اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

علت هنگ کردن گوشی چیست؟

هنگ کردن گوشی های هوشمند مساله ای است که تقریبا بیشتر کاربران آن را تجربه کرده اند. وقتی گوشی هنگ می کند تمام عملکردهای آن قفل می شوند و نمی توان با دستگاه کار کرد. گاهی این اتفاق تنها هنگام باز کردن یک برنامه خاص رخ می دهد. گاهی هم گوشی به صورت ناگهانی قفل شده و هیچ عملیاتی انجام نمی دهد.

معمولا با خاموش و روشن کردن دستگاه، مشکل به صورت موقتی برطرف می شود. اما مساله مجددا تکرار شده و مشکلاتی را در روند کاری دستگاه ایجاد می کند. آیا می دانید که علت هنگ کردن موبایل چیست؟ یا این که چطور می توان این مشکل را برطرف کرده و از تکرار آن جلوگیری کرد؟ همراه نمایندگی تعمیرات موبایل باشید تا ضمن بررسی دلایل هنگ کردن گوشی ، روش های رفع این مشکل را نیز به شما همراهان عزیز آموزش دهیم.

[us_image image=”14661″ size=”full” align=”center”]

دلایل هنگ کردن گوشی

عوامل بسیاری موجب قفل شدن گوشی می شوند که از مشکلات نرم افزاری تا برخی ایرادات سخت افزاری را شامل می شوند.  به طور کلی اگر ناهماهنگی بین قطعات سخت افزاری با برنامه ها و بخش های نرم افزاری ایجاد شود، احتمال هنگ کردن گوشی وجود خواهد داشت. گاهی گوشی موبایل بر اثر به هم ریختن تنظیمات هنگ می کند. همچنین عواملی مثل مشکلات سیستم عامل، معیوب بودن فایل برنامه ها و نرم افزارها، پر بودن حافظه دستگاه، نصب ناقص برنامه ها، خرابی تاچ و … نیز دیگر دلایل هنگ کردن گوشی های هوشمند به شمار می روند.

البته از ویروسی شدن گوشی هم به عنوان یک عامل مهم نباید غافل شد. ویروس ها و بدافزارها بسته به نوع طراحی شان، می توانند به بخش های مختلف گوشی نفوذ کرده و اختلالاتی را در آنها ایجاد کنند. چنانچه هیچ یک از این موارد متصور نبود، به احتمال زیاد ایراد از بخش های سخت افزاری بوده و نیاز به تعمیر یا حتی تعویض قطعات خواهد بود.

چگونه مشکل هنگ کردن گوشی را حل کنیم؟

ریستارت کردن گوشی

معمولا همه ما وقتی می بینیم گوشی هنگ کرده آن را خاموش و روشن می کنیم. این کار در بیشتر موارد موثر است چرا که با راه اندازی مجدد دستگاه، پردازش ها از سر گرفته می شوند. بنابراین اگر ناهماهنگی خاصی موجب هنگ کردن گوشی شده باشد، برطرف خواهد شد. در نتیجه مشکل هنگ کردن گوشی هم از بین رفته و می توان به صورت عادی با آن کار کرد.

بروز رسانی برنامه ها

بسیاری از کاربران به آپدیت کردن برنامه ها و نرم افزارهای گوشی شان اهمیت نمی دهند. باید بدانید که گاهی تنها دلیل هنگ کردن موبایل شما قدیمی بودن ورژن برنامه هاست. این مساله می تواند بر فرایندهای نرم افزاری دستگاه تاثیر گذاشته و موجب هنگ کردن گوشی هنگام کار شود. از طرفی گاهی وقتی یک برنامه یا بازی خاص را باز می کنید گوشی هنگ می کند. در این صورت باید آن را برنامه را حذف کنید تا مشکل برطرف شود. بهتر است همواره نسخه های جدید برنامه و اپلیکیشن های مورد استفاده تان را نصب کنید تا شاهد بروز چنین مشکلاتی نباشید.

پاکسازی حافظه کش

حافظه کش گوشی های هوشمند بخشی است که حجم بالایی عکس و اطلاعات دیگر در آن ذخیره می شوند. بیشتر برنامه ها حافظه کش دارند و پر شدن این حافظه می تواند موجب کاهش سرعت گوشی یا هنگ کردن آن شود. چک کردن فضای مجازی و وب گردی و نیز حافظه کش برنامه ها موجب پر شدن حافظه گوشی می شود. حجم بالای اطلاعات موجود در حافظه گاهی مانع از عملکرد درست دستگاه شده و پردازش ها را با مشکل مواجه می کند. در نتیجه ممکن است در درازمدت شاهد هنگ کردن موبایل و عملکرد ناقص آن باشیم. بنابراین یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای رفع مشکل هنگ کردن گوشی تان انجام دهید، پاکسازی حافظه کش است.

ریست فکتوری موبایل

اگر هیچ کدام از روش های ذکر شده مشکل هنگ کردن گوشی شما را برطرف نکرد، آن را ریست فکتوری کنید. فکتوری ریست یک اقدام نرم افزاری است که تمامی تنظیمات دستگاه را به حالت پیش فرض یا کارخانه باز می گرداند. یعنی اگر برنامه یا فایل معیوبی در گوشی وجود داشته باشد، با ریست فکتوری پاک می شود. برای این منظور وارد بخش تنظیمات شده و گزینه ریست فکتوری را پیدا کنید. سپس منتظر بمانید تا گوشی ریست شده و مجددا راه اندازی شود. به یاد داشته باشید که ریست فکتوری تمام اطلاعات و برنامه های گوشی را پاک می کند. بنابراین قبل از انجام این کار حتما از اطلاعات و فایل های مهم تان بکاپ تهیه کنید.

نمایندگی تعمیرات موبایل

نمایندگی تعمیرات موبایل در مرکز سخت افزار ایران یک دپارتمان تخصصی است که در حوزه فروش، تعمیرات و خدمات پس از فروش این محصول فعالیت می کند. گوشی های هوشمند امروزه بخشی از زندگی کاربران شده اند و کاربران آنها همواره نیاز به سرویس های مختلفی دارند. تعداد بالای کاربران این محصول مدیریت نمایندگی موبایل را بر آن داشت که واحدی مجزا را به فروش و ترمیم آن اختصاص دهد. تعمیرگاه مجاز موبایل با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی در خدمت کاربران این محصول است تا ضمن ارائه سرویس های با کیفیت، این عزیزان را از مراجعه به چندین مرکز خدماتی معاف نماید. کادر فنی نمایندگی تعمیرات موبایل افرادی هستند که سالها در حوزه کاری خود تجربه کسب کرده اند. همین مساله نیز موجب ارتقاء قابل توجه سطح کیفی خدمات این مجموعه شده است.

امتیاز شما به این نوشته