سوالات متداول تعمیر لپ تاپ (بخش دوم)

سوالات متداول

در بخش « سوالات متداول تعمیر لپ تاپ » تلاش شده تا رایج‌ترین اشکالات پیش آمده در حین کار با انواع لپ تاپ طرح شده و پاسخ داده شود. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در حین کار با لپ تاپ مورد استفاده‌تان، به اشکالی بربخورید و شیوه رفع آن را ندانید.

در این مقاله تلاش شده تا برخی از رایج‌ترین اشکالات پیش آمده در حین کار با لپ تاپ ها شرح داده شده و شیوه رفع آنها آموزش داده شود. کارشناسان ما در مرکز تعمیر لپ تاپ، پرتکرارترین پرسش‌های طرح شده از سوی مراجعان را آنالیز کرده و آنها را در قالب مقالاتی جامع در این بخش پاسخ می‌دهند.

شما کاربران گرامی می‌توانید با مراجعه به این بخش برخی از اشکالات ابتدایی پیش آمده در لپ تاپ خود را بدون نیاز به حضور در مراکز تعمیر لپ تاپ برطرف سازید. این مقاله مقاله دوم از سلسله مقالات مربوط به سوالات متداول تعمیر لپ تاپ است.

برای مشاهده مقاله نخست به بخش مقالات همین وبسایت مراجعه نمایید. شایان ذکر است تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعویض قطعات، تعمیر و بهسازی انواع لپ تاپ با حضور در مرکز سخت افزار ایران و مراجعه به پارت تعمیرات لپ تاپ قابل دریافت است.

سوالات متداول تعمیر لپ تاپ

پاسخگویی به سوالات متداول تعمیر لپ تاپ

نشانه های خرابی کابل فلت لپ تاپ چیست؟

خرابی کابل فلت لپ تاپ علائمی دارد که با مشاهده آنها می‌توان به خرابی این قطعه پی برد. برخی از شایع‌ترین علائم خرابی این قطعه عبارت است از:

روشن شدن لپ تاپ اما نمایش صفحه‌ی مشکی (که ممکن است با تکان دادن لپ تاپ، صفحه نمایش شروع به کار کند)، لپ تاپ کار کند اما با صفحه نمایش بسیار تاریک (که در صورت دقت می‌توان مقدار کمی تغییر رنگ و تصاویر کم نور را نیز مشاهده کرد)، تیره شدن صفحه نمایش پس از چندبار چشمک زدن (که ممکن است با تکان دادن لپ تاپ دستگاه دوباره شروع به چشمک زدن کند)،

سیاه و سفید شدن صفحه نمایش (که در اینصورت ممکن است لپ تاپ با با اتصال به یک مانیتور خارجی کار ‌کند) و در نهایت ظاهر شدن خطوط راه راه افقی و عمودی بر روی صفحه نمایش (که این خطوط ممکن است با تکان دادن صفحه تغییر ‌کنند).

نشانه های خرابی کارت گرافیک لپ تاپ کدامند؟

خرابی کارت گرافیک مورد دیگری است که آن را در سوالات متداول تعمیر لپ تاپ مورد بررسی قرار خواهیم داد. به طور کلی نشانه های خرابی کارت گرافیک لپ تاپ را می توان در این موارد جمع بندی کرد: با وجود روشن بودن لپ تاپ تصویری بر روی مانیتور دیده نمی‌شود، بر روی صفحه خطوط راه راه عمودی از بالا به پایین دیده می‌شود، مانیتور خاموش می‌شود، و در نهایت اینکه تصویر لپ تاپ کند می‌شود.

همگی موارد درج شده در بخش زیر می توانند نشانه ای دال بر خرابی کارت گرافیک لپ تاپ باشد لیکن در خیلی موارد نیز مشکل از کارت گرافیک نیست و اشکال ایجاد شده می تواند از منبع تغذیه و یا مادربرد لپ تاپ باشد که اجازه انتقال تصویر را به کارت گرافیک نمی دهد. جهت عیب یابی صحیح دستگاه خویش توصیه می‌شود به یکی از مراکز مجاز و استاندارد در حوزه تعمیر لپ تاپ مراجعه نمایید.

دلیل خراب شدن مادربرد لپ تاپ چیست؟

خرابی مادربرد به علل متفاوتی روی می دهد که در این بخش به برخی از شایع ترین آنها اشاره خواهد شد: گردو غبار، استفاده از کارت های گرافیک غیر استاندارد و عدم نصب صحیح این کارت ها درون شکاف AGP یا PCI-E، آبخوردگی چیپ و رسوب املاح و سولفاته شدن مدار میشوند،

ایرادات شیارهای گسترش PCI، استهلاک قطعات مادربرد، نوسانات منبع ولتاژ، Virus یا ویروس ها ک می‌توانند بر روی فایل ROM بایوس تأثیر بگذارند و در نهایت ایرادات صوتی که به دلیل استفاده از اسپیکرها و هدست های غیر استاندارد ایجاد می‌شود و موجب صدمه زدن به مدار صدا شود.

خراب شدن مادربرد لپ تاپ

آیا امکان تعمیر هارد لپ تاپ وجود دارد؟

امکان یا عدم امکان تعمیر هارد لپ تاپ مورد دیگری است که آن را در سوالات متداول تعمیر لپ تاپ مورد بررسی قرار خواهیم داد. به طور کلی تعمیرات هارد لپ تاپ یا هاردی که بصورت اینترنال به لپ تاپ وصل شده است کمی پیچیده است، چون مشخص نیست هارد شما خراب است یا لپ تاپ شما به مشکل خورده است.

پس از خرابی لپ تاپ باید مشخص شود که لپ تاپ شما به مشکل خورده یا هارد؛ اگر لپ تاپ دچار ضربه یا نوسان شده باشد اصولا هارد دچار خرابی شده است. برای تعمیر هارد لپ تاپ، هارد را باید حتما از لپ تاپ جدا کرده و مستقیم به PC3000 یا MRTPRO وصل کرده، پس از اتصال مستقیم به سیم امکان تشخیص نوع خرابی وجود دارد.

علت وجود اشکال در صدای لپ تاپ چیست؟

اگر هنگام کار کردن با لپ تاپ متوجه شدید که صدای لپ تاپ غیر طبیعی و گنگ و نامفهوم است علت این موضوع را می‌توان در این موارد جست وجو کرد: اگر هر دو صدای شنیده شده از بلندگو ها و هدفون غیر طبیعی باشد احتمالا نرم افزار مربوط به کارت صدا خراب شده است. برای رفع این عیب باید نرم افزار راه انداز کارت صدا را از نو نصب کنید.

اگر با نصب نرم افزار راه انداز مشکل حل نشد بهتر است سیستم عامل قبلی را حذف نموده و آن را از نو نصب کنید. اگر نصب مجدد نرم افزار ها کمکی به حل مشکل نکرد، احتمالا کارت صدا خراب شده است. از آنجایی که کارت صدای اغلب لپ تاپ ها آنبرد است دو گزینه پیش رو خواهید داشت:

اگر لپ تاپ شما دارای شکاف آزاد Mini PCI باشد می‌توانید یک کارت صدای مجزا برروی این شکاف نصب کنید. در غیراینصورت می‌توانید از یک کارت صدای خارجی استفاده نمایید. سایر اشکالات و نشانه‌های مرتبط با خرابی صدا، می‌بایست توسط کارشناسان تعمیر لپ تاپ بررسی شده و مرتفع گردد.

علت وجود اشکال در صدای لپ تاپ

آیا امکان تعمیر ال سی دی لپ تاپ وجود دارد؟

موضوع دیگری که ارزش پرداختن در بخش سوالات متداول تعمیر لپ تاپ را دارد، خرابی‌های مرتبط با ال سی دی لپ تاپ است. خرابی‌های پیش آمده در ال سی دی لپ تاپ ممکن است مربوط به بخش نرم افزاری (یعنی کیفیت تصاویر، پیکسل سوختگی، پرش تصویر، بالا و پایین شدن تصویر و … ) و یا بخش سخت افزاری (یعنی شکستگی صفحه نمایش، شکستگی قاب صفحه نمایش و …) باشند.

خرابی ال سی دی لپ تاپ به هر دلیل که اتفاق بیفتد، بهترین راه جهت تعمیر آن، مراجعه به مراکز استاندارد و مجاز در حوزه تعمیر لپ تاپ است. در ارتباط با تعمیر ال سی دی لپ تاپ، کارشناسان ، پس از بررسی دقیق دستگاه و طی فرآیندهای عیب یابی، سطح خرابی پیش آمده در صفحه نمایش را مشخص کرده و بسته به میزان خرابی، اقدام به تعمیر و یا تعویض ال سی دی لپ تاپ می نمایند.

در صورتی که خرابی پیش آمده در LCD لپ تاپ اندک بوده و امکان بهبود آن وجود داشته باشد، از تعویض آن صرف نظر شده و اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر ال سی دی لپ تاپ آغاز می گردد.

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در تهران

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ یکی از تخصصی ترین مراکز فعال در سطح کشور است که جهت ارائه پیشرفته ترین سرویس های مرتبط با بهسازی، ارتقاء و تعمیرات لپ تاپ راه اندازی گشته است. دارندگان برندهای گوناگون لپ تاپ می توانند با مراجعه به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در تهران تخصصی ترین خدمات مرتبط با سرویس و ارتقاء این دستگاه را دریافت نمایند.

مدیریت مرکز تعمیرات لپ تاپ تیمی از زبده ترین مهندسان دو حوزه سخت افزار و نرم افزار را- پس از آنالیزها و آزمون های فنی و نظری- به همکاری فراخوانده و پیشرفته ترین تجهیزات این حوزه را در اختیار آنان نهاده تا تخصصی ترین خدمات مرتبط با تعمیرات لپ تاپ به مراجعان گرامی ارائه گردد.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+