اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

کابل فلت لپ تاپ

پیش از پرداختن به آموزش تعمیر کابل فلت لپ تاپ بد نیست نگاهی به کارکرد این قطعه و نقش آن در عملکرد این دستگاه داشته باشیم. فلت یکی از قطعات قابل تعمیر بکاررفته در انواع لپ تاپ است که وظیفه آن انتقال تصاویر و داده‌ها از مادر برد لپ تاپ به LED و LCD یا همان صفحه نمایش لپ تاپ است.

خرابی فلت لپ تاپ علائمی دارد که با مشاهده آنها می‌توان پی به خرابی این قطعه برد.  برخی از نشانه‌های خرابی کابل فلت لپ تاپ عبارت است از: مشکی بودن صفحه نمایش لپ تاپ علی‌رغم روشن بودن آن، تاریک بودن صفحه نمایش لپ تاپ علی‌رغم کار کردن لپ تاپ، تیره شدن صفحه نمایش لپ تاپ پس از چندبار چشمک زدن، سیاه و سفید شدن صفحه نمایش و در نهایت ظاهر شدن خطوط راه راه افقی و عمودی. شما کاربران گرامی می‌‌توانید در صورت مشاهده هر ک از این نشانه‌ها در لپ تاپ مورد استفاده خویش به نمایندگی به مرکز سخت افزار ایران مراجعه کرده و سرویس‌های تخصصی مرتبط با این دستگاه را دریافت نمایید.

تعمیر کابل فلت لپ تاپ

ویدئوی آموزش تعمیر کابل فلت لپ تاپ

در بخش زیر ویدئوی مرتبط با آموزش تعمیر کابل فلت لپ تاپ برای شما کاربران گرامی بارگذاری شده است. در صورت استفاده از آموزش‌های ارائه شده، به این نکته توجه داشته باشید که بسته به برند لپ تاپ مورد استفاده‌تان، ممکن است روند تعمیر فلت نوت بوک شما، اندک تفاوت‌هایی با دستورالعمل ارائه شده در این ویدئو داشته باشد.

در صورت عدم داشتن مهارت در انجام تعمیر و تعویض فلت لپ تاپ در توصیه می‌شود سرویس‌های مرتبط با این بخش از دستگاه را صرفاً از مراکز مجاز و استاندارد این حوزه دریافت نمایید؛ زیرا قرار گرفتن فلت در جایی دیگر –یعنی جایی جز مکان اصلی آن-  ممکن است منجر به له شدگی، پارگی یا آسیب فلت شود. بعلاوه ممکن است در اثر برخورد سیمهای فلت دستگاه، لپ تاپ شما دچار اتصالی شده و در نهایت مادربرد دستگاه آسیب ببیند.

مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز پیشرو و متخصص در ارائه پیشرفته‌ترین تعمیرات انواع نوت بوک است که شما کاربران گرامی می‌توانید با حضور در آن تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر، بهسازی، ترمیم و تعویض قطعات انواع لپ تاپ –از جمله تعمیر و تعویض کابل فلت لپ تاپ- را دریافت نمایید.

چند نکته درباره تعمیر و تعویض کابل فلت لپ تاپ

به طور کلی فلت لپ تاپ را می‌توان به دو مورد فلت LED و فلت LCD تقسیم کرد. فلت LCD فلتی است که برای لپ تاپ هایی با صفحه نمایش LCD استفاده می‌شود و پین‌های بزرگتری نسبت به فلتهای LED دارد. فلت LED نیز همانگونه که از نام ان پیداست فلتی است که در لپ تاپ ‌هایی با صفحه نمایش LED استفاده می‌شود.

در اغلب لپ تاپ های مورد استفاده، برای تعمیر و تعویض کابل فلت لپ تاپ، نیاز به خارج کردن صفحه نمایش است. برای این کار  می‌بایست صفحه نمایش را به آرامی بر روی صفحه کیبورد بخوابانید و پس از باز کردن صفحه نمایش، کابل فلت رو که معمولاً با چسپ به صفحه نمایش متصل شده جدا کنید. برای این کار ابتدا به آرامی چسب را از بالای محل اتصال باز کنید و کابل فلت را به سمت بیرون بکشید.

در روند تعویض و تعمیر کابل فلت لپ تاپ توجه داشته باشید که می‌بایست این کار را به آرامی انجام دهید. پس از جدا کردن کابل فلت لپ تاپ، فلت جدید و سالم را جایگزین کرده و در ادامه صفحه نمایش لپ تاپ را به دستگاه وصل کنید. احتمالاً برای چفت شدن قاب نیاز به فشاری اندک باشد تا خارها مجدداً در جای خود قرار گیرند.

در صورت وجود هر گونه ابهام و پرسش با وجود مطالعه مطالب ارائه شده در بخش آموزش تعمیر کابل فلت لپ تاپ، می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات لپ تاپ تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

5/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.