021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی

آشنایی با برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی برای استفاده بهینه از دستگاه و کمک به افزایش عمر مفید آن ضروری است. این برنامه ها در دفترچه راهنمای لباسشویی به طور کامل آورده شده اند، بنابراین برای اطلاع دقیق از کارکرد هر یک می توانید از دفترچه توضیحات محصول کمک بگیرید.

برنامه های شستشوی ظرفشویی در هر کدام از برندها با دیگری متفاوت هستند، به همین دلیل در ادامه این آیتم ها را در برندهای مختلف از جمله سامسونگ ، ال جی ، دوو و…. بررسی می کنیم. همچنین کارشناس تعمیر ماشین ظرفشویی در زمان نصب و راه اندازی دستگاه اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهد.

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی دوو

دوو یکی از برندهای نام آشنا در زمینه تولید انواع لوازم خانگی است. انواع برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی دوو به شرح ذیل می باشد:

برنامه normal

برنامه نرمال معمولا برای شستشوی ظروفی که میزان کمی چربی دارند، مناسب است. در این حالت دمای آب روی ۵۵ درجه سانتیگراد تنظیم می شود و فرآیند شستشو نیز مراحلی مثل پاک کردن چربی ها، شستشوی کامل، آبکشی و نهایتا نیز خشک کردن را دربر می گیرد.

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی دوو

برنامه heavy

برنامه پرقدرت برای ظروفی که میزان کثیفی زیادی دارند، به کار می رود.‌ با برگزیدن این گزینه نخست تکه های غذا در دمای ۵۰ درجه سانتیگراد شسته شده و سپس در دمای ۶۰ درجه سانتیگراد پروسه شستن ظروف تکمیل می گردد. در آخر نیز آبکشی و خشک کردن اجرا می شود.

برنامه rapid

یکی دیگر از برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی برند دوو rapid می باشد. هدف برنامه سریع این است که به پروسه تمیز کردن ظروف سرعت ببخشد، لذا مراحل پیش شستشو و خشک کن در این گزینه دیده نمی شود.

آیا می دانید: چرا ماشین ظرفشویی، ظروف را تمیز نمی شوید؟

برنامه eco

در برنامه اقتصادی عملیات شستشوی ظروف با کمترین میزان مصرف انرژی و در دمای ۴۵ درجه انجام می پذیرد. این آیتم شامل حذف چربی ها، شستشو با آب ۶۰ درجه و سپس آب کشی و خشک کردن است‌.

برنامه glass

برنامه شیشه ای جهت تمیز کردن ظروف شیشه ای با سطح چربی پایین کاربرد دارد.‌ به این صورت که ابتدا شستشو با آب ۴۰ درجه و سپس ۶۰ درجه سانتیگراد انجام می گیرد. برای گزینه glass قابلیت خشک کردن تعریف نشده است.

برنامه ۹۰ minutes

با انتخاب این آیتم ظرف ها در دمای ۶۵ درجه سانتیگراد شسته شده و پس از آن آبکشی و خشک کردن انجام می پذیرد. اگر ماشین ظرفشویی ظروف را خشک نمی کند می توانید این مطلب را بخوانید و مشکل را برطرف کنید.

برنامه rinse

این مورد برای ظروفی که یک لایه غذا روی آن ها خشک شده، انتخاب مناسبی است. با برگزیدن برنامه rinse ابتدا ظروف خیس می شوند تا راحت تر شسته شوند.

برنامه های شستشو در ظرفشویی ال جی

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی ال جی شامل موارد زیر هستند:

برنامه های شستشو در ظرفشویی ال جی

برنامه نرمال

این گزینه برای تمیز کردن ظروف روزانه با مقدار متوسط چربی کاربرد دارد. در برنامه نرمال نخست ظروف در دمای ۵۰ درجه سانتیگراد پیش شستشو می شوند و پس از آن شستشوی کامل در دمای ۷۹ درجه صورت می گیرد. در آخر نیز دستگاه عملیات آبکشی و خشک کردن را اجرا می کند.

برنامه auto

با انتخاب برنامه خودکار ماشین به صورت کاملا اتوماتیک مدت زمان شستشو و دمای آب را با توجه به حجم چربی ظروف مشخص می سازد. معمولا این آیتم به منظور تمیز کردن ظرف هایی با سطح متوسطی از کثیفی کاربرد دارد و برای ظروف شیشه ای پیشنهاد نمی شود.

برنامه eco

با توجه به این که هدف برنامه اقتصادی صرفه جویی در مصرف آب و انرژی است، مرحله خشک کردن را ندارد.‌ این آیتم جهت شستشوی ظروف با حجم متوسطی از چربی توصیه می شود.

برنامه express

از جمله برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی ال جی express است. این مورد هنگامی که با محدودیت زمانی روبرو هستید و وقت کافی برای تمیز کردن ظروف ندارید، به کارتان می آید. البته express بیشتر برای شستشوی ظروف شیشه ای و کریستال مناسب است.

برنامه delicate

جهت شستشوی ظروف کریستالی حساس می توانید این آیتم را برگزینید.

برنامه quick

گزینه quick جهت تمیز کردن سریع ظروفی که چربی کمی دارند، به کار می رود.

برنامه pre wash

این آیتم به عنوان پیش شستشو کاربرد دارد و پس از اجرای آن لازم است که یکی دیگر از برنامه های دستگاه مجددا انتخاب شود. هدف از برنامه pre wash این است که بدون افزودن هیچ‌گونه مواد شوینده، تنها کثیفی ظروف برطرف گردد.

برنامه heavy

ظروفی مانند قابلمه که دارای میزان بالایی چربی هستند، بهتر است که با برنامه سنگین شسته شوند.

برنامه rinse

برنامه rinse به منظور از بین بردن لایه های ضخیم چربی و‌ غذا مورد استفاده قرار می گیرد. به این صورت که ابتدا ظرف ها مدتی در آب خیس می شوند تا غذاهای چسبیده به آن ها از بین بروند.

برنامه های شستشوی ظرفشویی سامسونگ

برنامه های شستشوی ظرفشویی سامسونگ

برنامه های شستشوی ظرفشویی سامسونگ عبارتند از:

برنامه normal

این آیتم به‌ منظور شستشوی ظروف معمولی روزانه با سطح چربی متوسط به کار می رود و مدت زمان اجرای آن نیز ۶۵ دقیقه است.

برنامه eco

برنامه اقتصادی در مواقعی که بخواهید در مصرف آب صرفه جویی کنید، کاربرد دارد، البته با انتخاب آن مدت زمان شستشو اندکی طولانی تر می شود.

برنامه intensive

برنامه متمرکز برای شستشوی ظروفی که میزان کثیفی آن ها زیاد است، مانند قابلمه مناسب است. لذا توصیه می شود که برای تمیز کردن ظروف کریستالی از این آیتم استفاده نکنید.

برنامه glass/dedicate

گزینه glass/dedicate را می توانید جهت شستشوی ظروف شیشه ای با سطح چربی متوسط یا کم مورد استفاده قرار دهید.

برنامه pre wash

هنگام انتخاب این برنامه نیازی به استفاده از مواد شوینده نیست؛ زیرا pre wash فرآیند پیش شستشو را انجام می دهد. این گزینه کمک می کند تا با برطرف کردن غذاهای چسبیده به ظروف، برنامه بعدی عملکرد بهتری داشته باشد.

برنامه express

برنامه express جهت شستشو با سرعت زیاد‌ و مدت زمان کوتاه کاربرد دارد. این مورد تمیز کردن ظروف را در دمای ۶۵ درجه انجام می دهد.

برنامه rinse

یکی دیگر از برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی سامسونگ rinse است که برای ظرف های بسیار چرب و کثیف پیشنهاد می شود.

برنامه quick

این گزینه سریع ترین برنامه شستشو در دستگاه های سامسونگ است که ظرف نیم ساعت ظروفی با چربی متوسط را تمیز می کند. البته لازم به ذکر است که میزان مصرف آب و انرژی برنامه quick بالا است.

 

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.