021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

تعمیر وب کم لپ تاپ

اگر نیاز به دریافت خدمات تعمیر وب کم لپ تاپ دارید، این مقاله را از دست ندهید. امروز ضمن بررسی مشکلات مختلف دوربین لپ تاپ، نحوه برطرف کردن آنها و ترمیم این بخش را به شما آموزش می دهیم. بسیاری از کاربران لپ تاپ های برندهای مختلف، برای فعال سازی وب کم لپ تاپ خود با مشکل مواجه می شوند. یا ممکن است دوربین به درستی راه اندازی شود، اما به مرور دچار مشکلاتی شده و درست کار نکند.

همچنین ممکن است که بر اثر آسیب دیدگی قاب و بدنه لپ تاپ و یا نمایشگر، دوربین هم آسیب فیزیکی ببیند. تعمیر وب کم لپ تاپ در هریک از این شرایط به شکل خاصی انجام می شود که در ادامه بررسی می کنیم. برای تعمیر دوربین لپ تاپ به صورت تخصصی و حرفه ای هم می توانید از تیم  تعمیرات لپ تاپ  در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

روش های تعمیر وب کم لپ تاپ

بسته به این که وب کم دوربین به چه علت درست کار نکند، می توان اقدامات مختلفی را برای تعمیر آن انجام داد. اول باید تمام راهکارهای نرم افزاری زیر را امتحان کنید. اگر مشکل حل نشد، جهت تعمیر وب کم لپ تاپ، از یک تکنسین مجرب تعمیر لپ تاپ کمک بگیرید.

بررسی تنظیمات آنتی ‌ویروس

ممکن است آنتی ویروسی که در لپ تاپ دارید، مانع از عملکرد درست دوربین شده باشد. پس بهتر است آنتی ویروس را بررسی کرده و در صورت نیاز، تنظیمات آن را تغییر داده و اصلاح نمایید.

بررسی اتصالات جانبی

چنانچه دستگاه های دیگر مثل اسپیکر، هدفون و یا وب کم اکسترنال هم به لپ تاپ وصل کرده اید، حتما آنها را چک کرده و مطمئن شوید که درست کار می کنند. چون خرابی این دستگاه ها و یا اتصال نادرستشان به لپ تاپ، می تواند عملکرد دوربین را با مشکل مواجه کند.

بروزرسانی درایور دوربین

یکی از بهترین روش ها برای تعمیر وب کم لپ تاپ، بروز رسانی درایور آن است. حتما از طریق کنترل پنل، درایور دوربین لپ تاپ را بررسی کرده و آن را به آخرین نسخه آپدیت کنید.

رفع مشکل دوربین وب کم لپ تاپ

تغییر تنظیمات وب کم در ویندوز 8

اگر از ویندوز 8 استفاده می کنید، برای تعمیر وب کم لپ تاپ، منوی استارت را باز کنید. سپس Device Manager را انتخاب کرده و در صورت نیاز، رمز عبور حساب کاربری خود را وارد نمایید. حالا وارد بخش Imaging device شده و روی وب کم، دو بار کلیک کنید. به باکس Device status در زیر برگه General دقت کنید تا مطمئن شوید دوربین فعال است.

اگر متوجه شدید که دوربین غیر فعال شده است، از منوی تنظیمات خارج شوید، روی دیوایس راست کلیک کرده و Enable device را بزنید. همچنین می توانید با انتخاب گزینه Update Driver Software و طی مراحل بعدی، درایور دوربین لپ تاپ خود را بروز رسانی نمایید.

تعمیر دوربین لپ تاپ به صورت سخت افزاری

در نهایت اگر هیچ یک از روش های بالا منجر به رفع مشکلات دوربین لپ تاپ شما نشد، باید تعمیر وب کم لپ تاپ را به صورت سخت افزاری انجام دهید. یعنی لازم است که ضمن مراجعه به تعمیرگاه تخصصی لپ تاپ، عیب یابی و ترمیم دوربین را به تکنسین ها و متخصصین این حوزه محول کنید.

چک کردن تنظیمات سیستم عامل

برای تعمیر دوربین لپ تاپ، بد نیست سری هم به تنظیمات سیستم عامل زده و طبق مراحل زیر، آن را بررسی نمایید:

  • روی دکمه Start کلیک کرده و گزینه Settings را انتخاب کنید.
تعمیر وبکم لپ تاپ
  • گزینه Privacy را در بخش تنظیمات انتخاب کنید.
رفع مشکل وبکم لپ تاپ
  • گزینه Camera را از سمت چپ صفحه انتخاب کنید.
  • حالا باید مطمئن شوید که دو گزینه Camera access for this device و Allow apps to access your camera فعال هستند.
رفع مشکل کار نکردن دوربین لپ تاپ
  • صفحه را اسکرول کنید تا به گزینه Choose which apps can access your camera برسید و مطمئن شوید برنامه‌ای که می‌خواهید از آن استفاده کنید به وب کم دسترسی دارد.
رفع مشکل وبکم لپ تاپ
  • در ادامه تعمیر وب کم لپ تاپ، منوی تنظیمات را ببندید.
  • از منوی استارت، گزینه Device Manager را انتخاب کنید.
تعمیر وبکم لپ تاپ

روی گزینه Cameras دو بار کلیک کرده و در منویی که باز می شود، روی دستگاه مورد نظر خود دو بار کلیک کنید تا صفحه تنظیمات باز شود.

به باکس Device status زیر برگه General نگاه کنید تا مطمئن شوید دوربین فعال است.

رفع مشکل وبکم لپ تاپ
تعمیر وب کم لپ تاپ

در صورت فعال نبودن دوربین، از تنظیمات خارج شوید و روی دیوایس مورد نظر راست کلیک کرده و بعد گزینه Enable device  را انتخاب کنید.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.