021-62948

اشتراک گذاری

علت خط انداختن دستگاه کپی چیست؟

آیا تاکنون با مشکل خط انداختن دستگاه کپی مواجه شده اید؟ گاهی اوقات دستگاه کپی سرتاسر برگه را با خطوط عمودی و سیاه رنگی می‌پوشاند؛ گاهی اوقات هم این خطوط به حدی زیاد هستند که محتوای داخل برگه قابل مشاهده نیست. برخی مواقع عوامل خیلی ساده و پیش پا افتاده‌ای موجب بروز این مشکل می‌شوند که به راحتی می‌توان آن‌ها را برطرف کرد اما بعضی اوقات هم مشکلات سخت‌افزاری جدی موجب خط انداختن دستگاه کپی بر روی کاغذ می‌شوند. در ادامه تمامی دلایل ریز و درشتی که در بروز این مشکل دست دارند را بررسی می کنیم.  برای رفع این مشکل بهتر است از کارشناسان مجرب نمایندگی تعمیرات فتوکپی کمک بگیرید.

خط انداختن دستگاه کپی

بررسی علت خط انداختن دستگاه کپی و راهکارهای رفع آن

  • ریختن تونر درون دستگاه کپی

رایج‌ ترین علت خط انداختن دستگاه کپی، ریختن تونر درون دستگاه کپی است که موجب کثیف شدن سطح شیشه و درنهایت چاپ خطوط بر روی برگه می‌شود.

  • کثیف بودن شیشه اسکنر

یکی از مهم‌ترین عواملی که در چاپ با کیفیت و عدم چاپ خطوط بر روی کاغذ تاثیرگذار می‌باشد، تمیز بودن شیشه اسکنر است. هر نوع کثیفی بر روی شیشه اسکنر موجب کاهش کیفیت چاپ و همچنین ایجاد خطوطی بر روی کاغذ می‌شود.

  • کثیف بودن اسلایدشو

یکی از مهم‌ترین قطعات دستگاه کپی، اسلایدشو است که وظیفه تمیز کردن قطعات دستگاه کپی را برعهده دارد؛ بنابراین بدیهی است که خود این قطعه به مرور زمان کثیف شود از این‌رو دیگر علت خط انداختن دستگاه کپی بر روی کاغذ، کثیف شدن اسلایدشو آن است.

  • بروز مشکلات سخت‌ افزاری

بروز مشکلات سخت‌افزاری در دستگاه کپی مانند: خرابی  کارتریج  یا درام دستگاه کپی از دیگر دلایلی هستند که موجب خط انداختن دستگاه کپی می شوند. در این صورت بهترین راه تماس با مرکز سخت افزار ایران است تا تکنسین های این مرکز در آدرس مورد نظر شما حاضر شده و به عیب یابی کارتریج و درام دستگاه کپی بپردازند و درصورت بروز مشکل برای هر یک از این قطعات، آن را تعمیر کنند.

4/5(2 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *