021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

تعمیر عدم کارکرد USB موبایل

تعمیر عدم کارکرد USB موبایل نمونه ای از سرویس های تعمیراتی است که نمایندگی تعمیرات موبایل در مرکز سخت افزار ایران ارائه می دهد. عدم کارکرد یو اس بی، شارژ نشدن تلفن همراه را به دنبال دارد. خرابی یو اس بی باعث می شود که گوشی شما یا اصلا شارژ نشود یا در هنگام شارژ قطع و وصل شود. البته بد نیست بدانید که پورت USB فقط برای شارژ کردن طراحی نشده بلکه هدف اصلی برای طراحی آن انتقال داده ها است.

تعمیرکاران در هنگام تعمیر عدم کارکرد USB موبایل معمولا به این نتیجه می رسند که مشکل یو اس بی عدم تماس سطح فلزی داخل درگاه USB و شارژر میکرو یو اس بی بوده است. اگر کابل به طور مناسب اتصال را برقرار نکند، یو اس بی عملکرد نخواهد داشت. در این حالت لبه فلزی کوچک داخل پورت USB موبایل بررسی می شود. گاهی ممکن است چیزی داخل  پورت گیر کرده باشد یا گرد و خاک زیاد مانع برقراری اتصال مناسب شود.

تعمیر عدم کارکرد USB موبایل

دلایل عمده عدم کارکرد USB موبایل

  • عدم تماس سطح فلزی داخل درگاه USB و شارژر میکرو یو اس بی
  • گیر کردن ناخالصی ها در پورت USB
  • اتصال نادرست پورت USB
  • کابل معیوب

راه حلی برای حل عدم کارکرد USB موبایل

قبل از اینکه برای تعمیر عدم کارکرد USB موبایل راهی یک مرکز تعمیراتی شوید، این راه حل ها را پیش بگیرید. ممکن است با این روش ها مشکل شما حل شود. شما ابتدا باید مطمئن شوید که قفل صفحه موبایلتان را باز کرده اید و حالت اتصال USB در موبایل روی موقعیت ” انتقال فایل” تنظیم شده است، زیرا حالت اتصال به صورت پیش ‌فرض همواره روی “فقط شارژ شدن” تنظیم می‌شود. لازم است برای اینکه رایانه موبایل شما را شناسایی کند، هر بار که موبایل را به رایانه وصل می‌کنید، حالت اتصال انتقال فایل را انتخاب کنید.

تعمیر عدم کارکرد USB موبایل چگونه انجام می شود؟

برای تعمیر عدم کارکرد USB موبایل وقتی تمام احتمالات نرم افزاری را بررسی کردیم و مشکل حل نشد، باید سراغ سخت افزار این بخش از موبایل برویم. معمولا به دلیل ورود آسیب های شدید سخت افزاری، یو اس بی از کار می افتد و دیگر به هیچ روشی کارایی نخواهد داشت.

در این شرایط معمولا برای تعمیر عدم کارکرد USB موبایل باید به فکر تعویض این قطعه باشیم. البته فرایند تعویض باید با رعایت استاندارد های لازم انجام شود تا موثر باشد و نتیجه مناسبی را به همراه داشته باشد. می توانید از نمایندگی تخصصی تعمیرات موبایل برای این کار کمک بگیرید.

رفع مشکل عدم اتصال یو اس بی موبایل

از فعال بودن USB debugging مطمئن شوید

سیستم عامل موبایل برای اتصال به کامپیوتر به قابلیت USB debugging نیاز دارد. این قابلیت باید در موبایل شما فعال باشد. برای فعال کردن این قابلیت مسیر زیر را دنبال کنید و در نهایت با مشاهده دریافت پیغام هشدار بر روی نمایشگر موبایل، گزینه تایید کننده ارتباط را انتخاب کنید.

Settings/ Developer Options/ USB debugging

از سالم بودن کابل USB مطمئن شوید

حتی اگر گزینه USB debugging فعال باشد، اما یو اس بی دستگاه شما سالم و اصل نباشد، باز هم مشکل خواهید داشت. در این شرایط است که به تعمیر عدم کارکرد USB موبایل یا تعویض قطعات مربوط به آن فکر خواهید کرد.

پورت اتصال کامپیوتر نیز باید سالم باشد

اگر کابل  USBکه از آن استفاده می‌کنید، مشکلی ندارد، احتمالا مشکل از پورت USB لپ‌تاپ یا کامپیوترتان است.

باید USB Driver در سیستم رایانه شما نصب باشد

معمولا با اولین اتصال گوشی به رایانه، رایانه به صورت خودکار USB Driver را نصب می کند؛ با این حال ممکن است به هر دلیلی این اتفاق نیوفتد و در نتیجه مشکل ایجاد شود.

از برنامه Android Transfer استفاده کنید

برنامه Android Transfer  امکان رد و بدل وایرلس فایل بین موبایل وکامپیوترتان را فراهم می‌کند

نمایندگی تعمیرات موبایل

نمایندگی تعمیرات موبایل راه اندازی شده است تا بعد از این هیچ کاربری در حوزه تعمیرات موبایل مشکلی نداشته باشد. پکیج های حمایتی نمایندگی تعمیرات موبایل به کاربر کمک می کند تا حس یک تعمیر با کیفیت و متمایز را تجربه کند. نمایندگی تعمیرات موبایل تحت نظارت مرکز سخت افزار ایران است و با تدارک بهترین و کاربردی ترین تسهیلات برای کاربران خود، نیاز های آنها در سطوح مختلف رفع می کند.

1.7/5(4 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.