021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

چگونه حافظه پرینتر را پاک کنیم ؟

آیا می دانید که برخی از مشکلاتی که در روند کاری پرینترها به وجود می آیند ناشی از گیر کردن اطلاعات در حافظه هستند؟ بیشتر دستگاه های چاپگر امروزی دارای حافظه ای هستند که اطلاعات چاپ در آنها ذخیره می شوند. پر شدن این حافظه گاهی موجب کار نکردن پرینتر شده و مشکلاتی را در روند چاپ ایجاد می کند.

خوشبختانه امکان پاک کردن حافظه پرینتر وجود دارد و شما به عنوان یک کاربر، می توانید حافظه این دستگاه را تخلیه کنید. همچنین اگر بخواهید چاپگرتان را بفروشید یا آن را با یک دستگاه جدیدتر جایگزین کنید، بهتر است حافظه آن را پاک کنید. در ادامه این مطلب با کمک متخصصان نمایندگی تعمیر  پرینتر شما را با موارد زیر آشنا می کنیم:

  • حافظه پرینتر چگونه کار می کند؟
  • پاک کردن حافظه پرینتر چگونه انجام می شود؟
  • چگونه می توان اطلاعات حافظه پرینتر را پاک کرد؟
آموزش پاک کردن حافظه پرینتر

مراحل پاک کردن حافظه پرینتر

تفاوتی ندارد که پرینتر مورد استفاده شما از کدام برند باشد؛ در هر صورت برای پاکسازی حافظه پرینتر باید به ترتیب خاصی عمل کنید. مراحل کار کلی کار یکسان است و ممکن است بعضی مراحل در برندهای مختلف، به شکل متفاوت انجام شوند. در مرحله اول باید تمام دستورهای چاپ را پاک کنید. سپس دستگاه را خاموش کرده و از برق بکشید تا دستورها به صورت کامل لغو شوند.

پس از چند دقیقه، مجددا پرینتر را روشن کرده و مراحل را به ترتیب اجرا کنید تا حافظه پرینتر پاک شود. توجه داشته باشید که پاک کردن حافظه پرینتر، همیشه به عنوان یک اقدام تعمیراتی در نظر گرفته نمی شود و گاهی برای رفع مشکلات این دستگاه، باید اقدامات تخصصی تری انجام دهید. مراحل پاکسازی حافظه چاپگر عبارتند از:

لغو دستورات چاپ

اولین کاری که باید برای پاک کردن حافظه پرینتر انجام دهید، لغو دستورهای چاپ است. برای این منظور، گزینه Devices and printers  را در Control panel باز کنید. پرینتری را که نیاز به پاک کردن دستورات چاپ دارد، از لیست پرینترهای موجود انتخاب کنید.

حالا با انتخاب گزینه See  What’s Printing ، منوی چاپگر را باز کرده و گزینه Cancel all document را انتخاب نمایید. اگر YES را انتخاب کنید، فرایند لغو دستورات چاپ به پایان می رسد و لیست پرینت، در عرض چند ثانیه پاک می شود.

ریست کردن پرینتر

دومین مرحله فرایند پاک کردن حافظه این دستگاه ، ریست کردن پرینتر است. اگر علی رغم لغو دستوات چاپ، همچنان چاپگر شما کار نکرد، می توانید دستگاه را ریست کرده و از این طریق مشکل را برطرف نمایید. چاپگر را خاموش کرده و دوشاخه آن را از پریز جدا کنید. چند دقیقه به دستگاه استراحت دهید تا مطمئن شوید که حافظه همه انرژی اش را از دست داده است. سپس مجددا پرینتر را به برق بزنید و آن را روشن کنید.

پاک کردن اطلاعات تنظیمات حافظه پرینتر

در ادامه روند پاکسازی حافظه پرینتر ، باید اطلاعات تنظیمات را پاک کنید. برخی پرینترها اطلاعات تنظیمات را در حافظه بلند  مدت ذخیره می کنند. این بدان معناست که حافظه این نوع دستگاه ها به راحتی پاک نمی شود. یعنی حتی در صورت ریست کردن چاپگر، باز هم اطلاعات در حافظه باقی مانده و حذف نمی شوند. مواردی مثل تنظیمات شبکه و تنظیمات کاغذ، مهم ترین اطلاعات این بخش هستند.

فرایند پاک کردن اطلاعات تنظیمات حافظه پرینتر، با عنوان تنظیم مجدد سرد یا Cold Reset نیز شناخته می شود. بعد از ریست تنظیمات، پرینتر شما به تنظیمات کارخانه بازنشانی می شود و هیچ اطلاعات یا تنظیمی در حافظه آن وجود ندارد. البته  خیلی توصیه نمی شود که از این کار برای پاک کردن حافظه پرینتر استفاده کنید؛ اما پاکسازی اطلاعات تنظمیات، گاهی می تواند برخی مشکلات چاپگر را برطرف نماید.

حافظه پرینتر چطور کار می کند؟

حافظه پرینتر عملکرد جالبی دارد. وقتی پرینتر به یک لپ تاپ یا کامپیوتر وصل می شود، سیستم برای ارسال دستورهای مختلف به چاپگر، یک صف انتظار ایجاد می کند. این صف، لیستی از دستورات چاپ درخواستی را با همه داده های مورد نیاز، در حافظه موقت چاپگر ذخیره می کند.

به این لیست دستوارت چاپ، در اصطلاح قرقره چاپ یا Print Spool  گفته می شود. پس از این که چاپگر عملیات چاپ را انجام داد، رایانه دستور بعدی را از SPOOL  ارسال می کند. چرخه پرینت به ترتیب شکل می گیرد و ادامه پیدا می کند. برای پاک کردن حافظه پرینتر ، باید داده‌ ها را به جای حافظه خود چاپگر، به صورت مستقیم از صف انتظار یا Spool   پاک کرد.

نمایندگی تعمیرات پرینتر

نمایندگی تعمیرات پرینتر، عنوان مجموعه ای است که به صورت تخصصی به ترمیم انواع مدل های چاپگر لیزری و جوهرافشان اشتغال دارد. در این مرکز تکنسین هایی فعالیت می کنند که جزء برترین متخصصین حوزه تعمیرات ماشین های اداری هستند و توانایی رفع انواع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری این محصول را دارا می باشند. این افراد با استفاده از تجهیزات و ابزار پیشرفته، خدمات تعمیری را مطابق با آخرین استاندارد های روز دنیا به کاربران ارائه می دهند.

انواع برندهای مطرح از جمله شارپ، ریکو، اچ پی، توشیبا، کانن، زیراکس، اپسون و … در نمایندگی تعمیرات پرینتر مورد بررسی و ترمیم تخصصی قرار می گیرد. همکاران ما در راستای عمل به شعار مشتری مداری، تلاش می کنند که کلیه مشکلات این دستگاه را برطرف کرده و نیاز کاربران را در این زمینه برطرف نمایند. نکته ویژه در مورد نمایندگی تخصصی پرینتر ، ارائه خدمات تعمیر در محل است که با مراجعه به سایر بخش های سایت، می توانید از جزئیات آن مطلع شوید.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.