اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

مقایسه یخچال سامسونگ و ال جی

در این مقاله به مقایسه یخچال سامسونگ و ال جی می پردازیم. دغدغه ای که احتمالا با آن درگیر هستید. هر دو شرکت ال جی و سامسونگ جزو بزرگ ترین تولیدکنندگان لوازم خانگی هستند و به ویژه در بخش یخچال و تلویزیون، عملکرد بسیار خوبی داشته و دارند. رقابت بین این دو برند کره ای تا جایی پیش رفته که بیشتر کاربران نمی دانند یخچال های سامسونگ بهتر هستند یا ال جی.

هر دو شرکت مدل های متنوع ساید، دوقلو، یخچال فریزر و … دارند که به تکنولوژی ها و قابلیت های مدرن و کاربردی مجهز هستند. حتی در بخش قیمت هم رقابت یا بهتر بگوییم، مبارزه بسیار تنگاتنگی بین این دو برند وجود دارد. بنابراین مقایسه ای کلی، به شما کمک می کند که با دید باز، انتخاب درست تری داشته باشید. در مقایسه یخچال سامسونگ و ال جی، تلاش کرده ایم که به هیچ عنوان سوگیری خاصی نداشته باشیم. بنابراین از نگاه بی طرفانه ما در این مطلب اطمینان کامل داشته باشید.

معیارهای مقایسه یخچال سامسونگ و ال جی

برای این که بدانید یخچال ال جی بهتر است یا سامسونگ، باید این دو محصول را از جنبه های مختلف مقایسه کنید. به عنوان مثال باید قیمت تولیدات هردو برند را مد نظر داشته باشید. طراحی فاکتور مهم دیگری است که در مقایسه یخچال Samsung و lg مورد توجه قرار می گیرد.

میزان مصرف برق، تنوع مدل و قابلیت ها هم فاکتورهای دیگری هستند که در مقایسه یخچال ال جی با سامسونگ به آنها توجه می شود. با توجه به این که کدام یک از این معیارها برای شما مهم تر هستند، می توانید انتخاب کنید که از بین این دو برند محبوب کدام یک را خریداری کنید.

یخچال سامسونگ ارزان تر است یا ال جی؟

هنگام مقایسه یخچال سامسونگ و ال جی، بسیار مهم است بدانید که کدام یک ارزان تر هستند. شما قرار است مبلغ نسبتا بالایی را صرف خرید دستگاهی کنید که باید مدتها، تا چند سال، برای شما کار کند. ممکن است هیچ گونه محدودیت مالی نداشته باشید و برایتان مهم نباشد که مبالغ بالاتری را صرف خرید یخچال کنید. یا این که اقتصادی تر فکر کنید و بخواهید یخچال ارزان تری خریداری کنید. واقعیت این است که دو برند ال جی و سامسونگ، یخچال ها، سایدها و یخچال فریزرهای گران قیمتی دارند. یعنی در مقایسه با نام های کمتر شناخته شده، این برندها قیمت بالاتری برای تولیدات خود در نظر گرفته اند که علت اصلی آن، کیفیت ساخت و فناوری های جدید است.

اما نمی توان با قطعیت گفت که یخچال های سامسونگ گران تر هستند یا دستگاه های ال جی. ممکن است مثلا یکی از ساید بای سایدهای سامسونگ، قابلیت های خاصی داشته باشد که مدل مشابه ال جی، فاقد آنها باشد. در نتیجه قیمت آن مدل بیشتر از هم رده اش در برند ال جی باشد. شرایط عکس هم وجود دارد. مقایسه یخچال های سامسونگ و ال جی در بخش قیمت، برنده مشخصی نداشته و همه چیز بستگی به طراحی، قابلیت ها و ویژگی های دیگر دستگاه دارد.

مقایسه طراحی یخچال ال جی و سامسونگ

طراحی یکی از مهم ترین فاکتورها در مقایسه یخچال سامسونگ و ال جی است. یخچال همیشه یکی از ارکان اصلی آشپزخانه بوده و تاثیر زیادی بر دکوراسیون و زیبایی این فضا داشته است. شرکت های تولید کننده هم این مسئله را مد نظر داشته اند و در رنگ و طرح و ابعاد یخچال، رقابت بسیار شدیدی باهم دارند. از نظر طراحی، یخچال های سامسونگ و ال جی کاملا متفاوت هستند. حتی یخچال های ال جی طرح هایی مختص به خود را دارد که منحصر بفرد هستند. Lg حتی یخچال هایی با 5 در دارد که بسیار خلاقانه آنها را طراحی کرده است.

یخچال های دو درب این برند هم بعضا دارای یک درب سوم هستند که دسترسی به قفسه ها را راحت تر می کند. همان فناوری Door In Door که اولین بار توسط ال جی متولد شد. سامسونگ هم برای این که در میدان رقابت بازنده نباشد، درب بار یخچال های خود را با اندازه ای بزرگتر و به صورت تمام قد بر روی درب اصلی ساید بای ساید طراحی کرده است. درب بار ویترینی سامسونگ برای سرمایش سریع تر به یک صفحه ی فلزی Metal Cooling مجهز شده است. باید بگوییم که این بخش از مقایسه یخچال ال جی با سامسونگ، تماما به سلیقه شما بستگی دارد.


مصرف انرژی

یخچال به طور کلی دستگاه پر مصرفی است و مهم است که مدل انتخابی شما، کمترین میزان مصرف برق را داشته باشد. امروزه تقریبا تمامی کمپرسورهای یخچال کم مصرف شده اند.

اما ال جی پا را از حد معمول فراتر گذاشته و با طراحی هوشمندانه تر قفسه ها و استفاده از درب بار Door In Door ، مصرف برق یخچال ها و به ویژه ساید بای سایدهایش را به کمترین میزان ممکن رسانده است. کمپرسور مورد استفاده در یخچال های این برند هم منحصر به این شرکت است و به گونه ای طراحی شده که علاوه بر مصرف برق پایین، عمر بالاتری دارد. می توان برنده این بخش از مقایسه یخچال سامسونگ و ال جی را lg دانست.


قابلیت های یخچال ال جی در مقایسه با سامسونگ

در پایان مقایسه یخچال Samsung و lg نوبت به مقایسه قابلیت های آنها می رسد. به طور کلی تنوع مدل یخچال های سامسونگ بیشتر از رقیبه دیرینه اش است. تعداد قفسه ها در این محصولات بیشتر است و راحت تر می توانید وسایل مورد نظرتان را در آن جا بدهید. یخچال های سامسونگ به صورت مداوم بروز رسانی می شوند و در مدل های بالاتر، می توان آنها را به وای فای هم وصل کرد.

یخچال های سامسونگ Family Hub خانواده هوشمند این برند هستند و قابلیت های ویژه ای را به کاربران ارائه می دهند. از طرفی محصولات ال جی به فناوری Door in Door مجهز هستند. همچنین تکنولوژی های بروز تری در یخچال های ال جی وجود دارد و در مجموع، این برند قابلیت های بیشتر و کارآمدتری را ارائه می دهد. در بخش قابلیت ها، می توان محصولات ال جی را برنده میدان مقایسه یخچال سامسونگ و ال جی به شمار آورد.

امتیاز شما به این نوشته