تکذیب مذاکره هواوی با اپل در خصوص مودم های 5G

اخیرا شایعاتی مبنی بر تامین مودم 5G آیفون توسط شرکت هواوی به گوشی می رسید. این در حالی است که هواوی به صورت رسمی، هرگونه مذاکره در این رابطه را با طرف آمریکایی تکذیب کردند. در طول هفته گذشته، گزارش هایی منتشر شد که حکایت از فروش مودم های 5G به کمپانی اپل توسط هواوی داشت.

در حالی که بسیاری اعتقاد به درست بودن این گزارش ها داشتند، امروز سخنگویان هواوی در جلسه‌ پرسش و پاسخ خود، این خبر را به کلی تکذیب کردند. همراه ما باشید تا جزئیات بیشتری از تکذیب مذاکره هواوی با اپل را به شما عزیزان ارائه دهیم.

تکذیب مذاکره هواوی با اپل

تکذیب مذاکره هواوی با اپل در فروش مودم 5G

“ما هیچ تغییری در راهبردهای خود در زمینه‌ی تولید و فروش تراشه نداشته‌ایم و در زمینه‌ی 5G نیز رابطه‌ای با اپل شکل نداده‌ایم.” این جمله ای است که سخنگوی کمپانی هواوی در کنفرانس خبری خود به خبرنگاران اعلام کرده است. در حالی که اپل فعلا هیچ منبعی برای تامین مودم ندارد، هواوی مودم بالونگ ۵۰۰۰ با فناوری 5G  را آماده‌ی تولید دارد. این مودم قرار است در گوشی تاشدنی میت ایکس مورد استفاده قرار بگیرد و هم اکنون نیز در مودم ‌های اشتراک اینترنت 5G WiFi  این شرکت تعبیه شده است.

با این وجود، شرکت چینی تا به این لحظه هیچ اقدامی در جهت فروش تراشه‌های کرین و مودم بالونگ ۵۰۰۰ به apple انجام نداده است. تکذیب مذاکره هواوی با اپل در حالی اتفاق افتاد که Huawei قصد همکاری با هیچ یک از شرکت های دیگر را ندارد و تراشه هایش را منحصرا در محصولات خود به کار خواهد برد.

اپل مودم 5G اختصاصی می سازد

مدیاتک و UniSOC  پس از هواوی در حال کار روی تراشه‌ی 5G هستند؛ با این حال، بسیاری از تحلیل گران براین باورند که هیچ یک از این شرکت ها، نمی توانند انتظارات اپل را تامین کنند و از طرفی زمان دقیق بهره برداری از این تراشه هم مشخص نیست. البته گزارش ها از این مساله حکایت دارند که اپل در حال کار بر روی مودم های اختصاصی خود و ساخت تراشه 5G می باشد.

اما تکمیل این پروژه چند سالی به طول می‌انجامد و این یعنی اگر اپل موفق به بستن قرارداد با یکی از شرکت‌های فعلی تولیدکننده‌ی مودم 5G نشود، تا سال ۲۰۲۱ خبری از اولین گوشی آیفون مجهز به نسل پنجم ارتباطات نخواهد بود. البته هم زمان با تکذیب مذاکره هواوی با اپل ، خبر توافق این کمپانی با کوالکام برای تأمین تراشه‌های 5G منتشر شده و تمام مشکلات این کمپانی آمریکایی را برطرف کرد.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+