تعمیر و تعویض فن یخچال

تعمیر یخچال, مقالات

دلیل شنیده شدن صداهای زیاد از فن یخچال چیست؟ چرا داخل یخچال خنک نیست؟ چرا یخچال زود به زود خاموش و روشن می شود؟ امکان دارد منشأ بروز هر یک از این مشکلات در یخچال خراب شدن فن این دستگاه باشد. اگر شما هم با چنین مشکلاتی در یخچال خود مواجه شده اید، بهتر است با مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا تکنسین های این مرکز به آدرس مورد نظر شما اعزام شده و به عیب یابی، تعمیر یا تعویض فن یخچال شما بپردازند. درضمن ادامه این مطلب را از دست ندهید تا با انواع فن یخچال و نشانه های خرابی هر یک از آن آشنا شوید تا اگر مشکلی برای یخچال شما به وجود آمد بتوانید به راحتی منشأ آن را تشخیص دهید.

وظیفه فن در یخچال چیست؟

قبل از اینکه به سراغ انواع فن یخچال و دلایلی که موجب خرابی و حتی تعویض فن یخچال می شوند برویم، لازم است شما را با وظیفه فن در یخچال آشنا کنیم. فن یخچال وظیفه دارد تا با جابجایی هوا، هوای گرم را از بین ببرد و باعث خنک شدن هوای داخل یخچال شود. با این وجود گردش هوای خنک در یخچال را مدیون فن این دستگاه هستیم.

با پیشرفت تکنولوژی یخچال هایی که این روزها طراحی و تولید می شوند دارای چندین فن هستند. منتهی یخچال های قدیمی دارای یک یا دو فن بودند که با ولتاژ برق شهری کار می کردند و تنها از یک ولتاژ برخوردار بودند؛ به گونه ای که با روشن شدن یخچال کارایی این فن ها حداکثری بود ، اما در یخچال های جدید که دارای چند فن هستند، این برد الکترونیک یخچال است که وظیفه کنترل قدرت جریان باد را بر عهده دارد.

تعویض فن یخچال

با انواع فن یخچال و نشانه های خرابی آن ها آشنا شوید

انواع فن یخچال شامل: فن کندانسور، فن کمپرسور و فن اواپراتور می باشد که تصمیم داریم در ادامه شما را با هر یک از این فن ها و نشانه های خرابی آن ها آشنا کنیم.

فن کندانسور

همانطور که می دانید کندانسور همان رادیاتور یخچال است که برای خنک کردن آن از یک فن استفاده شده است که به آن فن، فن کندانسور می گویند. درواقع کندانسور دارای سیم پیچ هایی است که فن کندانسور با عبور دادن هوا از میان آنها باعث خنک شدن آنها می شود. فن کندانسور معمولا در زیر یخچال و نزدیک کمپرسور قرار می گیرد. در ادامه شما را با نشانه های خرابی فن کندانسور آشنا خواهیم کرد. اگر یخچال فریزر شما هم با چنین مشکلاتی مواجه شده است، بهتر است عیب‌ یابی، تعمیر و تعویض فن یخچال را به تکنسین های مرکز سخت افزار ایران بسپارید.

نشانه های خرابی فن کندانسور

  • شنیده شدن صداهای زیاد از فن یخچال
  • خنک نبودن داخل یخچال
  • روشن و خاموش شدن زود به زود یخچال

فن کمپرسور

کمپرسور یخچال همان موتور یخچال است که وظیفه دارد تا گاز درون لوله های اواپراتور را فشرده کرده و آن را به گردش در بیاورد. کمپرسور نیز مانند کندانسور دارای یک فن است که این فن وظیفه خنک کردن کمپرسور را برعهده دارد. به همین دلیل به این فن، فن کمپرسور گفته می شود. این فن، از طریق کویل ها هوای خنک را وارد می‌کند؛ به همین دلیل سرویس منظم یخچال اهمیت پیدا می کند چراکه کویل های یخچال باید تمیز باشند تا فن کمپرسور بتواند هوا را از طریق آن ها وارد کند.

نشانه های خرابی فن کمپرسور

  • عدم وجود سرما در یخچال فریزر
  • یکسره کار کردن یخچال فریزر

فن تبخیر یا فن اواپراتور

اواپراتور وظیفه سرماسازی در یخچال را برعهده دارد. اواپراتور نیز دارای یک فن است که کار آن خنک کردن این قطعه است. به همین دلیل به آن فن اواپراتور می گویند. نام دیگر فن اواپراتور، فن تبخیر است که هوای خنک را در بین سیم پیچ های اواپراتور عبور می دهد. نشانه های خرابی فن اواپراتور به شرح زیر هستند که بهتر است درصورت مواجه شدن با آن ها عیب یابی، تعمیر و تعویض فن یخچال خود را به تکنسین های نمایندگی تعمیرات یخچال بسپارید.

نشانه های خرابی فن اواپراتور

  • شنیده شدن سر و صدای زیاد از قسمت فریزر یخچال
  • طولانی شدن تولید یخ توسط یخ ساز یخچال
  • خنک نبودن بخش فریزر یخچال

دلیل خراب شدن فن یخچال چیست؟

دو عامل مهم در خراب شدن فن یخچال دست دارند که یکی نوسان برق و دیگری بی توجهی به سرویس کردن یخچال است. با این وجود می توانید برای جلوگیری از خراب شدن فن یخچال، حتماً این دستگاه را به محافظ برق متصل کنید؛ چراکه محافظ برق از بروز نوسان برق در این دستگاه جلوگیری می کند.

علاوه بر این به سرویس منظم یخچال برای جلوگیری از تجمع گرد و غبار بر روی هر یک از فن های آن اهمیت بدهید. برای سرویس یخچال خود می توانید با مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. تکنسین های این مرکز علاوه بر ارائه خدمات عیب یابی، تعمیر و تعویض فن یخچال، خدمات سرویس یخچال در محل را به کاربران ارائه می دهند.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+
تغییر تایم کاری