021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

7 ترفند کاربردی برای کاهش مصرف جوهر پرینتر

هزینه های جانبی پرینتر همیشه جزء دغدغه های کاربران این دستگاه بوده است. کارتریج چاپگر معمولاً در بازه‌های زمانی مشخص خالی شده و نیاز به شارژ پیدا می‌کند. این در حالی است که شارژ کارتریج پرینتر هزینه هایی دارد و تکرار آن کاربران را متحمل هزینه‌های جانبی می‌سازد. این موضوع سبب شده تا برخی ترفندهای موجود جهت کاهش مصرف جوهر پرینتر شناسایی شده و به واسطه این مقاله با شما کاربران گرامی به اشتراک گذاشته شود.

به نظر شما چگونه می توان هزینه مواد مصرفی پرینتر را به حداقل رساند بدون این که آسیبی به دستگاه وارد شود؟ ما ترفندهایی را به شما معرفی می کنیم که منجر به کاهش مصرف جوهر پرینتر شما می شوند. یعنی با اجرای چند روش ساده می توانید مصرف جوهر چاپگر خود را تا حدی کاهش داده و هزینه کمتری صرف شارژ کردن آن کنید. در ادامه با کمک تیم کارشناسی تعمیرات پرینتر در مرکز سخت افزار ایران 7 مورد از کاربردی ترین ترفندهای کاهش مصرف جوهر را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ با ما همراه باشید.

کاهش مصرف جوهر پرینتر

ترفندهای کاهش مصرف جوهر پرینتر

1- پرینتر را بشناسید!

اولین چیزی که نحوه استفاده شما از پرینتر و هزینه های جانبی آن را کنترل می کند، شناخت کامل دستگاه است. در واقع شما باید به خوبی بدانید که پرینتر مورد استفاده تان چه ظرفیت کاری داشته و میزان مواد مصرفی آن چقدر است. مثلا بدانید دستگاه تا چند برگه ظرفیت چاپ دارد. به این ترتیب می توانید با یک برنامه ریزی درست و اصولی، میزان مصرف جوهر دستگاه را به حداقل برسانید.

2- کارتریج بزرگ تر بخرید

دومین ترفند برای کاهش مصرف جوهر پرینتر خریدن کارتریج های بزرگ است. سعی کنید از کارتریج های سری XL و بزرگتر در چاپگرتان استفاده کنید تا توان چاپ دو تا سه برابر نسبت به کارتریج معمولی داشته باشند. کاربرانی که کارتریج ها را به صورت تکی با بسته بندی های جداگانه خریداری می کنند، معمولا هزینه بیشتری بابت تامین جوهر پرینترشان پرداخت می کنند.

 

3- کیفیت چاپ را تنظیم کنید

معمولا پرینترها به صورت پیش فرض روی حالت بهترین کیفیت چاپ تنظیم شده اند. این مساله مصرف جوهر آنها را افزایش خواهد داد در حالی که شما همیشه به این حد از کیفیت نیاز ندارید. برای کاهش مصرف جوهر پرینتر تان بهتر است تنظیمات کیفیت چاپ را در حالت نرمال تنظیم کرده و تنها در صورت نیاز از حالت پرینت عالی یا Fine  و High Quality استفاده کنید. در این صورت شاهد کم شدن مصرف جوهر در دستگاه خواهید بود.

4- فقط چاپ سیاه و سفید را انتخاب کنید

مطمئنا شما پرینتر رنگی می خرید که با آن چاپ رنگی داشته باشید. اما باید یک مساله را به خاطر داشته باشید. در این مدل پرینترها بیشتر فایل ها و تصاویری که به صورت سیاه و سفید برای پرینتر ارسال میشوند، به جز رنگ مشکی از کارتریج رنگی نیز در چاپ استفاده می کنند.

این یعنی بخشی از جوهر بی دلیل مصرف می شود. برای کاهش مصرف جوهر پرینتر بهتر است هنگام ارسال درخواست پرینت های سیاه و سفید برای چاپگر، گزینه Grayscale only را انتخاب کنید. به این ترتیب چاپ دستگاه تنها به شکل سیاه و سفید انجام شده و جوهر رنگی مصرف نخواهد شد.

5- فونت مناسب انتخاب کنید

برنامه word فونت های متنوعی برای چاپ دارد. هریک از این فونت ها طراحی و ضخامت خاصی دارند و مقدار مشخصی جوهر مصرف می کنند. برای مدیریت بهتر مصرف جوهر در چاپگرتان بهتر است از فونت هایی با ضخامت مناسب استفاده کنید. لزومی ندارد برای چاپ هر محتوایی از فونت های حجیم و پررنگ استفاده کنید.

 

6- از پرینترتان نگهداری کنید

پرینتر همیشه نیاز به سرویس و نگهداری دارد. در غیر این صورت دچار معایبی می شود که یکی از آنها افزایش مصرف جوهر است. خطاها و مشکلاتی مثل گیر کردن کاغذ در پرینتر     یا خرابی های مربوط به هد به راحتی مصرف جوهر را افزایش می دهند. با توجه به نکات و ترفندهای نگهداری از پرینتر ، به راحتی مصرف جوهر آن را مدیریت خواهید کرد. از سرویس دوره ای دستگاه هم غافل نشوید چون تاثیر بسزایی در کاهش مصرف جوهر پرینترتان خواهد داشت.

 

7- کارتریج مجزا بهتر است!

پرینترهایی که از چند کارتریج رنگی استفاده می کنند، در صورت تمام شدن یکی از رنگ ها نیاز به تعویض کامل کارتریج دارند. در این شرایط اگر کارتریج را وزن کنید متوجه می شوید که هنوز یک یا دو رنگ دیگر آن دارای جوهر هستند. برای کاهش مصرف جوهر در پرینتر بهتر است از پرینترهایی با کارتریج مجزا استفاده کنید. به این ترتیب می توانید هریک از کارتریج های تمام شده را به شکل مجزا جایگزین کنید.

نمایندگی تعمیرات پرینتر انتخابی هوشمندانه

نمایندگی تعمیرات پرینتر مرکز سخت افزار ایران، خود را همگام و همسو با مشتری می داند. این یک شعار نیست و پس از اولین مراجعه به این مجموعه، نمود عینی آن را مشاهده خواهید کرد. نمایندگی تخصصی پرینتر با به خدمت گرفتن جمعی از متخصصین فعال در حوزه تعمیرات ماشین های اداری، خدمات قابل توجهی را در این زمینه به کاربران ارائه می دهد.

انواع پرینتر های جوهر افشان، لیزری، چند کاره، رنگی، سیاه و سفید و … در این نمایندگی پذیرش شده و پس از طی عملیات عیب یابی، به صورت تخصصی تعمیر می شوند. نمایندگی تعمیر پرینتر عهده دار وظیفه ترمیم کلیه پرینترها در تخصصی ترین سطح بوده و خود را متعهد به ارائه با کیفیت ترین خدمات به کاربران می داند. در همین راستا نیز وظیفه ترمیم پرینتر بر عهده جمعی از مجرب ترین تکنسین های این حوزه گذاشته شده که قادر به تعمیر انواع چاپگر، بدون نقص و ایراد می باشند.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.