021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تعمیرات تهویه مطبوع

تهویه مطبوع، در واقع نام فرایندی است که روی هوا انجام می شود تا محل مورد نظر را برای زندگی، کار و یا عملیات صنعتی معینی، به حد استاندارد برساند. این کار، با استفاده از دستگاه هایی انجام می شود که هر یک، برای عملیات مختلفی طراحی و تولید شده اند. کولرگازی، اسپلیت، فن کوئل، چیلر، انواع پکیج و دستگاه های تصفیه هوا، از جمله مهم ترین انواع تهویه مطبوع هستند که هوای محیط را برای کاربران مطبوع تر و سالم تر می نمایند.

تعمیرات هریک از این محصولات، نیاز به مهارت بالایی در حوزه ی همان دستگاه دارد. مرکز سخت افزار ایران، به عنوان یکی از مراکز تخصصی برای ترمیم انواع محصولات ذکر شده شناخته می شود و با تجمیع واحدها، خدمات بسیار با کیفیت تری را به کاربران ارائه می دهد. در واقع شما عزیزان برای تعمیر هریک از این دستگاه ها، می توانید به واحد تعمیر تهویه مطبوع این مجموعه مراجعه کرده و کامل ترین سرویس ها را دریافت نمایید. در ادامه، شما عزیزان را با جزئیات بیشتری در خصوص تعمیرات تهویه مطبوع آشنا خواهیم کرد.

تعمیر انواع تهویه مطبوع

همانطور که اشاره شد، تهویه مطبوع شامل طیف گسترده ای از دستگاه هایی است که هوای محیط را به نوعی برای زندگی استاندارد می کنند. نمایندگی تعمیرات تهویه مطبوع در مرکز سخت افزار ایران، سرویس ها و خدمات مربوط به همه ی این محصولات را به کاربران ارائه می دهد. اصلی ترین خدمات ارائه شده در نمایندگی مذکور، عبارتند از:

تعمیرات کولرگازی

کولر گازی یکی از انواع اصلی تهویه مطبوع است که برای خنک کردن محیط مورد استفاده قرار می گیرد. البته برخی از مدل خای این دستگاه قابلیت گرما دهی هم دارند؛ اما اصلی ترین فعالیت آن، در زمینه ی خنک سازی می باشد. کولرگازی ساختار ویژه ای داشته و از دو بخش بیرونی و داخلی تشکیل شده است. در صورت معیوب شدن هریک از این بخش ها، لازم است که فرایند تعمیر در اسرع وقت انجام شود تا مشکل شدت نیافته و عملکرد کلی دستگاه را مختل نسازد.

همکاران ما در نمایندگی تعمیر تهویه مطبوع، کولر گازی را به صورت کامل و جزء به جزء بررسی کرده و آن را عیب یابی می کنند. سپس با توجه به نوع و شدت مشکل و منشأ آن، اقدامات لازم برای ترمیم آن را انجام می دهند. مشکلاتی از جمله: خنک نکردن، کاهش یا افزایش بی دلیل سرما، روشن نشدن دستگاه، خاموش شدن ناگهانی کولر، نشتی آب یا گاز فرئون، صدا دادن دستگاه، کار نکردن دستگاه، به هم ریختن تنظیمات و مواردی از این دست، در مرکز مورد بحث و با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات حوزه ی تعمیرات کولرگازی، بررسی و مرتفع می گردند.

تعمیرات چیلر

چیلر نیز یکی از انواع تهویه مطبوع است که با استفاده از سیکل تبرید تراکمی یا سیکل تبرید جذبی، گرما را از مایع می ‌گیرد. این مایع، در تجهیزاتی همچون هواساز و فن کوئل مورد استفاده قرار گرفته و گرمای گرفته شده از آن نیز به محیط داده شده و یا برای افزایش بازدهی، در کاربردهای گرمایشی استفاده می گردد. چیلر در انواع صنعتی و جذبی تولید شده و کاربردهای متنوعی دارد.

قطعات این دستگاه چندان زیاد و پیچیده نیست؛ اما تعمیرات آن از عهده ی افراد نا آشنا و کم تجربه خارج است. به همین دلیل هم یک واحد مجزا در نمایندگی تعمیر تهویه مطبوع مرکز سخت افزار ایران، به این دستگاه اختصاص یافته است. نوع دیگری از چیلر نیز  وجود دارد که به چیلر خانگی مشهور بوده و همانطور که از نامش پیداست، برای استفاده در منازل مناسب است. گفتنی است نمایندگی مورد بحث، برای بررسی و ترمیم انواع چیلر، سرویس تعمیر در محل را به کاربران این دستگاه ارائه می دهد.

تعمیرات اسپلیت

اسپلیت نیز در گروه تهویه مطبوع قرار می گیرد. این دستگاه که یکی از انواع کولرگازی است، عملکردهای خنک سازی و گرم کردن محیط را انجام می دهد. اسپلیت ها ساختار ظریفی دارند و در پی بروز مواردی مثل: بالا و پایین شدن های جریان برق، انسداد لوله ها و مسیرهای تخلیه، آلودگی فیلترها، کاهش گاز مصرفی یا همان فرئون، از کار افتادن مدارها، ضربه خوردن دستگاه، وجود قطعات بی کیفیت، تنظیمات نادرست، عدم سرویس به موقع، خرابی کندانسور، عملکرد معیوب کمپرسور و مواردی از این دست، دچار ایرادهای جدی می شوند.

هریک از مواردی که ذکر کردیم، عملکرد یکی از بخش های اسپلیت را دچار مشکل کرده و دردسرهایی برای کاربران ایجاد می کند. واحد تعمیر تهویه مطبوع ، تخصصی ترین خدمات را در زمینه ی ترمیم قطعات دستگاه و به تبع آن، رفع مشکلات ذکر شده به کاربران ارائه می دهد.

تعمیر فن کوئل

یکی دیگر از محصولاتی که مرکز تعمیر تهویه مطبوع در زمینه ی ترمیم آن فعالیت می کند، فن کوئل است. فن کوئل، یاFancoil دستگاهی است دارای لوله های گرم، سرد و یک فن و موتور و دریچه. در سیستم های تهویه مطبوع بسیاری از ساختمان ها، مراکز تجاری و مسکونی به کار برده می شود. از جمله ویژگی های این دستگاه این است که برای گرم یا خنک کردن محیط، از ترموستات استفاده می کنند.

سیستم این دستگاه بسیار ساده و بوده و استفاده از آن در مقایسه با سایر انواع تهویه، صرفه اقتصادی بیشتری دارد. البته فن کوئل معمولا با سر و صدای زیادی کار می کند و این مساله می توان برای کاربران آزار دهنده باشد. مهم ترین اقدام در زمینه ی تعمیرات فن کوئل در مرکز سخت افزار ایران، تعویض یا شستشوی فیلترهای این دستگاه است.

همچنین فن و سینی تخلیه نیز باید به صورت مرتب بررسی شده و در صورت خرابی، تعمیر یا تعویض گردند. همکاران ما این فرایندها را به بهترین شکل انجام داده و عملکرد فن کوئل مورد نظر را به حالت عادی باز می گردانند.

تعمیرات پکیج

پکیج یا همان شوفاژ، یکی از شناخته شده ترین و البته کاربردی ترین انواع تهویه مطبوع است که با گرم کردن آب تا دمای پایین تر از نقطه جوش، نیازهای دمایی ساختمان را برطرف می کند. به عنوان مثال، تامین آب گرم مصرفی و گرم کردن محیط از طریق گردش آب در رادیاتورها، از جمله کاربرد های این دستگاه به شمار می رود.

به هم ریختن تنظیمات، گرم نکردن آب، روشن نشدن شعله، خاموش شدن ناگهانی، افت فشار و … ، رایج ترین مشکلاتی هستند که کاربران این دستگاه با آنها مواجه شده و به دنبال برطرف کردن آنها می باشند. بخش تعمیرات تهویه مطبوع مرکز سخت افزار ایران، ابزار و تجهیزات لازم برای این دستگاه را در اختیار دارد. همکاران ما در این مجموعه، تخصصی ترین سطح تعمیر و رفع مشکلات پکیج را انجام داده و عملکرد این محصول را به حالت عادی باز می گردانند.