021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

دلیل آب دادن کولر گازی چیست؟

دلیل آب دادن کولر گازی چیست؟ و سوالاتی از این قبیل برای بسیار از کاربران کولر گازی آشنا است. این مشکل خیلی بعید نیست و می تواند برای هر کاربری رخ دهد. قبل از اینکه درباره این مشکل صحبت کنیم، بهتر است درباره کارکرد کولرگازی کمی اطلاعات بدست آورید. کولر گازی با رطوبت هوا ارتباط دارد. منظور از رطوبت، بخار موجود در هوا است که بسیار شفاف و بی‌رنگ است. نسبت رطوبت مناطق آب و هوایی باهم متفاوت است؛

فی المثل مناطق گرم خشک کمترین رطوبت و مناطق ساحلی بیشترین رطوبت را دارند که اصطلاحا به مناطق شرجی معروف هستند. کار کولرگازی این است که رطوبت هوا را از محیط جمع کرده و به‌صورت آب از خود خارج می‌کند. آب محیط یا همان رطوبت هوا داخل یک ناودانی ریخته شده و از طریق لوله درین(تخلیه) به بیرون منتقل می‌شود. حالا سوال اینجاست چرا کولر گازی آب می دهد؟ یا چگونه می شود که کولر گازی آب می دهد.

آب دادن کولر گازی

بررسی دلیل آب دادن کولر گازی

1. خرابی پمپ تخلیه آب کولر گازی

پمپ تخلیه قطعه ای است برای خارج کردن آب اضافی به منظور جلوگیری از آب دادن و نشت کولر گازی. پمپ تخلیه ممکن است به دلایل مختلفی از جمله آلودگی هایی مثل گرد و غبار خراب شود. اگر پمپ تخلیه نتواند به خوبی عمل کند، آب درون دستگاه زیاد شده و سپس به صورت نشتی از آن خارج می شود.

در صورت خرابی پمپ تخلیه آب کولر گازی، تعمیر آن امری ضروری است. اگرچه تعمیر پمپ ممکن است در برخی موارد ساده باشد و تنها نیاز به تمیز کردن یا تعویض قطعات کوچک داشته باشد، اما در موارد پیچیده تر نیاز به تخصص فنی برای تعمیر و تعویض پمپ وجود دارد.

2. عدم سرویس به موقع کولر گازی

مشکل آب دادن کولر گازی، همیشه به دلیل وجود یک ایراد مشخص رخ نمی دهد. گاهی مجموعه ای از دلایل به ویژه استهلاک دستگاه و عدم توجه به انجام سرویس های دوره ای، موجب بروز چنین ایرادی می شود. توصیه می کنیم در آغاز فصل گرما که قصد روشن کردن مجدد کولر گازی را دارید، از تکنسین نگهداری و تعمیر کولرگازی بخواهید دستگاه شما را بررسی و تست کرده و مشکلات احتمالی را پیش از استفاده حل کند.  

3. لوله درین در جای مناسب قرار ندارد

حتما دیده اید که در بعضی از فضاها به دلایل مختلفی لوله درین را داخل یک سطل قرار می دهند تا آب داخل آن ریخته شود. توجه داشته باشید که با پر شدن سطل، آب به داخل کولر برگشت می‌خورد و کولر به آبریزش می افتد. تا خوردن لوله درین، مسدود شدن لوله درین با لجن یا گرد و خاک و عدم رعایت شیب شیلنگ تخلیه نیز دلیل آب دادن کولر گازی است.

4. مسدود شدن خروجی سینی تخلیه آب با ناودانی کولر

مسدود شدن لوله درین اولین دلیل آب دادن کولر گازی است. با مسدود شدن این لوله، آب از ناودانی کولر سرریز کرده و از زیر آن به بیرون می‌ریزد.

نشت آب کولرگازی

5. کمبود گاز در کولر گازی

کمبود گاز در کولر گازی هم دلیل آب دادن کولر گازی  است. با کم شدن گاز کولر، سیکل آن به هم ریخته و باعث یخ زدن فین‌های اوپراتور می شود. در این حالت با خاموش شدن دستگاه حجم زیادی از یخ های آب شده داخل ناودانی کولر می ریزد و به علت عدم تخلیه آن از دستگاه سر ریز می شود. برای شارژ گاز کولر گازی  می توانید با شماره  های ثبت شده در سایت تماس بگیرید.

6. عایق نبودن لوله کولر گازی

عایق نبودن لوله کولر گازی، خصوصاً لوله‌های زیر یونیت داخلی، را هم می توان دلیل آب دادن کولر گازی  دانست. اگر لوله برگشت یا لوله گاز با عایق کاملا پوشانده نشود، رطوبت هوا جذب آن شده و به‌صورت مایع و قطره‌قطره به محیط بر می گردد.

7. شکستن سینی یا قاب ناودانی آب

شکستگی سینی پشت کولر گازی دیگر دلیل نشت آب کولر گازی است. درست نصب نشدن پنل یا بالانس نبودن فن بلور داخلی می تواند باعث شکسته شدن سینی پشت کولر گازی شود.

برخی دیگر از شایع‌ترین علل چکه کردن آب از کولرگازی

  • تا خوردن : زمانی که لوله درین (شیلنگ تخلیه آب) تاخورده باشد، امکان چکه کردن آب از کولرگازی وجود دارد.
  • مسدود شدن لوله درین: اگر لجن یا گردوخاک به‌مرورزمان در لوله ته نشین گردد این امر سبب برگشت آب خواهد شد.
  • عدم رعایت شیب شیلنگ تخلیه: شیلنگ تخلیه باید دارای شیب ملایم برای تخلیه باشد. اگر به هر دلیلی این شیب در نصب رعایت نشود یا بعداً از بین برود تخلیه آب با مشکل مواجه خواهد شد.

پیشنهاد سایت: مشکل یخ زدن کولرگازی

نمایندگی رسمی کولر گازی

نمایندگی رسمی کولر گازی در کنار همه کاربران است تا همه مشکلات آنها در زمینه انواع کولر های گازی و اسپلیت ها را بر طرف سازد. در این نمایندگی می توانید نه تنها در حوزه تعمیراتی بلکه در بحث فروش نیز خدماتی منحصر و متمایز دریافت کنید. به کمک نمایندگی رسمی کولر گازی در بخش فروش می توانید از خدمات رایگان مشاوره ای بهره مند شوید و با دانستن اطلاعات کافی درباره محصول مورد نظر اقدام به خرید کنید. پس از خرید نیز از خدمات پس از فروش اصل و شرکتی بهره مند شوید. در بخش تعمیراتی هم می توانید با تکیه بر دانش و تخصص تعمیرکاران بهترین و با کیفیت ترین خدمات حوزه تعمیرات کولر گازی را دریافت کنید.

در حقیقت مهم نیست که شما کاربر کدام برند و کدام مدل از کولر گازی هستید؛ این مرکز جامع به طور کاملا تخصصی و حرفه ای از عهده تعمیر و ترمیم همه مدل های کولر گازی بر می آید. سرویس های تخصصی برای بهبود کارایی کولر گازی ارائه می دهد و به طور کلی صفر تا صد خدمات این حوزه را حمایت و پشتیبانی می کند. تمامی سرویس ها تضمین شده و همراه با ضمانت نامه رسمی و شرکتی است. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید تماس بگیرید.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *