ریپل است و به همین دلیل، در نتیجه قطعات بعدی به درستی تغذیه نشده و عملکرد درستی ندارند. در مجموع می توان گفت که مهم ترین دلیل دیر روشن شدن تلویزیون، خرابی برد پاور و مشکلات خازن های موجود در این قطعه است.

چطور مشکل دیر روشن شدن تلویزیون را برطرف کنیم؟

بهترین روش برای رفع مشکل دیر روشن شدن تلویزیون ، تعمیر پاور و یا تعویض این قطعه در صورت نیاز است. پاور قطعه مهمی است و بررسی و تعمیر آن باید توسط افرادی انجام شود که به خوبی با ساختار این قطعه و نحوه باز و بسته کردن آن آشنایی دارند. معمولا تکنسین های تعمیر تلویزیون، خازن های آسیب دیده پاور را بررسی کرده و در صورت آسیب دیدگی، آنها را تعویض می کنند. اگر خازن های جدید اصل نبوده و یا فاقد کیفیت لازم باشند، درست کار نمی کنند و حتی ممکن است باعث خرابی پاور و سایر قطعات تلویزیون شوند. بنابراین لازم است که تعمیر پاور تلویزیون در یک مرکز تعمیراتی معتبر و توسط تکنسین های مجرب و دوره دیده انجام شود. تیم تعمیرات تلویزیون مرکز سخت افزار ایران برای ترمیم درست و بی نقص پاور در خدمت شما عزیزان می باشند.

نحوه تعمیر پاور تلویزیون

همانطور که گفتیم، با تعمیر پاور می توان مشکل دیر روشن شدن تلویزیون را تا حد زیادی برطرف کرد. اما این قطعه چگونه ترمیم می شود؟ معمولا خرابی و از کار افتادن خازن های پاور باعث دیر روشن شدن LCD یا  LED می شود. تکنسین پس از باز کردن تلویزیون و دسترسی به پاور، خازنها را بررسی و موارد معیوب را شناسایی می کند. در مرحله بعدی، این خازن ها را بیرون آورده و آنها را با خازن های جدید و اصل جایگزین می کند. اگر مراحل به درستی انجام شوند، پس از بستن تلویزیون مشکل حل می شود. یعنی تلویزیون به درستی و در زمان مناسب و بدون تاخیر روشن می شود. بهتر است به محض این که دیدید تلویزیون چند بار با تاخیر روشن می شود، از یک تعمیرکار بخواهید آن را بررسی و ترمیم نماید.

نمایندگی مجاز تعمیرات تلویزیون

نمایندگی تعمیر تلویزیون، مجموعه ای حرفه ای، متشکل از چندین واحد تخصصی است که خدمات و سرویس های مربوط به ترمیم و رفع ایرادهای این محصول را به متقاضیان محترم ارائه می دهد. در راستای جلب رضایت مشتریان عزیز و ارتقا سطح کیفی خدمات ارائه شده، کادر فنی نمایندگی تعمیرات تلویزیون از بین نیروهای با تجربه انتخاب شده اند. این افراد که هرکدام در حوزه کاری خود یک کارشناس زبده هستند، به خوبی با نیازهای کاربران و سلایق آنها آشنایی دارند. به همین دلیل هم می توانند ضمن برخورد درست و اخلاقی، بهترین سرویس ها را به این عزیزان ارائه دهند. نمایندگی مجاز تعمیرات تلویزیون از ابزار پیشرفته برای ترمیم مدل های مختلف این دستگاه استفاده کرده و مشتری مداری را به عنوان رسالت همیشگی خویش به اجرا درآورده است.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+