021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

تعمیر ترموکوپل پکیج

ترموکوپل پکیج از جمله قطعات ایمنی آن است. به طور کلی وسایل گازسوزی که مجهز به سیستم های ایمنی می باشند، تاثیر عمده ای در کاهش خطرات ناشی از گاز دارند. شناختن کارکرد صحیح این قطعه می تواند شما را در استفاده ی ایمن از پکیج یاری سازد.

ترموکوپل در سیستم گرمایشی پکیج از دو سیم فلزی غیر همجنس ساخته شده است که نسبت به کاهش میزان اکسیژن هوا حساس اند. هر فلز از یک سر به یکدیگر جوش خورده اند و تا زمان وجود شعله و انتقال گرمای آن به محلی که دو فلز غیر همجنس قرار دارند، همواره در سر دیگر این فلز جریانی به وجود می آید که در نهایت باعث روشن ماندن شعله و باز شدن مسیر گاز می شود. اهمیت ترموکوپل زمانی مشخص می شود که شعله به طور اتفاقی در اثر وزش باد یا کمبود اکسیژن خاموش شود، در این حالت سنسور ترموکوپل، سرد شده و جریان گاز قطع می گردد تا از پخش شدن گاز در محیط و در پی آن از آتش سوزی و انفجار جلوگیری به عمل آید.

تعویض ترموکوپل پکیج در محل

دلایل خرابی ترموکوپل پکیج

همان طور که گفته شد ترموکوپل پکیج در استفاده از روند کاری یک سیستم ایمن بسیار مهم می باشد. این قطعه همانند تمامی قطعات داخلی سیستم پیچیده ی پکیج ممکن است در اثر فرسودگی و یا آلودگی های محیطی از کار افتاده و یا دچار عملکرد ضعیف گردد. جدا از بحث کاهش امنیت پکیج، خرابی ترموکوپل پکیج می تواند باعث شکل نگرفتن شعله در پکیج نیز باشد. در واقع یکی از اصلی ترین دلایل روشن نماندن شمعک پکیج خرابی ترموکوپل در سیستم گرمایشی پکیج می باشد.

این قطعه غالبا در اثر گرمای شعله ی دستگاه دچار اختلالاتی در قسمت بالایی ساختار خود می شود که به راحتی می توان با لمس کردن وجود خوردگی و از بین رفتن قسمت بالایی را حس کرد. معیوب بودن ترموکوبل پکیج موجب می شود در هنگام روشن سازی شعله ی دستگاه با رها کردن دکه ی ولوم، شمعک نیز خاموش شود و سیستم به طور کل از کار بیفتد.

تعمیر یا تعویض ترموکوپل پکیج؟

به دلیل حساسیت بالای قطعه ی ترموکوپل پکیج و اهمیت ویژه ی آن در حفظ امنیت سیستم در اغلب موارد تعمیر این قطعه بیهوده می باشد و شکل گیری صحیح شعله ی پکیج نیازمند به تعویض این قطعه را دارد، البته گاهی نیز ترموکوپل پکیج تنها با مشکل آلودگی و گرفتگی رو به روست. جهت پاکسازی ساختار ترموکوپل و یا بازیابی اتصالات آن به مهارت و تجربه ی یک سرویسکار مجرب نیاز است.

به طور کلی تعمیر و تعویض ترموکوپل در انواع سیستمهای گرمایشی پکیج از جمله : پکیج ایران رادیاتور، بوتان ، سوزان و … چیزی نیست که بدون داشتن تجربه و مهارت کافی تعمیرکار شکل گیرد، بنابراین توصیه می شود در صورت بروز هرگونه مشکل در این بخش با تعمیرکاران و کارشناسان حرفه ای تعمیر پکیج  تماس بگیرید.

تعمیر ترموکوپل پکیج

تست صحت ساختار ترموکوپل پکیج

اختلال در محل اتصالات ترموکوپل پکیج نمایانگر خرابی آن است، به عبارتی چنانچه محل اتصال دو فلز سوخته شده باشد و در حقیقت اتصال از هم جدا شده باشد به احتمال زیاد ترموکوپل خراب است، اما گاهی خرابی بسیار جزیی تر از این بوده و تنها مرتبط با واشر عایقی می باشد که ترموکوپل را به قطعه ی بوبین متصل می سازد و با تعویض واشر اختلال به وجود آمده ی ترموکوپل از بین می رود.

ساده ترین راه تست صحت ساختار ترموکوپل این است که سر آن را حدود ۲۰ الی ۳۰ ثانیه حرارت داده و بلافاصله انتهای آن را توسط دو سیم رابط به بلندگوی کوچکی متصل نماییم. در صورت سالم بودن ترموکوپل صدای تق ضعیفی از بلندگو شنیده می شود که نشانه ی وجود جریان الکتریکی و صحت ساختار ترموکوپل می باشد، البته توصیه می شود در صورت آشنا نبودن با ساختار کلی سیستم پکیج از یک سرویسکار مجرب در نمایندگی تعمیر پکیج دیواری کمک بگیرید.

تعمیرات پکیج در تهران

 نگهداری از سیستم های پکیج امر بسیار مهمی می باشد که نیاز به دقت فراوانی در جلوگیری از ایجاد عوامل  تخریب کننده ی پکیج دارد. همکاران و کارشناسان مجرب ما در واحد تعمیرات پکیج در تهران، با استفاده از پیشرفته ترین ابزارها و تکنیک های سرویس دهی، شما را در جهت تعمیر و برقراری سیستم های گرمایشی انواع پکیج ها یاری می نمایند، همچنین در بخش تعمیرات نیز مقالات و راهکارهای کاربردی بسیاری در جهت حفظ سلامت سیستم ها اراﯬ می شود.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.