021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

چطور با دستگاه کپی اسکن بگیریم؟

دستگاه های کپی امروزی با پیشرفت های زیادی که داشته اند علاوه بر قابلیت کپی، کارایی های دیگری نیز دارند و همین امر موجب افزایش کاربرد و استفاده از این دستگاه ها شده است. یکی از این موارد، امکان اسکن گرفتن با دستگاه کپی است. در اغلب دستگاه های کپی که امروزه تولید می شود، قابلیت اسکنر نیز تعبیه شده و این دستگاه ها را به یک دستگاه چند کاره تبدیل کرده است.

در نتیجه می توان با اسکن کردن با دستگاه کپی، فایل ها را در قالب یک سند دیجیتالی برای دیگران ارسال کرد. اسکنرها عملکردشان مانند یک دوربین عکاسی است و با اجزایی مانند لامپ، موتور و هسته ADF شناخته می شوند. با این حال بسیاری از کاربران با وجود این که دستگاه کپی آنها قابلیت اسکن گرفتن را نیز دارد، نمی دانند چطور باید با دستگاه خود اسکن بگیرند. به همین دلیل در این آموزش می خواهیم نحوه اسکن گرفتن با دستگاه فتوکپی را بررسی کنیم.

اسکن گرفتن با دستگاه کپی

اسکن گرفتن با دستگاه کپی از طریق نرم افزار

اسکن کردن با دستگاه کپی در درجه اول نیازمند نصب نرم افزار مرتبط با اسکنر دستگاه کپی مورد نظر است. در نتیجه باید ابتدا این نرم افزار را دانلود و آن را نصب کرد. معمولا وب سایت اختصاصی هر برند دستگاه کپی با توجه به مدل دستگاه، نرم افزار اختصاصی آن را روی سایت قرار می دهد. بعد از این که نصب نرم افزار انجام شد، برای اسکن گرفتن با دستگاه کپی باید مراحلی را دنبال کرد تا بتوان با دستگاه کپی از اسناد و فایل های مختلف اسکن گرفت.

برای رفع ارورهای دستگاه کپی می توانید این مطلب را بخوانید.

مراحل اسکن گرفتن با دستگاه فتوکپی

برای اسکن کردن با دستگاه کپی باید ابتدا در سیستم وارد منوی کنترل پنل شد و در آن جا گزینه Windows Fax and Scan را انتخاب کرد. حال در ادامه روی گزینه SCAN کلیک کرده و در بالای صفحه ای که باز می شود، گزینه new scan را انتخاب کنید. با این کار نام دستگاه مورد نظر نمایش داده می شود. آن را انتخاب کرده و روی گزینه Preview کلیک کنید. در ادامه باید فرمت فایلی که می خواهید اسکن شود را انتخاب کنید.

اگر اسکن شما رنگی باشد، فرمت انتخابی در قسمت پروفایل، گزینه photo است. در صورتی که اسکن سیاه و سفید است فرمت را روی حالت Document بگذارید. در ادامه نیز می توانید کیفیت و وضوح تصویر فایل انتخابی را تغییر داده و آن را کم و زیاد کنید. حتی با استفاده از گزینه های  Brightness  و Contrast می توانید میزان شفافیت یا کنتراست تصویر مورد نظر برای اسکن را تغییر دهید. با انجام تغییرات و تنظیمات مورد نظر، روی دستگاه کپی دکمه اسکن را زده تا اسکن فایل آغاز شود.

حال باید مراحل ارسال فایل را دنبال کنید. بسته به نحوه ارسال مورد نظر می توانید در برنامه Windows Fax and Scan از گزینه هایی مانند Forward as email، Forward as Fax و … برای ارسال فایل ها استفاده کنید. حتی می توانید فایل اسکن شده را تنها در سیستم ذخیره نمایید. با انتخاب گزینه save as شما می توانید فایل اسکن شده را با هر فرمتی که می خواهید در سیستم ذخیره کنید.

مراحل اسکن گرفتن با دستگاه فتوکپی
آموزش اسکن گرفتن با دستگاه کپی

دلایل اسکن نگرفتن دستگاه کپی چیست؟

گاهی اوقات با وجود دنبال کردن تمامی مراحل کاربران نمی توانند با دستگاه کپی خود از فایل های مورد نظر اسکن تهیه کنند. بروز مشکل در اسکن گرفتن با دستگاه کپی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که اکثرا ایراد در بخش نرم افزاری و تنظیمات دستگاه است. به روز نبودن درایور دستگاه کپی یا درست نصب نبودن نرم افزار مرتبط با آن روی سیستم، نصب نسخه ناسازگار و مواردی از این دست می تواند دلیل اسکن نگرفتن دستگاه کپی مورد نظر باشد.

از طرفی نیز گاهی برخی مشکلات و خرابی های سخت افزاری در دستگاه کپی مشکل ساز می شود. در نتیجه شاید به یک عیب یابی تخصصی و تعمیر دستگاه کپی در یک مرکز تعمیراتی معتبر نیاز باشد. مرکز سخت افزار ایران به عنوان یک مرکز معتبر و با سابقه در زمینه انواع تعمیرات دستگاه های کپی می تواند خدمات مورد نیاز را به کاربران این دستگاه ها ارائه دهد.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *