021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

ترفندهایی برای رفع ارورهای ظرفشویی ال جی

ماشین ظرفشویی اگرچه پیچیدگی های ساختاری خاص خود را دارد، اما یک سیستم صدور ارور دارد که در صورت بروز هرگونه ایرادی، آنها را در قالب یک سری کدهای خطا به اطلاع کاربران می رساند. ارورهای ظرفشویی ال جی ، مجموعه کدهایی هستند که به شما نشان می دهند مشکلی در یکی از بخش های دستگاه وجود دارد.  این مشکلات طیف گسترده ای از باز بودن درب دستگاه تا وجود ایراد در قطعات داخلی را در بر می گیرند. شما با ارورهای ماشین ظرفشویی خود آشنایی دارید؟

اگر مفهوم هریک از کدها را به خوبی بدانید، می توانید آنها را برطرف کنید. به عنوان مثال اگر بدانید کدام ارور به معنی باز بودن درب ماشین است، با بستن درب آن را برطرف خواهید کرد. در ادامه، ضمن اشاره به تمامی ارورهای ظرفشویی ال جی ، مفهوم آنها را بررسی کرده و روش های برطرف کردن آنها را نیز به شما معرفی خواهیم کرد.  چنانچه نیاز به خدمات تعمیری تخصصی تر داشتید، تکنسین های تعمیرات لوازم خانگی ال جی در مرکز سخت افزار ایران، شما را همراهی خواهند کرد.

رفع ارورهای ظرفشویی ال جی

معرفی ارورهای ظرفشویی ال جی

مهم ترین کدهای خطای ظرفشویی lg شامل موارد زیر می شوند:

ارور OE ماشین ظرفشویی ال جی

کد خطا یا ارور oe در  ماشین ظرفشویی ال جی  بسیار رایج است و معمولا وقتی به نمایش در می آید که فرایند تخلیه آب مختل شده باشد. اگر این کد را در نمایشگر ماشین ظرفشویی تان مشاهده کردید، پیش از هر کاری شلنگ تخلیه را بررسی کرده و اگر خم شده بود یا ایرادی داشت آن را برطرف کنید.

البته گاهی کد oe در اثر انسداد پمپ تخلیه صادر می شود؛ پیش تر راجع به تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی و تعویض آن صحبت کرده ایم. در نهایت، کار نکردن سوئیچ شناور هم در نمایش این مورد از ارورهای ظرفشویی ال جی تاثیر گذار است. برای بررسی و تعمیر پمپ و سوئیچ، می توانید روی کمک تیم تعمیرات ظروفشویی ال جی در مرکز سخت افزار ایران حساب کنید.

ارور LE ظرفشویی lg

ارور le هم یکی از کدهای رایج در مدل های مختلف ظرفشویی ال جی است که به شما اعلام می کند موتور مشکل دارد. آسیب دیدگی سیم کشی، قفل شدن پروانه، قفل شدن روتر، قفل شدن تیغه یا بلید و معیوب شدن برد اصلی، مهم ترین دلایل صدور این کد خطا به شمار می روند.

وقتی گزارش تکرار این ارور را به تیم تعمیرات ظرفشویی در محل دادید، آنها به منزل شما اعزام شده و موتور و برد دستگاه را بررسی می کنند. در صورت خرابی این بخش ها، آنها را تعمیر می کنند تا مشکل برطرف شود.

خطای AE در ظرفشویی ال جی

در ادامه معرفی ارورهای ظرفشویی ال جی ، در مورد کد خطای AE با شما صحبت خواهیم کرد. وقتی این کد را روی نمایشگر ماشین مشاهده کردید، بهتر است بلافاصله با تعمیرکار ظرفشویی تماس برقرار کنید. در این شرایط سنسور نشتی که در زیر ماشین ظرفشویی قرار دارد، دچار نشتی شده است.

حتی ممکن است مواردی مثل: شکستن لوله کنار موتور، خراب شدن پمپ تخلیه، سنسور شناور و یا حتی آسیب دیدگی سیم کشی هم در صدور این کد موثر باشند. پس از تعمیر و تعویض این بخش ها، ارور هم برطرف خواهد شد و می توانید بدون هیچ ایرادی با ماشین ظرفشویی ال جی تان کار کنید.

خواندن این مقاله پیشنهاد می شود : علت حل نشدن در قرص ماشین ظرفشویی

کد خطای NE ماشین ظرفشویی lg

یکی دیگر از ارورهای ظرفشویی lg ، کد ne است که مربوط به میکروسوئیچ می باشد. سوئیچ و نیروی موتور، آب را از بازوی شستشوی پایین به وسط و بازوی شستشوی بالا و برعکس، هدایت می کنند و این پروسه طی 90 ثانیه اتفاق می افتد.

وقتی موقعیت سیگنال میکروسوئیچ برای رسیدن به برد اصلی به اشتباه تغییر کند، شاهد ظاهر شدن ارور NE در نمایشگر ظرفشویی ال جی خواهیم بود. تعمیرکار در این شرایط میکروسوئیچ را تعویض می کند و از یک لوله آب انعطاف پذیر ضد زنگ در دستگاه استفاده می کند.

ارور E1 ظرفشویی ال جی

اگر ماشین ظرفشویی شما درست نصب نشده باشد، مواد شوینده مناسب نباشند، درب باز باشد، ظرف ها درست چیده نشده باشند، پمپ تخلیه معیوب باشد، مونتاژ شناور مناسب نباشد و یا سیستم تخلیه نشتی داشته باشد، شما ارور E1 را در نمایشگر دستگاه مشاهده خواهید کرد. برای رفع ارورهای لباسشویی ال جی در این شرایط، باید تمامی ایرادهای ذکر شده برطرف شوند.

چگونه خطاهای ماشین ظرفشویی ال جی ام را برطرف کنم؟

یکی از رایج ترین سوال هایی که شما از همکاران ما در نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی مرکز سخت افزار ایران می پرسید، این است که چطور می توان ارورهای ظرفشویی ال جی را برطرف کرد. مواردی مثل باز بودن درب، چیدمان ظروف، نامناسب بودن شوینده و پیچ خوردگی لوله ها که به سادگی برطرف می شوند. 

کافی است مفهوم ارور را بدانید و خیلی راحت مشکل را حل کنید. اما اگر قطعات داخلی یا برد و مدارها ایراد داشته باشند، احتمالا شما مهارت کافی برای تعمیر آنها را ندارید.

در این شرایط باید برای رفع ارورهای ظرفشویی ال جی از تعمیرکاران این حوزه کمک بگیرید. تکنسین اول بخش های مرتبط  را بررسی می کند تا شدت آسیب دیدگی را تعیین کند. سپس قطعاتی که معیوب شده اند، تعمیر یا تعویض شده و به این ترتیب، ارور مد نظر نیز برطرف خواهد شد. 

مرکز سخت افزار ایران به عنوان بزرگ ترین مرکز تعمیرات در ایران، برای رفع ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی و تعمیرات تخصصی این دستگاه در خدمت شما عزیزان خواهد بود.

نمایندگی ظرفشویی نماد مشتری مداری

نمایندگی ماشین ظرفشویی ال جی، مجموعه ای منسجم و حرفه ای در مرکز سخت افزار ایران است که با بهره گیری از آخرین تکنولوژی های روز دنیا، فرایند تعمیرات این محصول را انجام می دهد. حضور جمعی از مجرب ترین تکنسین های تعمیر لوازم خانگی در این مرکز و نظارت آنها بر مراحل تعمیر، سبب شده که کاربران خدمات متمایزی را در این حوزه دریافت نمایند.

مشتری مداری شعار اصلی این مرکز بوده و تمامی اقدامات و فعالیت های آن، در راستای تحقق این اصل مهم انجام می گردد. به دلیل تعهد کاری بالای کارکنان و مدیریت، شما کاربران عزیز می توانید شاهد تحقق اصول و ارکان مشتری مداری باشید و با رضایت کامل، سرویس های مورد نظرتان را دریافت دارید. برای بهره مندی از خدمات متنوع نمایندگی ظرفشویی با مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

2.8/5(5 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.