تعمیر دمپر یخچال

تعمیر یخچال

اگر یخچال شما به درستی خنک نمی شود و مواد داخل آن فاسد می شوند، احتمالا ایراد از قطعه ای به نام دمپر است. ما در این مطلب، جزئیات تعمیر دمپر یخچال را مورد بررسی قرار می دهیم. دمپر جزء قطعات مهم یخچال است که از یک موتور و چند پره کوچک تشکیل شده است. در بیشتر مدل های یخچال و فریزر، دمپر در بخش پشتی دستگاه تعبیه شده است. این قطعه به صورت هماهنگ با برد کار می کند و فرمان های لازم را از آن دریافت و اجرا می نماید.

وقتی دمای  یخچال بالا می رود، دمپر دریچه انتقال دهنده هوا را باز می کند تا هوای فریزر توسط یک فن به درون یخچال متنقل شود. اگر این قطعه به هر دلیلی درست کار نکرده و یا از کار بیفتد، سرما وارد یخچال نمی شود و خطر فاسد شدن مواد داخل آن وجود خواهد داشت. تعمیر دمپر یخچال ، فرایندی چند مرحله ای است که پس از انجام آن، مشکل کاهش سرما نیز برطرف خواهد شد. برای آشنایی با روند تعمیرات دمپر یخچال از شما دعوت می کنیم به ادامه مطلب توجه کنید.

تعمیر دمپر یخچال

آموزش تعمیر دمپر یخچال

قبل از شروع عملیات ترمیم دمپر یخچال، باید این بخش را به صورت کامل عیب یابی کرد. عیب یابی یخچال با این هدف انجام می شود که تکنسین بداند کدام بخش های این قطعه ایراد دارند و برای ترمیم یا تعویض آنها چه کاری باید انجام دهد. پس از طی این مرحله، باید اطراف یخچال تخلیه شده و وسایل اضافی جمع شوند. به این ترتیب، دسترسی به این قطعه راحت تر شده و روند تعمیر دمپر یخچال بسیار راحت تر انجام خواهد شد. در مرحله دوم، درپوش دمپر بررسی شده و در صورت نیاز تمیز می شود. چنانچه تعمیرکار تشخیص دهد که دمپر قابل ترمیم نیست، این قطعه تعویض می شود تا چرخه تبرید یخچال به حالت عادی باز گردد. روند کلی تعمیرات دمپر یخچال فریزر به ترتیب زیر است:

1. خالی کردن اطراف یخچال

پس از این که مطمئن شدید دمپر معیوب شده است، باید اطراف یخچال را خلوت کنید. وسایل اضافه را بردارید تا روند تعمیر دمپر راحت تر انجام شود.

2. برداشتن درپوش دمپر یخچال

برای دسترسی به دمپر، باید درپوش آن باز شود. این درپوش معمولا پشت یخچال است و با برداشتن آن به دمپر دسترسی خواهید داشت. اگر درپوش با کلیپس نگه داشته شده است، کلیپس را با دست بردارید و در صورت وجود پیچ، آن را باز کنید.

3. بررسی و تمیز کردن داخل درپوش

در سومین مرحله تعمیر دمپر یخچال ، باید داخل درپوش را تمیز کنید. پس از باز کردن درپوش دمپر، آن را به خوبی بررسی کرده و مطمئن شوید که جسم خارجی مزاحم در آن وجود ندارد. اگر تسمه یا فوم ها بین پره ها یا موتور گیر کرده باشند، مانع از گردش هوا در داخل یخچال می شوند. بنابراین حتما این درپوش را به صورت کامل تمیز کنید.

4. خارج کردن دمپر قدیمی

در ادامه روند تعمیر دمپر یخچال فریزر، موتور دمپر قدیمی داخل باکس دمپر را پیدا کرده و آن را بیرون بیاورید. معمولا این قطعه قابل ترمیم نیست و باید آن را تعویض کنید.

5.تعویض دمپر یخچال

اگر آسیب دیدگی دمپر به اندازه ای بود که امکان ترمیم آن وجود نداشت، باید آن را با یک قطعه جدید جایگزین کنید. بخش پشتی یخچال را باز کرده و واحد دمپر را باز کنید. سپس موتور دمپر را روی دنده قبلی جا داده و آن را بچرخانید تا مطمئن شوید که دمپر جدید به درستی سر جایش محکم شده است.

6.بستن واحد و تنظیم دما

در این مرحله تعمیر دمپر یخچال، باید واحد کنترل دما یا واحد دمپر را ببندید.

7.بررسی واحد دمپر

در آخرین مرحله تعمیر دمپر یخچال ، باید این قطعه را چک کنید. برای این منظور، چند ساعت یخچال را به حال خود رها کنید تا کار کند. پس از آن مجددا داخل یخچال و وسایل آن را بررسی کرده و مطمئن شوید که به درستی خنک می شوند. اگر روند خنک سازی همچنان ایراد داشت، برای رفع مشکل به صورت تخصصی تر با تیم تعمیرات یخچال در محل تماس بگیرید.

نمایندگی تعمیرات یخچال

نمایندگی تعمیر یخچال، یک مجموعه منظم است که توسط مدیریت مرکز سخت افزار ایران و با هدف ترمیم تخصصی انواع مدل های این محصول راه اندازی شده است. با هدف ارتقا سطح کیفی خدمات، این نمایندگی به انواع به روز و پیشرفته ی تجهیزات تعمیراتی مجهز شده است. همچنین پرسنل و تکنسین های فعال در مرکز تخصصی تعمیر یخچال، از بین مجرب ترین تعمیرکاران لوازم خانگی انتخاب شده اند. این افراد، دوره های تخصصی تعمیرات یخچال را گذرانده اند و با ریزه کاری های این فرایند آشنایی کامل دارند.

از این رو می توان خدمات این مجموعه را در فهرست با کیفیت ترین ها جای داد. نکته ی ویژه راجع به نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال، خدمات دهی در زمینه ی انواع برندهای مطرح یخچال از جمله: ال جی، سامسونگ، پاناسونیک، سونی، توشیبا، شارپ، دوو و … است. گفتنی است نمایندگی تعمیر یخچال در جهت تحقق اصول و اهداف مشتری مداری و فراهم نمودن شرایط راحت تر برای کاربران گرامی، خدمات تعمیری این محصول را در محل به این عزیزان ارائه می دهد.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+