اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

آموزش صحیح تمیز کردن لپ تاپ

آیا می دانید چطور باید یک لپ تاپ را تمیز کرد تا به قطعات مختلف آن آسیب نرسد؟ لپ تاپها قطعات الکترونیکی زیادی دارند که به میزان بسیار زیادی به رطوبت و مایعات حساس هستند. چنانچه به هر دلیلی، آب یا هر نوع مایعات دیگر وارد دستگاه شود، به سرعت قطعات را از کار می اندازد. در نتیجه این اتفاق، رایانه دچار ایراد شده و حتی ممکن است به طور کلی از کار بیفتد. تمیز کردن لپ تاپ یک اقدام ضروری است که تمام کاربران این دستگاه باید آن را به شیوه درست انجام دهند.

کلیدها و بخشهای مختلف لپ تاپ به مرور زمان آلوده شده و به محلی برای تجمع گرد و خاک و انواع باکتریها و بیماریهای مختلف تبدیل می شوند. آلودگی ظاهر لپ تاپ هم مسئله دیگری است که در نگاه اول جلب نظر می کند. با توجه به نکات ذکر شده، ما در این مطلب روشها و مراحل پاکسازی لپ تاپ به صورت درست را به شما مخاطبین عزیز آموزش می دهیم. آموزش تمیز کردن لپ تاپ ، یک راهنمای کامل است که می توانید از آن برای کاهش خطرات ناشی از آلودگی بخشهای مختلف این دستگاه استفاده کنید. برای آشنایی با نکات مهم و روش درست ضدعفونی کردن لپ تاپ، ادامه مطلب را دنبال کنید، همچنین در مقاله ای ضدعفونی کردن گوشی را نیز به شما آموزش داده ایم.

شیوه درست تمیز کردن لپ تاپ

برای تمیز و ضدعفونی کردن لپ تاپ، نیاز به ابزار و تجهیزات ویژه ای دارید. بخشهای مختلف این دستگاه شامل کیبورد، بدنه، پورت ها، هواکشها و نمایشگر باید به صورت مجزا و با استفاده از ابزار متفاوت تمیز شوند. به عنوان مثال شما نمی توانید نمایشگر را با مایع تمیز کننده پاک کنید. اسپری هوای فشرده، محلولهای مخصوص پاکسازی دستگاه های الکتریکی، الکل، پنبه، دستمال میکروفایبر و گوش پاک کن، مهم ترین ابزاری هستند که برای تمیز کردن لپ تاپ به آنها نیاز دارید. البته توصیه می کنیم برای تمیز کردن بخشهای داخلی (فن، بردها و …) از تکنسین های تعمیرات لپ تاپ کمک بگیرید. چرا که در این شرایط باید لپ تاپ را باز کنید و ممکن است مهارت کافی برای انجام این کار را نداشته باشید.

مراحل ضدعفونی کردن لپ تاپ

تمیز کردن لپ تاپ باید طی مراحل خاصی انجام شود. بخش های مختلف باید به ترتیب تمیز شوند تا این کار به شکل درست و اصولی انجام شود. برای ضدعفونی کردن لپ تاپ خود به ترتیب زیر عمل کنید:

تمیز کردن بخش بیرونی لپ تاپ

اولین بخش لپ تاپ که باید تمیز شود، بخش بیرونی یا بدنه است. بدنه دستگاه شما به نوعی معرف این است که چطور از لپ تاپ نگهداری کرده اید. به ویژه اگر قصد فروش لپ تاپتان را دارید، حتما بدنه آن را با دقت و به صورت کامل تمیز کنید. برای این کار از شوینده ها یا مواد شیمیایی و یا پارچه های ساینده استفاده نکنید. مقداری از یک محلول پاک کننده مخصوص را روی دستمال نرم بپاشید و پارچه را روی بدنه بکشید.

پاکسازی منافذ هوای لپ تاپ

دومین مرحله تمیز کردن لپ تاپ، پاکسازی منافذ هوایی است که برای تهویه ایجاد شده اند. این بخشها تقریبا همیشه پر از گرد و خاک و احیانا پرز و مو هستند و باید به صورت منظم تمیز شوند. اسپری هوای فشرده و سشوار به شما کمک می کنند که این منافذ را به بهترین شکل پاکسازی کنید. توجه کنید فشار هوا یا حرارت سشوار زیاد نباشد تا پره های فن آسیب نبینند. همچنین می توانید از دستمال میکروفایبر یا گوش پاک کن هم برای تمیز کردن لابه لای سوراخ ها و پروانه فن استفاده کنید.

تمیز کردن پورتهای لپ تاپ

یکی از مهم ترین مراحل ضدعفونی کردن لپ تاپ، تمیز کردن پورتهاست. معمولا جرم و آلودگی زیادی در پورتها جمع می شود و بیشتر کاربران زیاد توجهی به این مسئله ندارند. می توانید یا یک اسپری هوا پورتها را تمیز کنید و یا این که با گوش پاک کن، آلودگی های داخل پورتها را بیرون بیاورید.

پاکسازی و گردگیری نمایشگر

بعد از پورتها نوبت به نمایشگر می رسد. بیشترین آلودگی که ال سی دی لپ تاپ دارد یا اثر انگشت است و یا گرد و خاک. برای تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ، باید حتما دستگاه را خاموش کنید. سپس با یک پارچه نرم و بدون پرز، سطح lcd را به خوبی تمیز کنید. توصیه کارشناسان تعمیر لپ تاپ این است که از دستمال کاغذی برای گردگیری نمایشگر استفاده نکنید. همچنین مایع یا محلول پاک کننده را روی نمایشگر نپاشید تا رطوبت به داخل ال سی دی نفوذ پیدا نکند.

تمیز کردن کیبورد لپ تاپ

کیبورد یکی از آلوده ترین بخش های لپ تاپ است و به خصوص اگر افراد مختلف از این دستگاه استفاده میکنند، حتما باید صفحه کلید صفحه کلید مرتبا تمیز شود. برای تمیز کردن لابلای کلیدها، بهترین روش استفاده از اسپری هواست. اما سطح کلیدها را باید با محلولهای تمیز کننده ضدعفونی کنید تا آلودگی آنها کاملا از بین برود. برای تمیز کردن لپ تاپ در این مرحله، محلول یا الکل را روی پنبه یا پارچه اسپری کرده و آن را روی کلیدها بکشید. به این ترتیب کیبورد تمیز می شود و می توانید با اطمینان خاطر از آن استفاده کنید.

چرا نمایندگی تعمیرات لپ تاپ بهترین انتخاب است؟

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ یک مجموعه منسجم است که با حضور کارشناسان نرم افزار و سخت افزار، انواع خدمات تخصصی در زمینه تعمیرات مدل های مختلف لپ تاپ را به کاربران محترم ارائه می دهد. متخصصین این مرکز، بعد از بررسی همه جانبه لپ تاپ مورد نظر و تشخیص مشکل، آن را با استفاده از تجهیزات و برنامه های پیشرفته تعمیر می کنند. در مرکز تخصصی تعمیرات لپ تاپ، برای هرچه تخصصی تر شدن سطح کیفی تعمیرات از جدیدترین و کاربردی ترین متدهای روز دنیا استفاده می شود.

به این ترتیب شما عزیزان می توانید از ترمیم تخصصی لپ تاپ خود در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ مرکز سخت افزار ایران اطمینان کامل داشته باشید. فعالیت های تعمیرگاه مجاز لپ تاپ محدود به یک برند خاص نبوده و انواع لپ تاپ های اچ پی، ایسوس، ایسر، لنوو، توشیبا، سونی، اپل و … را شامل می شوند. با توجه به تمام موارد و ویژگی های ذکر شده، نمایندگی تعمیرات لپ تاپ می تواند بهترین انتخاب برای دارندگان مدل های مختلف نوت بوک و لپتاپ باشد.

امتیاز شما به این نوشته