6 دلیل اصلی آب دادن پکیج

تعمیر پکیج

بیشتر کاربرانی که از پکیج برای گرم کردن آب مصرفی و محل کار یا زندگی شان استفاده می کنند، بعضا با نشتی آب در این دستگاه مواجه می شوند. آب دادن پکیج مشکلی است که اگر ادامه پیدا کند، نگران کننده خواهد بود. عوامل مختلفی در بروز این وضعیت دخیل هستند که باید شناسایی شده و در اولین فرصت برطرف گردند. البته تشخیص محل دقیق نشتی و دلیل بروز آن کار راحتی نیست و نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد.

نکته قابل توجه آنجاست که سیستم کاری پکیج به شکلی طراحی شده که توسط یک یا دو مبدل، کار گرمایش آب برای مصارف گرمایشی و مصرفی را انجام می دهد. صرف نظر از اینکه حجم و اندازه پکیج مورد استفاده شما چقدر است و نیز تک یا دو مبدله بودن پکیج، دلایل بسیاری برای بروز مشکل در این سیستم وجود دارد. در ادامه ضمن بررسی 6 مورد از دلایل آب دادن پکیج ، روش های برطرف کردن هریک از این دلایل را نیز به شما آموزش خواهیم داد. در صورت نیاز، می توانید از متخصصین تعمیرات پکیج در مرکز سخت افزار برای رفع ایرادات عملکردی پکیج تان کمک بگیرید.

آب دادن پکیج

سرریز شدن آب پکیج و آب دادن شیر اطمینان

تا اینجا اصلی ترین دلایل آب دادن پکیج را مورد بررسی قرار داده و روشهای برطرف کردن این مشکل را نیز به اختصار توضیح دادیم. اما این مشکل دلایل دیگری هم دارد. به عنوان مثال اگر منبع انبساط به درستی کار نکند، ممکن است پکیج یا شیر اطمینان آن نشتی داشته باشد. همچنین در صورتی که محل سوزن نشتی داشته باشد، به مرور زمان شاهد سرریز شدن آب پکیج و آب دادن شیر اطمینان خواهیم بود. حتی خرابی یا پارگی شیلنگ رابط منبع انبساط هم در بروز چنین مشکلی تاثیرگذار است. در نهایت، آسیب دیدگی های مدار گرمایش و عملکرد نادرست این بخش هم می تواند منجر به نشتی آب یا سرریز شدن آن در پکیج های دیواری شود. بهتر است در صورت مواجهه با این وضعیت با نمایندگی تعمیرات پکیج تماس گرفته و از یک تعمیرکار مجرب بخواهید که ضمن بررسی و عیب یابی دستگاه، آن را ترمیم کند.

دلایل آب دادن پکیج

به طور کلی باید گفت که عوامل داخلی و بیرونی بسیاری روند کاری پکیج را تحت تاثیر قرار می دهند. اگر هر کدام از قطعات داخلی این دستگاه معیوب شده و یا از کار بیفتند، پکیج عملکرد درستی نخواهد داشت. مثلا اگر اتصالات زیر پکیج درست نصب نشده باشند، دستگاه به درستی آبگیری نمی شود. در نتیجه ممکن است دچار نشتی آب شود. سوراخ شدن مبدل ها هم مساله دیگری است که منجر به آب دادن پکیج می شود.

پکیج ها یک سری لوله و اتصالات داخلی دارند که پوسیده یا پاره شدنشان موجب نشتی آب می شود. آب دادن سیستم پکیج مشکل نسبتا رایجی است و باید به سرعت بررسی شود. در غیر این صورت احتمال تشدید مشکل و بروز ایرادهای جدی تر وجود خواهد داشت. برای آشنایی با سایر دلایل آب دادن پکیج و روش های رفع این مشکل به ادامه مطلب توجه کنید.

1- آب بندی نادرست اتصالات زیر پکیج

اگر عملیات نصب پکیج اشتباه انجام شود، نباید انتظار عملکرد درست از این دستگاه داشته باشید. یکی از معایب ناشی از نصب اشتباه پکیج ، نصب نا منظم اتصالات زیر دستگاه است. این مساله به عنوان یکی از مهم ترین دلایل آب دادن پکیج شناخته می شود. برای رفع این مشکل، باید اتصالات را بررسی کرده و ایراد آنها را برطرف کنید.

2- سوراخ شدن مبدل ها

در ابتدای مطلب هم اشاره کردیم که سیستم پکیج با استفاده از یک یا چند مبدل کار می کند. اگر این مبدل ها ترک خورده و یا سوراخ شوند، آب دستگاه به بیرون نشت میکند و سرریز می شود. با رفع نشتی و یا تعویض مبدل ها، مشکل برطرف خواهد شد. توجه داشته باشید که برای تشخیص و رفع محل نشتی مبدل های پکیج حتما باید از تکنسین های مجرب این حوزه کمک بگیرید. همکاران ما در نمایندگی تعمیر پکیج، تخصصی ترین خدمات را در زمینه عیب یابی و ترمیم و تعویض مبدل پکیج به شما ارائه می دهند.

3- پاره شدن لوله و اتصالات داخلی

گاهی هم ممکن است در اثر حرارت زیاد پکیج یا مشکلات دیگر، لوله ها و اتصالات داخلی پاره شوند. برای رفع مشکل آب دادن پکیج در این حالت باید اول لوله مورد نظر را پیدا کرده و در گام بعدی، آن را با لوله های جدید و سالم تعویض کنید. خراب شدن اورینگ و یا واشر به عنوان قطعات داخلی اصلی پکیج، مهم ترین دلایل بروز این اتفاق به شمار می روند. حرارت هم مساله را تشدید می کند تا در نهایت لوله ها پاره شوند.

4- خرابی شیر تخلیه دستگاه

شیر تخلیه یکی از مهم ترین قطعات پکیج است که خرابی آن روند تخلیه آب را با اختلالات جدی مواجه می کند. بدیهی است که وقتی آب از مسیر درست از دستگاه خارج نشود، در سیستم جمع شده و سرریز می کند. بررسی، تعمیر و تعویض شیر تخلیه در این شرایط راه حلی مناسب برای رفع مشکل آب دادن پکیج به شمار می رود.

5- نشتی آب از پمپ

اگر پمپ پکیج به هر دلیلی دچار نشتی شود، آب سیستم به بیرون سرریز می کند. پمپ سیرکولاتور در داخل پکیج، برای گردش آب در مسیر مدار گرمایش و گرم کردن رادیاتورها و یا لوله های 5 لایه کاربرد دارد. این پمپ ها اغلب مقاومت بالایی دارند ولی بعد از چند سال عموما دچار سوختگی می شوند. آب دادن پکیج گاهی ناشی از سوختن یا ضعیف شدن این پمپ هاست و با اصلاح سیم کشی یا تعویض پمپ برطرف خواهد شد.

6- نشتی آب از محل شیر پرکن دستگاه

یکی دیگر از دلایل آب دادن پکیج ، وجود نشتی در محل شیر پرکن است. در این حالت برای تعمیر پکیج باید لوله ای که دچار نشتی شده شناسایی و تعویض شود. توجه داشته باشید که خرابی این قطعه منجر به بالا رفتن فشار داخلی پکیج می شود و به همین دلیل باید در اسرع وقت مورد بررسی و تعمیر یا تعویض قرار بگیرد.

نمایندگی تعمیرات پکیج

نمایندگی تعمیرات پکیج یک مجموعه تخصصی است که سرویس های مرتبط با ترمیم این محصول را به کاربران ارائه می دهد. این مرکز با بهره مندی از پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا، در تلاش است که سطح نوین و متفاوتی از تعمیرات را انجام دهد. همکاران ما با تکیه بر تجربه چندین ساله خود، انواع مدل های پکیج را بررسی کرده و به شکل حرفه ای ترمیم می نمایند.

دقت و وسواس عملیاتی آنها باعث شده که سطح کیفی خدمات به میزان چشمگیری ارتقا یافته و با استانداردهای روز دنیا هم رده گردد. تعمیر پکیج در محل، یکی از کاربردی ترین سرویس هایی است که این مرکز به کاربران ارائه داده و به این ترتیب، فرایند ترمیم محصول مورد بحث را سرعت می بخشد. نمایندگی تعمیرات پکیج تحت نظارت مستقیم مرکز سخت افزار ایران فعالیت می کند و از کلیه مجوزهای لازم برخوردار می باشد.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+