021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

پکیج ایران رادیاتور بهتر است یا بوتان؟

دو برند معروف تولید کننده بهترین پکیج ها در ایران برند ایران رادیاتور و بوتان هستند. برای بسیاری از مشتریان انتخاب بین پکیج ایران رادیاتور یا بوتان کار دشواری است چرا که هر دوی این پکیج ها جزو بهترین و کارامدترین های بازار هستند. اما واقعا بین این دو برند کدام بهتر است؟

اگر با تفاوت های هر دو پکیج آشنا شوید می توانید انتخاب بهترین بین این دو داشته باشید. قطعا هر یک از این برندها مشخصاتی دارد که موجب برتری آن نسبت به دیگری می شود و در مقابل نیز ایرادات و نقص هایی دارد که خرید آن را زیر سوال می برد. در این مقاله می خواهیم با بررسی مزیت ها و ایرادهای این پکیج، ببینیم که بین پکیج ایران رادیاتور یا بوتان کدام گزینه بهتری برای خرید است؟ 

پکیج ایران رادیاتور یا بوتان

برای انتخاب بین پکیج ایران رادیاتور یا بوتان به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای این که بتوان به تفاوت های پکیج ایران رادیاتور یا بوتان پی برد باید به چند مورد مهم در بررسی آنها توجه کرد. در واقع این موارد ویژگی هایی هستند که باید در خصوص انتخاب بهترین پکیج به آنها توجه توجه کرد. برای انتخاب بین پکیج رادیاتور یا بوتان باید به راهنمای خرید پکیج توجه کرد که شامل موارد زیر می شوند:

  • ظرفیت حرارتی پکیج چقدر است ؟
  • آیا پکیج فن دارد یا خیر؟
  • آیا پکیج تک مبدل است یا دو مبدله
  • تفاوت قیمت آنها چقدر است؟
  • جنس بدنه پکیج چیست ؟ 
  • نوع و کارایی پمپ آب پکیج
  • مشخصات فنی آنها چیست ؟

این موارد مهمترین گزینه ها در بررسی و مقایسه بین پکیج ایران رادیاتور و بوتان هستند. علاوه بر این موارد دیگری مانند سیستم توربولاتور، سیستم ضد یخ زدگی و نمایشگر عیب یاب دیجیتال از دیگر مواردی است که باید در زمان مقایسه این دو پکیج به آنها توجه کرد. برای انتخاب بهتر پکیج میتوانید از کارشناسان تعمیر پکیج راهنمایی بگیرید.

پکیج بوتان یا ایران رادیاتور

ظرفیت حرارتی پکیج چقدر است

یکی از مهمترین مواردی که باید برای مقایسه بین پکیج ایران رادیاتور یا بوتان به آن توجه کرد، ظرفیت حرارتی آنهاست. ظرفیت حرارتی پکیج ها با هم تفاوت دارد و هر چقدر که این ظرفیت بیشتر شود قیمت آن هم بالاتر می رود. انتخاب ظرفیت حرارتی آنها باید بر اساس متراژ فضایی که از آنها استفاده می شود انجام شود.

پکیج ها با ظرفیت های 24 هزار و جدیدا نیز 22 هزار در بازار در دسترس اند. در هر دوی برندهای ایران رادیاتور و بوتان می توان پکیج هایی با این ظرفیت ها را خریداری کرد. البته برای متراژهای بالاتر هم می توان پکیج هایی با ظرفیت 28 هزار و 35 هزار را خریداری کرد.

آیا پکیج فن دارد یا خیر

مورد بعدی در زمان خرید و انتخاب بین پکیج ایران رادیاتور یا بوتان، فن دار بودن آنهاست. مدل های قدیمی این پکیج ها چه از برند ایران رادیاتور و چه از برند بوتان فاقد فن بودند. اما امروزه هم در برند ایران رادیاتور و هم بوتان می توان انواع پکیج های دارای فن را خریداری کرد. فن دار بودن پکیج روی کارایی بهتر و بهینه تر آن تاثیر دارد و از همه مهمتر ایمنی دستگاه ها را حین کار افزایش می دهد.

بنابراین بهتر است در زمان بررسی تفاوت های پکیج ایران رادیاتور یا بوتان به این مورد توجه کنید که آیا پکیج فن دارد یا خیر. البته فن داشتن دستگاه ها موجب سر و صدای آنها هم می شود که میزان این صدا بسته به کیفیت ساخت پکیج ها متفاوت است. در پکیج های ایران رادیاتور اگر می خواهید بفهمید که کدام مدل ها دارای فن هستند باید به دنبال عبارت FF روی این دستگاه ها باشید. اگر این کد CF باشد یعنی پکیج فن ندارد. در برند بوتان هم مدل های دارای فن در آخر کدی که روی آنها نوشته شده است حرف S را خواهید دید.

آیا پکیج تک مبدل است یا دو مبدله

مورد مهم بعدی در زمان انتخاب بین پکیج ایران رادیاتور یا بوتان تک مبدله بودن یا دو مبدله بودن آنهاست. هم در ایران رادیاتور و هم در برند بوتان می توان انواع پکیج های دو مبدله و تک مبدله را خریداری کرد. با این حال در برند بوتان اکثر مدل ها از نوع دو مبدله هستند. سیستم گرم کردن آب مصرفی در مدل های دو مبدله و تک مبدله با هم تفاوت دارد. سیستم های تک مبدله با سرعت بالاتری آب گرم را آماده می کنند.

اما سرعت رسوب گرفتن پکیج ها و بروز مشکل در آنها نیز بیشتر است و شاید سریع تر به رسوب زدایی پکیج  نیاز باشد. اما در مدل های دو مبدله این مشکلات وجود ندارد و معمولا رسوب زدایی آنها نیز بسیار سریع تر و آسان تر انجام می شود. در واقع تکنولوژی ساخت مدل های دو مبدله نسبت به تک مبدله به روزتر و بهینه تر است. شاید از این نظر پکیج های بوتان کمی از ایران رادیاتور جلوتر باشند. با این حال هنوز هم انواع دو مبدله نقطه ضعف های خود را دارد که باید در زمان خرید و انتخاب آنها را در نظر گرفت.

تفاوت قیمت آنها چقدر است

در مورد قیمت کمی انتخاب و مقایسه بین پکیج ایران رادیاتور یا بوتان کار سختی است، چرا که برای مقایسه قیمت باید مدل ها را تک به تک با هم مقایسه کرد. در واقع بسته به ظرفیت حرارتی، مدل و تکنولوژی ساخت، فن دار بودن یا بدون فن و دو مبدله بودن یا تک مبدله بودن، قیمت متفاوت است. پکیج های دارای فن با ظرفیت حرارتی بالاتر و دو مبدله از هر برندی که باشد قیمت بسیار بیشتری دارد.

جنس بدنه آنها

جنس بدنه گزینه دیگری است که برای مقایسه بین پکیج ایران رادیاتور یا بوتان می توان در نظر گرفت. در این زمینه برند ایران رادیاتور گزینه بهتری است، چرا که این شرکت از برنج برای ساخت بدنه پکیج های خود استفاده می کند. این در حالی است که بوتان پکیج های خود را با بدنه پلاستیکی می سازد. برنج نسبت به پلاستیک مقاومت و دوام بیشتری دارد و به همین دلیل هم معمولا طول عمر پکیج  های ایران رادیاتور بیشتر است.

نوع و کارایی پمپ آب پکیج

برای عملکرد مناسب یک پکیج باید پمپ آب هم قدرت کافی را داشته باشد. برای مقایسه و انتخاب بین پکیج ایران رادیاتور و بوتان از نظر پمپ آب باید گفت که هر دوی این شرکت ها از یک برند تولید کننده پمپ آب برای محصولات خود استفاده می کنند و از این نظر با هم تفاوتی ندارند.

مشخصات فنی آنها چیست؟

در نهایت باید برای انتخاب بین پکیج ایران رادیاتور یا بوتان به مشخصات فنی هر کدام توجه کنید. منظور از مشخصات فنی مواردی مانند ظرفیت حرارتی، تفاوت در قطر لوله ها، مشخصات هوشمند دستگاه ها، وزن آنها، میزان برقی که مصرف می کنند، حداکثر دمای آب و مواردی از این دست است.

در این زمینه باید تفاوت های پکیج ایران رادیاتور یا بوتان را به صورت تک به تک با هم مقایسه کرد و بر اساس نیاز و بودجه، بهترین انتخاب را انجام داد. در معرفی بهترین پکیج های بازار می توان مدل های برتری از هر دو برند را معرفی کرد.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.