021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

ارورهای دستگاه کپی توشیبا

آیا در مورد ارورهای دستگاه‌های کپی و مفهوم آنها اطلاعاتی دارید؟ ساختار اکثر دستگاه‌های فتوکپی به گونه‌ای است که وجود برخی ایرادات فنی در دستگاه را به صورت ارورهای ویژه به کاربر نمایش می‌دهند. اکثر دستگاه‌های کپی در صورت وجود اشکال در بخش های داخلی یا بیرونی، این موضوع را از طریق نمایش کد خطا به اطلاع کاربر می‌رسانند. کاربر با توجه به این کدها و مفهوم آنها می‌تواند وجود ایراد را تشخیص داده و آن را برطرف کند. دستگاه‌های کپی در برندهای مختلف کدهای منحصر به خود را دارند و نمی توان این ارورها را در همه مدل ها و برندها یکسان دانست.

در این مطلب ما رایج‌ترین ارورهای دستگاه کپی توشیبا را به شما معرفی کرده و مفهوم هریک را مورد بررسی قرار می‌دهیم. این کدها در بیشتر مدل‌های  فتوکپی Toshiba یکسان بوده و تقریبا مفهوم مشترک دارند. پس از شناخت معنای ارورها، با روش های برطرف کردن آنها نیز آشنا خواهید شد. به این ترتیب می توانید هریک از ارورهای دستگاه کپی توشیبا خود را شناخته و اقدامات لازم برای رفع آنها را در زمان مناسب به انجام برسانید. چنانچه دستگاه نیاز به بررسی و ترمیم تخصصی‌تر داشت، تیم کارشناسی  تعمیرات دستگاه کپی  در مرکز سخت افزار ایران خدمات لازم را به شما ارائه خواهند داد.

ارورهای دستگاه کپی توشیبا

معرفی رایج ترین ارورهای دستگاه کپی توشیبا

به عنوان بخشی از رایج ترین و مهم ترین ارورهای دستگاه کپی توشیبا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ارور C56 :

خطای ارتباطی بین پردازنده اصلی و PFC

ارور C57:

خطای ارتباطی بین پردازنده اصلی و برد IPC

کد C58 :

خطای ارتباطی بین برد IPC و فینیشر

کد C59 :

خطای ارتباطی بین CPU اصلی و CPU لیزر

ارور F07 :

خطای ارتباطی بین برد SYS و برد LGC

ارور F11 :

خطای ارتباطی بین برد SYS و برد SLG

کد خطای C73 :

خطای راه اندازی EEPROM

خطای C82 :

تنظیم سنسور

ارور C85 :

غیر عادی بودن موتور سینی lift

ارور C86 :

خطای تنظیم سنسور خروجی اصلی

کد خطای CA9 :

خطای انتقال داده های تصویر از برد SYS

کد CAA :

خطای تنظیم دقیق اسکن ثانویه

کد خطای CE1 :

خطای تشخیص حسگر پرتو

ارورE35 :

عدم دستیابی به سنسور انتقال کاست

کد خطای E3C :

عدم دسترسی به حسگر ثبت

ارور E45 :

باز شدن پوشش جانبی LCF در هنگام چاپ

کد E46 :

باز ماندن درب یونیت تغذیه هنگام

ارور E47 :

باز بودن پوشش خروجی در طول چاپ

کد خطای E50 :

نرسیدن لبه جلویی کاغذ به سنسور معکوس 2

کد E51 :

نرسیدن لبه جلویی کاغذ به سنسور معکوس 1

ارور E55 :

خاموش بودن CRUN و ماندن کاغذ در مسیر کاغذکش

کد خطای E58 :

عبور نکردن کاغذ از سنسور معکوس 1 یا حسگر معکوس 2

ارور E59 :

عدم عبور لبه سینی کاغذ از سنسور خروج

کد E5A :

نگذشتن لبه سینی کاغذ از سنسور خروج

ارور E71 :

توقف تغذیه اصلی

کد خطای E72 :

توقف کاغذکش اصلی

کد خطای E74 :

توقف سنسور معکوس اصلی

کد خطای E3F :

عدم دسترسی دستگاه کپی به سنسور انتقال LCF

ارور E41 :

باز شدن کاور جلویی دستگاه فتوکپی توشیبا در حین چاپ

کد E44 :

باز شدن کاور تغذیه دستگاه در حین چاپ

روش های رفع خطاهای فتوکپی توشیبا

پس از این که یکی از کدهای ذکر شده را در نمایشگر دستگاه کپی توشیبا خود مشاهده کردید، باید آن را برطرف کنید. تداوم این کدها مانع از آن می شود که دستگاه به صورت درست و بی عیب کار کند. بسته به این که کد مورد نظر چه مفهومی داشته و مربوط به کدام بخش دستگاه باشد، روش های مختلفی برای برطرف کردن ارور وجود دارد. اگر ارورها ناشی از مواردی همچون خالی بودن کارتریج، باز ماندن درب و مواردی از این دست باشند، برطرف کردن آنها کار چندان سخت و پیچیده ای نیست. شارژ کارتریج دستگاه کپی توشیبا و نیز بررسی و بستن بخش های باز مانده مشکل را حل می کند. اما گاهی مساله جدی است و ارورهای دستگاه کپی توشیبا از وجود نقص فنی در قطعات داخلی نشأت می گیرند.

در این صورت شما به عنوان یک کاربر عادی مهارت کافی برای رفع این ارورها را نخواهید داشت. لذا توصیه می شود در این شرایط حتما با یک تعمیرکار با تجربه و دوره دیده مشورت کنید. تیم  تعمیرات کپی توشیبا  در مرکز سخت افزار ایران با مدل های مختلف این دستگاه و کدهای خطای هریک از آنها آشنایی کامل دارند. تسلط همکاران ما بر ساختار دستگاه های فتوکپی منجر به این شده که قادر به رفع انواع ارورهای کپی توشیبا و تعمیرات تخصصی این دستگاه باشند. کافی است با این مجموعه تماس بگیرید تا تیم تعمیرات کپی توشیبا در محل به آدرس شما اعزام شده و دستگاه را بدون هیچ عیب و ایرادی به شما تحویل دهند.

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی یک مرکز معتبر و تخصصی است که کاربران می توانند کلیه نیازهای خود در زمینه ترمیم و رفع معایب این دستگاه را در آن برطرف کنند. این مرکز به دو بخش فروش و تعمیرات تقسیم شده و هر یک از این بخش ها خدمات ویژه ای را به کاربران ارائه می دهند. واحد تعمیرات دستگاه کپی، شامل چندین واحد تخصصی است که به پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا مجهز شده است.

برترین متخصصین حوزه تعمیرات ماشین های اداری در این بخش فعالیت می کنند و انواع مشکلات این دستگاه را ترمیم می نمایند. گفتنی است خدمات نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی مرکز سخت افزار ایران، همه برندهای این دستگاه از جمله شارپ، توشیبا، زیراکس، کونیکا مینولتا، کانن و … را شامل شده و مطلقا محدود به برند خاصی نمی باشد.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *