مشکلات پکیج تاچی

تعمیر پکیج

پکیج های تاچی از جمله پکیج های بسیار مرغوب به حساب می آیند که طرفداران بسیاری دارند، اما با این حال مرغوبیت این دست از پکیج ها مانند سایر سیستم های گرمایشی تنها زمانی حفظ می شود که سرویس دهی را جز برنامه های منظم حفظ و نگهداری از آن قرار داد و مسلما در غیر این صورت درصد پیدایش بروز مشکلات افزایش خواهد یافت.

به طور کلی پکیج های تاچی در انواع مدل های استار، اسمارت و اکو در تیپ های A,B,C ,D تولید می شوند، اما می توان گفت تا حدودی دارای ارورهای یکسان می باشند. در این مقاله علاوه بر شناسایی مشکلات پکیج تاچی به ارائه ی راهکارهای رفع خطاهای انواع آن نیز می پردازیم.

مشکلات پکیج تاچی

قیمت تعمیر پکیج تاچی

مطمئنا اگر برای عیب یابی و رفع مشکلات پکیج خود زودتر اقدام کنید، هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد. این در حالی است که قیمت تعمیر پکیج تاچی و هر برند دیگری در صورت تشدید آسیب دیدگی، بسیار بیشتر می شود. به طور کلی هزینه تعمیر پکیج دیواری تاچی و دیگر برندها بستگی به نوع و شدت خرابی دستگاه و قطعات آن دارد. مثلا اگر برد دستگاه سوخته باشد یا ترموستات به طور کلی از کار افتاده باشد، هیچ راهی جز تعویض این قطعات وجود ندارد. بسته به این که قیمت قطعه یدکی چقدر باشد، ممکن است هزینه تعمیرات پکیج هم افزایش پیدا کند. در هر صورت بعد از این که تعمیرکار پکیج را عیب یابی کرده و بخش های آسیب دیده آن را شناسایی کرد، برآورد می کند که برای تعمیرات پکیج تاچی خود باید چقدر هزینه کنید.

ارورهای پکیج تاچی

خطاهای پکیج تاچی مدل اسمارت و اکو در تیپ A

 • ارور E1: این کد به معنی تشکیل نشدن شعله یا ثابت نشدن شعله در پکیج است. در این شرایط یا گاز وارد سیستم نشده و یا سیم برق ایراد دارد. البته احتمال خرابی جرقه زن و یا سولفاته شدن آن نیز وجود دارد.
 • ارور E2: این مورد از ارورهای پکیج تاچی، به معنی گرم شدن بیش از حد مبدل از دمای استاندارد در ترموستات حد دستگاه است. تیم تعمیرات پکیج تاچی برای رفع این ارور، پمپ و فیوز را ترمیم یا تعویض کرده و یا مدار بای پس را تمیز می کنند.
 • ارور E3: این خطا به این معنی است که در روند تهویه پکیج مشکلی ایجاد شده است. عواملی همچون خرابی پرشر سویچ فن، خرابی یا کثیفی فن دستگاه، مسدود بودن مسیر دودکش، مسدود شدن پروانه فن و وجود مشکل در اتصالات برد مدار، باعث صدور این کد خطا می شوند.
 • ارور E4: اگر در پکیج تاچی خود ارور E4 را مشاهده کردید، به این معناست که آب دستگاه کاهش پیدا کرده است. باید نشتی لوله ها و رادیاتورها را بررسی و برطرف کنید.
 • ارور E6: از دیگر ارورهایی که در روند تعمیر پکیج تاچی بررسی و برطرف می شود، کد ای 6 است. این کد خطا به معنی وجود نقص در سنسور آب در مدار گرمایش است.
 • ارور E7: نشان دهنده وجود مشکل در حسگر سنسور آب گرم مصرفی می باشد. باید سنسور تعمیر و یا تعویض شود تا مشکل برطرف گردد.

خطاهای پکیج تاچی مدل اکو و اسمارت در تیپ B

 • ارور E1 در تیپ B: این کد خطا به معنی وجود مشکل در سیستم احتراق پکیج می باشد.
 • ارور E2 در تیپ B: کد E2 در پکیج تاچی تیپ B نشان دهنده وجود مشکل در سیستم تهویه دستگاه است. دودکش، فن و پرشر، قطعاتی هستند که در این شرایط بررسی و ترمیم یا تعویض می شوند.
 • ارور E3 در تیپ B: این کد خطا به معنی وجود مشکل در سیستم تهویه فن است. در این حالت بعد از پایان یافتن کار فن، پرشر فن قطع نمی شود و به کار خود ادامه می دهد. تعمیر پکیج تاچی در این شرایط باید با مهارت و دقت بسیار بالایی انجام شود.
 • ارور E4 در تیپ B: این خطا به معنی گرم شدن بیش از اندازه مبدل اصلی پکیج از دمای تعریف شده در ترموستات حد دستگاه است.
 • ارور E5 در تیپ B: این کد خطا به معنی وجود نقص در سنسور NTC آب سرد ورودی به دستگاه است. ممکن است سنسورها درست کار نکنند و یا برد آسیب  دیده باشد.
 • ارور E6 در تیپ B: اگر سنسور آب گرم مصرفی در تیپ B پکیج تاچی درست کار نکند، کد E6 در دستگاه به نمایش در می آید.
 • ارور E7 در تیپ B: ارور E7 هم یکی دیگر از ارورهای پکیج تاچی است که نمایش آن در مدل های B نشان دهنده وجود نقص در سنسور آب مدار گرمایش است.

ارورهای پکیج تاچی در مدل اکو و اسمارت در تیپ C و D

 • ارور E1 در تیپ C و D: مختل شدن روند تهویه دستگاه
 • ارور E2 در تیپ C و D: وجود نقص در سنسور آب مدار گرمایش
 • ارور E3 در تیپ C وD: وجود مشکل در سنسور آب گرم مصرفی
 • ارور E4 در تیپ C وD: گرم شدن بیش از حد مبدل اصلی پکیج از دمای تعریف شده در ترموستات حد
 • ارور E5 در تیپ C وD: وجود مشکل در مدار شیر گاز برقی پکیج تاچی
 • ارور E6 در تیپ C وD: وجود مشکل در سیستم احتراق پکیج دیواری تاچی
 • ارور E9 در تیپ C وD: وجود نقص در سیستم به علت ایجاد یخ زدگی در پکیج

سرویس در محل پکیج تاچی

جابجایی پکیج دردسرهای خاص خود را داشته و احتمال آسیب دیدگی دستگاه نیز وجود دارد. بنابراین خدمات تعمیر پکیج تاچی، در محل به دارندگان این دستگاه ارائه می شوند. برای دریافت خدمات مربوط به سرویس در محل پکیج تاچی کافی است با نمایندگی مجاز پکیج در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. این سرویس موجب راحتی کاربران می شود و به شما کمک می کند که شاهد ترمیم سیستم گرمایشی منزل یا محل کار خود در اسرع وقت باشید. پس از برقراری تماس و گزارش مشکل به پرسنل بخش پشتیبانی، همکاران ما در قالب تیم تعمیرات به آدرس شما اعزام شده و خدمات لازم را ارائه می دهند. تعمیرکاران پس از بررسی دقیق دستگاه و شناسایی بخش های آسیب دیده، از تجربه و مهارت خود استفاده کرده و تمامی مشکلات و ایرادات عملکردی پکیج شما را برطرف می نمایند.

راهکارهای رفع مشکلات پکیج تاچی

زبان اغلب دستگاه های مدرن امروزی جهت بیان مشکلات درونی پیش آمده، نمایش کدهای خطا می باشد. پکیچ های تاچی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و مانند بسیاری از سیستم های گرمایشی مدرن، اختلالات موجود را با نمایش کدهایی نمایش می دهند.

رایج ترین خطاهای پکیج تاچی عبارتند از :

کد خطای E1

این کد به معنای تشکیل نشدن شعله و یا ثابت نماندن آن در پکیج می باشد. ارور E1 می تواند براساس عواملی چون وارد نشدن گاز به سیستم، نوسانات فشار گاز، عدم اتصال صحیح کابل ها، خرابی الکترود جرقه زن و یا سولفاته شدن آن، آلودگی شیرگاز و عدم عبور گاز از آن و قطعی اتصال الکترود جرقه زن یا شیرگاز ایجاد شود.

رفع این دسته از مشکلات پکیج تاچی با بررسی شیر گاز و نیز تعمیر یا تعویض تخصصی اتصلات ارتباطی اجزا شکل می گیرد که نیازمند دانش یک تعمیرکار مجرب است.

کد خطای E2

ارورهای E2 مجموعه ی بزرگی از ارورهای پکیج تاچی می باشند که جهت نمایش گرم شدن بیش از حد مبدل دستگاه شکل می گیرند و براساس عللی همچون خرابی پمپ پکیج، از کارافتادن شیر سه راهه برقی، بسته بودن شیر مدار رفت و برگشت، خراب بودن فیوز حد و آلودگی های درونی پدید می آیند.

این مجموعه ایرادات سیستم گرمایشی پکیج تاچی در اغلب مواقع با تعمیر و یا تعویض پمپ از بین می رود، اما بررسی و تعویض شیر سه راهه برقی و شیر مدار رفت و برگشت نیز حائز اهمیت است. اکیدا توصیه می شود در صورت مشاهده ی این ارور با تعمیرکاران مجرب تماس بگیرید و از هرگونه دستکاری و اقدام به تعمیر بپرهیزید.

کد خطای E3

این دسته از مشکلات پکیج تاچی مرتبط با سیستم تهویه ی فن می باشد و به دلایل خرابی و یا آلودگی آن به وجود آمده و نیازمند تعمیر و یا تعویض قطعات فن است، البته گاهی نیز ممکن است اختلالاتی در اتصالات برد مدار سبب عدم تهویه ی صحیح پکیج شود.

کد خطای E4

این خطا به معنای بروز نقص در عملکرد دستگاه به دلیل کمبود میزان آب دستگاه است و براساس عواملی چون وجود نشتی در سیستم، مسدود بودن لوله ها، کم بودن فشار آب و یا مشکلات درونی برد پکیج به وجود می آید. جهت رفع این دسته از ایرادات سیستم گرمایشی پکیج تاچی نیازمند تعمیرات تخصصی در هریک از بخش های معیوب ذکر شده می باشید.

کدهای خطا E5/E6/E7

این دسته از ارورها با خرابی حسگری با نام NTC  شکل می گیرد که یک سنسور تنظیم کننده ی دما می باشد و دمای تنظیم شده توسط شخص را به برد منتقل می نماید. جهت رفع این مجموعه از خطاهای تاچی، سنسور NTC باید تعمیر و یا تعویض گردد، البته گاهی نیز مسیر سیم کشی سنسور به برد دچار خرابی شده و عملکرد دستگاه را مختل می کند.

خطای E8

این خطا مهم ترین خطای مجموعه ایرادات سیستم گرمایشی پکیج تاچی می باشد که نشان دهنده ی اختلالات داخلی برد است. از آنجایی که در اغلب مواقع جهت رفع  این مشکل نیاز به تعویض برد دستگاه احساس می شود، بهره گیری از یک تعمیرکار مجرب حائز اهمیت است.

تعمیرات پکیج تاچی

به طور کلی پکیج تاچی سیستمی پیچیده و حساس می باشد که ممکن است در طول عمر خود با تداوم نمایش انواع ارورها برای کاربران خود دردسرساز شود. رمزگشایی از ارورهای پیچیده و مختلف این پکیج ها نیازمند دانش و مهارت یک تعمیرکار مجرب می باشد، بنابراین اکیدا توصیه می شود در صورت مشاهده ی هرگونه ارور با کارشناسان حرفه ای نمایندگی مجاز پکیج تماس بگیرید.

نمایندگی تعمیر پکیج

نگهداری از سیستم های پکیج امر بسیار مهمی می باشد که نیازمند دقت فراوان در جلوگیری از پیدایش عوامل  تخریب کننده ی سیستم است. همکاران و کارشناسان مجرب ما در نمایندگی تعمیر پکیج، با  استفاده از پیشرفته ترین ابزارها و تکنیک های سرویس دهی، شما را در جهت تعمیر و برقراری سیستم های گرمایشی انواع پکیج ها یاری می نمایند.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+