021-62948

اشتراک گذاری

تعمیر میکروفون گوشی

میکروفون دستگاهی است که صدا را به جریان الکتریسته تبدیل میکند. همانطور که میدانید میکروفون ها کاربرد های زیادی در تلفن، ضبط صوت، سیستم های سمعک، بلند گوهای دستی، رایانه ها، سیستم های ضبط صدا و … دارند. وجود میکروفون ها در گوشی های تلفن همراه بسیار ضروری و لازم میباشد و یکی از مشکلات متداولی که کاربران انواع گوشی ها با آن ها روبرو میشوند، خرابی های مربوط به میکروفون موبایل آن ها ست که قطعا میتواند مشکلات زیادی را برای آن ها رقم بزند و امری نامطلوب تلقی شود.

از این رو در این مقاله قصد داریم به شرح وظایف و انواع خرابی و راه های برطرف سازی مشکلات میکروفون گوشی های موبایل بپردازیم. زمانی که کاربر با مشکل ارسال صدا از جانب گوشی خود مواجه میشود، این معنی را میدهد  که کاربر در حین مکالمه ی تلفنی، صدای طرف مقابل را میشنود اما طرف مقابل قادر به دریافت صدا از سوی کاربر نمیباشد. البته همیشه جای نگرانی نیست، بسیاری از مشکلات میکروفون در نمایندگی تعمیر موبایل به خوبی قابل حل میباشند. شما را در همین ارتباط به خواندن ادامه ی مطالب دعوت میکنیم.

تعمیر میکروفن گوشی

انواع میکروفون گوشی

همانطور که میدانید شناخت انواع میکروفون، در تعمیر میکروفون گوشی نقش مهمی دارند. در این قسمت به ذکر انواع میکروفون های گوشی که امروزه مورد استفاده قرار میگیرند و هر کدام مدل و کاربرد متفاوتی دارند، خواهیم پرداخت:

میکروفون های داینامیک، میکروفون های خازنی، میکروفون های ریبون، میکروفون های مبتنی بر یو اس بی، میکروفون های بی سیم انواع میکروفون هایی هستند که تا کنون اختراع شده اند.

علائم خرابی میکروفن موبایل

1- صدای میکروفون خش خش دارد :

در این مواقع تنها راه تعمیر میکروفون گوشی ، تعویض آن میباشد.

2- صدا ارسال نمیشود :

ابتدا میکروفون تعویض گردد و سپس قطعات مدار میکروفون و در نهایت آی سی درایو آن عوض میشود.

3- ارسال صدا ضعیف است:

در صورت مواجه شدن با این مشکل، لازم است جهت تعمیر میکروفون گوشی ابتدا محل عبور صدا تا میکروفون را تمیز کرد و در صورت برطرف نشدن آن لازم است میکروفون را تعویض کرد و در نهایت قطعات مسیر میکروفون و آی سی درایو آن را تعویض کرد.

آموزش تعمیر میکروفون گوشی

قبل از انجام هر اقدامی جهت تعمیر میکروفون گوشی ، باید از ارسال صدا به خوبی اطمینان حاصل کنید پس از آن، انجام اقدامات زیر را به شما توصیه میکنیم :

1- خاموش و روشن کردن گوشی موبایل جهت رفع مشکل میکروفون آن

اولین راه حلی که ممکن است به ذهن خیلی از کاربران خطور کند، خاموش و روشن کردن گوشی آن ها و جدا کردن باتری از آن  میباشد. این اقدام ممکن است، به حل شدن این مشکل کمک کند.

2- خلاص شدن از شرِ نرم افزار های اضافه

 یکی از دلایل خرابی میکروفون ها میتواند مربوط به آسیبی باشد که از جانب نرم افزارها و بدافزارهای متفرقه به آن ها وارد میشود که در این مواقع جهت تعمیر میکروفون گوشی ، اقدام به حذف آن ها میکنند.

3- جدا کردن هدست و هندزفری بلوتوث از گوشی

از دیگر مشکلاتی که به اختلال در عملکرد میکروفون گوشی دامن میزند، متصل بودن آن ها به لوازم جانبی و هندزفری های بلوتوث میباشد که جهت تعمیر میکروفون لازم است آن ها را جدا کرد تا هرگونه اختلال را در وضعیت خروجی برطرف کند.

تعویض میکروفون گوشی

بازگشت به تنظیمات کارخانه به عنوان آخرین راه حل

از آخرین راه های موجود برای تعمیر میکروفون گوشی، بازگرداندن آن ها به تنظیمات کارخانه میباشد. هرچند که ممکن است تنظیمات فراوانی به حالت اولیه ی خود بازگردد اما در این بین تنظیمات مربوط به صدا هم به حالت اول بازمیگردد. اگر پس از انجام تمام مراحل بالا، همچنان مشکلات و خرابی های میکروفون گوشی وجود داشتند، بهترین و تنها راه حل پیش رو، سپردن آن به دست تعمیرکار حرفه ای تعمیر موبایل میباشد.

5/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *