021-62948

اشتراک گذاری

چرا شبکه های HD تصویر ندارند؟

صدا و سیمای جمهوری اسلامی، اخیرا برخی شبکه های اس دی خود را که کیفیت پایینی داشته به شبکه های اچ دی تبدیل کرده است. هدف از این تبدیل، افزایش کیفیت بوده است. در شبکه های HD  یا High definition، تعداد پیکسل ها بالاتر از شبکه های SD  (Standard definition) است، بنابراین دقت و کیفیت تصویر بالاتر است.  در واقع مهم ترین تفاوت HD و SD رزولوشن آن هاست که باعث می شود شبکه های HD دارای وضوح و جزئیات بیشتری باشند. این ارتقا موجب شده است که برخی کاربران از تصویر نداشتن شبکه های HD معترض باشند.

تصویر نداشتن شبکه های HD

تعمیر تلویزیون در کمترین زمان به همراه خدمات پذیرش در محل ، پاسخگویی 24 ساعته 1662

دلیل تصویر نداشتن شبکه های HD

بسیاری از کاربران پس از تبدیل کیفیت SD به HD با مشکل تصویر نداشتن شبکه های HD روبرو شدند. در واقع برای این که تلویزیون بتواند کانال های اچ دی را دریافت کند، باید قابلیت دریافت کردن MPEG4، HEVC و DVBS را داشته باشد. اگر تلویزیون شما قبل از سال 2017 تولید شده از کدک H265 پشتیبانی نمی کند و این دلیل تصویر نداشتن شبکه های HD می باشد

البته دلایل دیگری هم ممکن است موجب تصویر نداشتن شبکه های اچ دی شده باشد. از جمله آن ها می توان آنتن نامناسب و نیز عدم کانال یابی صحیح نام برد. البته دلیل دیگر می تواند پشتیبانی نکردن دستگاه دیجیتال از شبکه های HD باشد.

چگونه مشکل تصویر نداشتن شبکه های HD را رفع کنیم؟

برای حل موضوع تصویر نداشتن شبکه های HD ممکن است با تعویض دستگاه دیجیتال خود بتوانید مشکل را حل نمایید. اگر هم تلویزیون شما دارای گیرنده دیجیتال داخلی است، اما از HD پشتیبانی نمی کند، بهتر است یک گیرنده مجزا بخرید که دارای قابلیت پشتیبانی از شبکه های HD لست

همچنین، برخی از تلویزیون ها با به روز رسانی کانال ها با کدک HEVC می توانند این کانال ها را دریافت کنند. اگر تلویزیون شما از این فرمت پشتیبانی می کند، اما باز هم با مشکل تصویر نداشتن شبکه های HD روبرو هستید، سیستم عامل تلویزیون هوشمند یا ست تاپ باکس تان را به روز رسانی کنید. البته شاید لازم باشد ستاپ باکس جدیدتر بخرید.

اگر گیرنده دیجیتال شما قابلیت پشتیببانی از HD را دارد، با اسکن مجدد کانال های HD آن ها را دریافت خواهید کرد. به هر حال، اگر تلویزیون یا ستاپ باکس تان از HD پشتیبانی نمی کند، نمی توانید صدا و تصویر این شبکه ها را دریافت کنید.

چرا شبکه های HD تصویر ندارند

دلیل دریافت برخی شبکه های HD و دریافت نکردن برخی دیگر

بعضی کاربران چند کانال HD را دریافت می کنند، اما با تصویر نداشتن شبکه های HD دیگر مواجه هستند. در این زمان باید بدانید که تصویر نداشتن شبکه های HD در این شرایط ارتباطی با تلویزیون ندارد و این موضوع مربوط به فرستنده است. در واقع، بعضی شهرها یا منطقه ها امکانات انتقال این کانال ها را ندارند و دلیل تصویر نداشتن شبکه های HD این موضوع است و تا زمانی که مرکز پشتیبانی این انتقال را فعال نکند، امکان دریافت این شبکه ها وجود ندارد.

در آخر لازم است بدانید که اگرچه تبدیل نمایش SD به HD در بعضی شبکه ها انجام شده است، اما کانال های SD همچنان پخش می شوند و شما می توانید این شبکه ها را با کیفیت قبل تماشا کنید.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *