021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

عمر پکیج را چند برابر کنید!

افزایش عمر پکیج که با استفاده ی صحبح آن امکان پذیر می شود به شما کمک می کند تا مدت زمان بیشتری از پکیج خود استفاده کنید.
تا بحال به این فکر کرده اید که تعویض پکیج چقدر دشوار و هزینه بر است؟ دردسرهای این کار، دارندگان پکیج را به استفاده درست تر از این دستگاه وامیدارد. با این حال سیستم پکیج پس از گذشت چند سال رو به فرسایش گذاشته و مستهلک می شود. اما روشهایی وجود دارند که به شما کمک می کنند سالهای بیشتری از پکیج استفاده کنید. در ادامه این مقاله، روش ها و ترفندهای  افزایش طول عمر پکیج به شما آموزش می دهیم تا حداقل تا چند سال دیگر، بتوانید از سیستم گرمایشی منزل یا محل کار خود استفاده کنید.

افزایش عمر پکیج چگونه امکان پذیر است؟

چطور می توان عمر پکیج را طولانی کرد؟ این سوالی است که کاربران از کارشناسان تعمیر پکیج می پرسند. هزینه های تعمیر یا تعویض پکیج بعضا به حدی بالاست که چنین احتیاط هایی ضروری به نظر می رسد. کافی است دستگاه را در ابتدای هر فصل سرویس کنید.

سرویس پکیج   عملکرد این دستگاه را بهبود می بخشد و از این طریق، طول عمر قطعات و اجزای آن را افزایش می دهد. همچنین اگر می خواهید مدت زمان بیشتری از پکیج دیواری یا زمینی خود استفاده کنید، بهتر است به فکر یک سختی گیر باشید. سختی گیر مانع از رسوب گرفتن مداوم پکیج و رادیاتورها شده و از این طریق، به افزایش عمر پکیج کمک می کند. استفاده از صافی برگشت در مسیر برگشت رادیاتورها هم روش دیگری است که موجب بالا رفتن عمر کاری پکیج ها می شود.

افزایش عمر پکیج

چند راهکار برای بالا بردن طول عمر پکیج

درجه آب را تنظیم کنید

بیشتر ما عادت داریم که درجه حرارت آب مصرفی را از طریق کم و زیاد کردن شیر آب گرم و سرد، تنظیم کنیم. اما این کار اشتباه است چون سیستم گرمایشی برای افزایش دمای آب گرم، انرژی بیشتری مصرف می کند. اگر می خواهید طول عمر پکیج خود را افزایش دهید، بهتر است دمای آب گرم بهداشتی را به گونه ای تنظیم کنید که در زمان باز کردن شیر آب گرم تا آخرین مقدار، دمای آب، دمای مطلوب مورد نظر باشد.

دمای رادیاتورها را تنظیم کنید

حتما افرادی را دیده اید که حرارت رادیاتورها را زیاد می کنند و در صورتی که احساس گرمای بیش از کنند، پنجره ها را باز می کنند. این کار علاوه بر افزایش مصرف گاز، در دراز مدت به سیستم پکیج نیز آسیب می رساند. برای افزایش عمر پکیج، بهتر است دمای رادیاتورها و آب گرم را به گونه ای تنظیم کنید که گرمادهی کاملا مناسب بوده و محیط بیش از حد گرم نشود.

 از پمپ محافظت کنید

پمپ دستگاه پکیج به گونه ای طراحی شده است که بتواند برای مدت زمان نا محدود و مادام العمر کار کند؛ اما به شرط استفاده درست و فراهم شدن شرایط استاندارد. برای افزایش عمر پکیج، از خالی بودن مدار آب گرمایشی، ورود نا خالصی ها و رسوبات به داخل هوزینگ پمپ و خاموش شدن پمپ برای مدت زمان بیش از ۲۴ساعت جلوگیری کنید.

مراقب یخ زدگی پکیج باشید

اگر دمای هوای محل نصب پکیج در فصول سرد کاهش پیدا  کند، ممکن است سیستم منجمد شود. این مشکل به ویژه برای افرادی ایجاد می شود که پکیج را در مکان هایی همچون بالکن نصب می کنند. برای افزایش عمر کاری پکیج، باید از یخ زدن آن جلوگیری کنید. می توانید از ضد یخ های موجود در بازار برای این منظور کمک بگیرید و در صورت خاموش  کردن دستگاه برای مدت طولانی، اب آن را کاملا تخلیه کنید.

از رسوب گذاری جلوگیری کنید

در بخش اول هم اشاره کردیم که رسوب گرفتن لوله ها و رادیاتورهای پکیج، هم راندمان کاری دستگاه را کاهش  داده و هم کیفیت گرمادهی را به شدت مختل می کند. برای افزایش عمر پکیج بهتر است با استفاده از دستگاه های سختی گیر، البته از نوع مجاز، تا حد امکان مانع از رسوب گذاری لوله ها شوید.

از دودکش مناسب استفاده کنید

دودکش یکی از مهم ترین اجزای پکیج است و باید در انتخاب و اتصال آن دقت زیادی به خرج دهید. اگر دودکش کیفیت لازم را نداشته باشد و یا به درستی نصب نشود، هم سلامت خودتان به خطر می افتد و هم سرعت فرسایش پکیج افزایش پیدا می کند.

از تجهیزات گرمایشی مناسب و استاندارد استفاده کنید

تجهیزات گرمایشی نظیر رادیاتورها، لوله کشی گرمایش از کف و یا حتی داکت اسپیلت، واسطه گرم کردن محیط توسط آب گرمی هستند که پکیج تامین می کند. انتخاب نادرست تعداد پره های رادیاتور، اجرای نادرست و غیر اصولی سیستم گرمایش از کف، استفاده از سیستم داکت اسپیلت ناسازگار با دستگاه  و یا استفاده از تجهیزات غیر استاندارد، عمر کاری پکیج را به شدت کاهش می دهد. بنابراین حتی اگر شده با صرف هزینه ای بیشتر، تجهیزات مناسب، با کیفیت و استاندارد خریداری کنید تا ناچار به پرداخت مبالغ هنگفت برای تعمیر پکیج خود نباشید. در صورتی که از پکیج ها استفاده می کنید ، می توانید از مشاوره رایگان تعمیرات پکیج بهره مند شوید. 

افزایش طول عمر پکیج
5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.