021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

آشنایی با انواع گاز یخچال

همان طور که می دانید سردی هوای داخل یخچال به دلیل بهره مندی از وجود گاز های خنک کننده است. در این مقاله قصد داریم به بررسی انواع مدل های گاز های خنک کننده یخچال بپردازیم. به طور کلی حرکت گاز یخچال در لوله های فلزی موجود در پشت دستگاه انجام می شود. کندانسور یا رادیاتور، مخزن خنک ساز یا سردخانه یا جا یخی ، اِواپراتور ، موتور ، کمپرِسور، سایر لوله ها و شریان های یخچال تمامی مسیر هایی هستند که گاز در یخچال آن ها را دنبال می کند.

کمپرسور در یخچال وظیفه ی حرکت دادن این گاز یخچال را در داخل دستگاه بر عهده دارد. با رسیدن این گاز به جا یخی گرما را از مواد موجود در آن گرفته و سپس هوا را به بیرون منتقل کرده و خودش سرد می شود. این گاز به دلیل فشاری که به آن وارد شده است به میله های شبکه ای در پشت یخچال انتقال داده می شود. در ادامه به بررسی انواع گاز یخچال می پردازیم.

انواع گاز یخچال

گاز یخچال در گذشته چگونه بود؟

در گذشته به دلیل عدم وجود برق در تمامی مناطق به منظور خنک نگه داشتن فضای یخچال ، از گاز آمونیاک استفاده می کردند. تراکم این گاز بر اثر گرما باعث شده تا در لوله ها حرکت کرده و هوای یخچال را خنک کند. پیش از این انواع یخچال ها با نفت کار می کردند و نفت نیز جایگزینی برای برق امروزی بود. سمی بودن این گاز به مرور زمان سبب شده تا استفاده از آن به مرور کنار گذاشته شود. همچنین این گاز در اثر ترکیب با رطوبت اثرات مخربی را در پی دارد. وجود این سموم سبب شده تا به جای این گاز از گاز فریون استفاده می شود. تخریب لایه اوزون یکی از معضلات گاز فریون می باشد.

نحوه کار سیستم خنک کننده

به منظور آشنایی بیشتر با نحوه ی کار و گاز خنک کننده ی یخچال در این بخش به بررسی نحوه ی عملکرد این سیستم می پردازیم. در وهله ی اول این گاز درون کمپرسور و مدار با فشار به محفظه ی اوپراتور سردخانه منتقل می شود. این گاز با گرفتن گرمای سردخانه خود گرم شده و این بخش را سرد می کند. زمانی که کمپرسور مکش داشته باشد این گاز از محیط سردخانه خارج شده و به رادیاتور کندانسور که در پشت یخچال قرار داده شده می رود. در این قسمت گاز دمای خود را از دست داده و سپس سرد می شود و در مرحله ی بعدی به گردش در می آید. تکرار دائمی این کار سبب می شود تا دمای سردخانه ی یخچال به تعادل برسد. پس این فرآیند با گرفتن گرمای محیط انجام می شود.

تعمیرات یخچال

تعمیرات یخچال از تخصصی ترین خدمات ارائه شده در مرکز سخت افزار ایران می باشد. متخصصان این واحد انواع یخچال در برند های گوناگون را تعمیر می کند. بهره مندی واحد تعمیرات یخچال از انواع ابزار و قطعات سبب شده تا تعمیر انواع مشکلات یخچال در این واحد امکان پذیر باشد. تعمیرات یخچال در انواع مختلف یخچال های ساید بای ساید و یخچال های معمولی در این واحد انجام می شود. همچنین برند های محبوبی چون ال جی ، شارپ ، توشیبا ، سامسونگ ، پاناسونیک و… در این واحد قابل تعمیر می باشند.

فرآِیند تعمیرات در این واحد با عیب یابی های دقیق از تمامی قسمت های یخچال آغاز شده و با اعمال تعمیرات پایان می گیرد. مهندسان واحد تعمیرات یخچال در صورتی که رفع مشکلات قطعات از طریق تعمیر آن ها امکان پذیر نباشد از طریق تعویض قطعات آسیب دیده با نمونه های اورجینال کیفیت و کارایی اولیه ی یخچال را به آن باز می گردانند. بهره مندی این واحد از تمامی ابزار و قطعات پیشرفته و مدرن سبب شده تا فرآیند تعمیر یخچال فریزر در این واحد در سرعت بالا و در سطح کیفی عالی انجام شود. همچنین تمامی خدمات ارائه شده در واحد تعمیرات یخچال از جانب مرکز سخت افزار ایران برای کاربران تضمین می شود.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *