021-62948

اشتراک گذاری
  • خانه
  • اخبار
  • ویروس کرونا موجب افزایش قیمت پنل های LCD خواهد شد

ویروس کرونا موجب افزایش قیمت پنل های LCD خواهد شد

به نظر می رسد که قرار است شاهد افزایش قیمت پنل های LCD با پیدایش ویروس کرونا باشیم. به تازگی پنج کارخانه ی تولید پنل های LCD در ووهان به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده اند. طبق گزارشات سازمان گردآوری اطلاعات مهندسی (HIS Markit) این تعطیلی با افت شدید تولید همراه بوده و افزایش 10 الی 20 درصدی قیمت مانیتورها و تلویزیون های ال سی دی را تنها در فوریه ی امسال به دنبال دارد.

به گفته ی دیوید شییی مدیر ارشد بخش نمایشگر مرکز تحقیقات HIS Markit، این پنج کارخانه به دلیل موافقت نامه های تعیین شده برای کنترل شیوع ویروس کرونا، شدیدا دچار کمبود نیروی انسانی شده اند و از این رو کاهش محصولات تولیدکنندگان چینی در سال 2020 امری اجتناب ناپذیر است. پنج کارخانه‌ی تعطیل‌شده در ووهان شامل دو کارخانه‌ی China Star Optoelectronics متعلق به تی‌سی‌ال و دو کارخانه‌ی Tianma و یک کارخانه‌ی BOE هستند.

افزایش قیمت پنل های LCD با پیدایش ویروس کرونا چه قدر خواهد بود؟

افزایش قیمت پنل های LCD با پیدایش ویروس کرونا هم اکنون با تفاوت قیمت یک تا دو دلاری شکل گرفته است و در برخی موارد به 5 دلار کشیده می شود. ممکن است این مقدار چشم گیر به نظر نرسد، اما باید این نکته را در نظر گرفت که کارخانه ها در هر مرحله از تولید، مبلغی را به عنوان حاشیه ی سود در نظر می گیرند و این امر می تواند به افزایش روز به روزی قیمت های فروش بیانجامد. از طرفی از آنجایی که حدود 55 درصد از پنل های ال سی دی جهان نیز در چین تولید می شوند، این بالا رفتن قیمت گریبانگیر بسیاری از کاربران و متقاضیان برندهای مختلف خواهد شد.

تداوم افزایش قیمت پنل های ال سی دی با پیدایش ویروس کرونا

یکی دیگر از عوامل تداوم افزایش قیمت پنل های LCD با پیدایش ویروس کرونا، ادامه یافتن تعطیلات سال نو تا دوم فوریه در دولت چین است. گزارش های تکمیلی IHS نمایانگر این است که خریداران مراکز فروش پنل های ال سی دی برای اطمینان از رفع نیاز مشتریانشان دست به خرید دو برابر زده اند. در حالی که روند کاری تولیدکننده های زیادی کاملا متوقف شده و حتی پیش بینی می شود در صورت آغاز دوباره ی کار خط تولیدشان، نتوانند سریعا تعداد محصولات تولید نشده را جبران نمایند.

انتظار می‌رود این کاهش تولید روی قیمت لپ‌تاپ‌‌ها نیز تأثیر بگذارد. لازم به ذکر است که اینتل و AMD اثرهای مولفه‌ی ویروس کرونا را در تولیدات خود لحاظ نکرده‌اند. اما در این میان مایکروسافت با پیش‌بینی تغییر وضعیت عادی بازار، تغییراتی را برای نیمه‌ی دوم سال جاری پیش‌بینی کرده است که برای مشاهده ی قیمت ها باید منتظر بود.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.