کم نور شدن صفحه ی تلویزیون

تعمیر تلویزیون

کم نور شدن صفحه ی تلویزیون از جمله مشکلات رایجی است که کاربران بسیاری را به خود مشغول کرده است. ریشه یابی این مشکل زمانی به درستی انجام خواهد گرفت که کارشناسی خبره و آموزش دیده به وسیله ی دستگاه های مدرن عیب یابی به بررسی همه جانبه ی دستگاه بپردازد. تلویزیون از جمله اختراعات بشر است که امروزه به یکی از سرگرم کننده ترین لوازم خانگی تبدیل شده است. کاربران بسیاری با سلیقه های مختلف می توانند برنامه های کاربردی سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، سرگرم کننده و … را باب میل خود تماشا کنند. اما اگر صفحه نمایش تلویزیون دچار کم نوری شود کاربران چه باید بکنند؟ ابتدا باید بدانیم فسفر به کار رفته شده در تلویزیون های ال سی دی ال ای دی و پلاسما پس از مدتی که از آن ها به صورت مداوم استفاده می شود، کیفیت خود را از دست داده و کاربر را با مشکل کم نور شدن صفحه ی تلویزیون مواجه خواهد کرد. در ادامه به بسط این موضوع و راهکارهای مقابله با آن می پردازیم.

کم نور شدن صفحه ی تلویزیون

علت کم شدن نور صفحه ی تلویزیون

پیش از هر چیزی توصیه می کنیم در صورتی که مدت زمان طولانی تلویزیون روشن است، به نمایش صفحه ی مشکی قناعت کنید همچنین از ثابت ماندن یک تصویر در آن خودداری کنید. همانطور که گفتیم عیب یابی مشکل کم نور شدن صفحه ی تلویزیون در اولویت امور تعمیراتی مربوط به آن قرار داد. پیش از آنکه از خرابی دستگاه مطمئن شوید ابتدا به تنظیمات رفته و دوباره آن ها را تنظیم نمایید. ممکن است به خاطر دستکاری در آن، این مشکل ایجاد شده باشد. در هر صورت بهتر است بدانیم که فسفر به کار رفته در تلویزیون های ال سی دی، ال ای دی و پلاسما پس از مدت زمانی دچار کاهش کیفیت خواهد شد که به تبع موجب کاهش نور صفحه نمایش تلویزیون می شود. این یک امر بدیهی است که پس از مدت زمانی زیادی که از این دستگاه ها استفاده می شود، اختلال کم نوری گریبان گیر دستگاه شود یعنی در قبال برقی که مصرف می کند، نور کمی در صفحه نمایش نشان می دهد.

در مقابل مشکل کم نوی صفحه نمایش چه باید کرد؟

کاربران عزیزی که به دنبال افزایش طول عمر دستگاه خود می باشند و قصد دارند که کیفیت نور آن را حفظ کنند، بهتر است در بخش تنظیمات، مقدار نور یا کنتراست آن را کم کرده تا ضامن سلامت دستگاه خود گردند. یه یاد داشته باشید هر دستگاه دارای قدرت و ظرفیت خاصی است. اگر از جمله کاربران پر مصرف می باشید، سعی کنید هر چند ساعت یک بار به تلویزیون استراحت داده تا با اختلال عملکردآن مواجه نشود. همیشه مراقب ولتاژ برق مصرفی تلویزیون باشید. از محافظ های قوی و اختصاصی برای دستگاه بهره ببرید تا صدمه ای به قطعات مختلف آن وارد نشود. همچنین اگر با مشکل کم نور شدن صفحه ی تلویزیون رو به رو شدید و نیاز به مشاوره یا دریافت تعمیرات تخصصی داشتید حتما به نمایندگی تعمیرات تلویزیون مراجعه کرده و خدمات مورد نیاز خود را در کوتاه ترین زمان با صرف کم ترین هزینه ها دریافت نمایید.

نمایندگی تعمیر تلویزیون

نمایندگی تعمیر تلویزیون از تیمی حرفه ای تشکیل شده است که سابقه ی طولانی در تعمیر انواع مدل های تلویزیون دارند. در این نمایندگی جدای از تعمیر انواع مشکلات مختلف در قطعات تلویزیون های ال سی دی، ال ای دی، فور کی و … خدماتی از قبیل مشاوره پیش و پس از خرید نیز در اختیار کاربران قرار می دهد. به این طریق در این بخش مراجعین می توانند از زوایای پیدا و پنهان محصول آگاه شده و در بخش فروش اقدام به خرید دستگاه با ضمانتنامه ی معتبر نمایند. کارشناسان خبره ای این مرکز دوره های تخصصی بین المللی را پشت سر گذاشته تا توانایی انجام امور مربوط به نصب و راه اندازی، تنظیمات تلویزیون های مختلف، سرویس کامل و خدمات تعمیر در محل را برای این دستگاه به دست آوردند. اگر می خواهید محصولی اورجینال را با بهترین کیفیت و کم ترین هزینه ها، همچنین پشتیبانی تعمیراتی خریداری نمایند به نمایندگی تعمیر تلویزیون مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+