021-62948

اشتراک گذاری

چرا دستگاه کپی کار نمی کند؟

کار نکردن دستگاه کپی یکی از مشکلات شایع این دستگاه است که دلایل متعددی را می توان برای آن بر شمرد. از کار افتادن قطعات داخلی دستگاه، نوسانات برق و یا مشکلاتی در نحوه ی قرار گیری کاغذ، همه جزء مواردی هستند که می توانند منجر به عدم عملکرد دستگاه گردند. بدیهی است که در صورت کار نکردن این محصول، کار شما انجام نمی شود و دچار دردسرهایی بسیاری خواهید شد.

اگر شما کاربران عزیز با دلایل بروز این مشکل آشنا باشید، می توانید علت را شناسایی کرده و تمهیدات لازم برای برطرف کردن آن را بیاندیشید. در همین راستا، از همکاران مجرب مان در واحد تعمیرات کپی مرکز سخت افزار ایران کمک گرفته و دلایل کپی نگرفتن دستگاه کپی را در قالب مقاله ی پیش رو، به شما عزیزان ارائه داده ایم. ضمن اینکه شما را با راه حل ها روش های کاربردی برای رفع این ایراد نیز آشنا خواهیم نمود؛ ما را همراهی کنید.

دلایل کار نکردن دستگاه کپی

اصلی ترین دلایل کار نکردن دستگاه کپی

به عنوان اصلی ترین دلایل کار نکردن یا درست کار نکردن دستگاه فتوکپی ، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

خرابی برد

برد یکی از مهم ترین قطعات دستگاه های کپی است که از کار افتادن و یا عملکرد ناقص آن می تواند منشأ بروز اختلالات بسیاری در این دستگاه باشد. به عنوان مثال، سوختن برد، باعث از کار افتادن این قطعه و به دنبال آن، کار نکردن دستگاه کپی می شود. جتی آسیب دیدگی بخش هایی از این قطعه هم می تواند موجب ایجاد اختلال در عملکرد دستگاه شود.

خرابی برد، موجب می شود که دستورات لازم به بخش های مختلف فتوکپی نرسیده و به این ترتیب، دستگاه کار نکند. تعمیر یا تعویض برد اقدامی تخصصی است که باید حتما توسط تکنسین های مجرب این حوزه انجام شود. پیشنهاد ما به شما این است که در صورت مواجهه با چنین مشکلی، تعمیر و تعویض برد محصول تان را به کارشناسان متبحر ما در واحد تعمیرات کپی مرکز سخت افزار ایران واگذار کنید تا از رفع کامل مشکل، اطمینان داشته باشید.

خرابی فیوزینگ

خرابی و از کار افتادن فیوزینگ یکی از اصلی ترین اتفاقاتی است که می تواند دستگاه را از کار بیندازد. این قطعه نقش اساسی در فرایند چاپ دارد و اگر درست عمل نکند، می تواند کارتریج را نیز دچار مشکل نماید. چنانچه دلیل کار نکردن فتوکپی، خرابی این قطعه باشد، با تعمیر یا تعویض آن می توان مساله را برطرف نمود.

ولتاژ بالا

نوسانات جریان برق و ورود ولتاژ بالا به دستگاه کپی نیز از جمله دیگر دلایل عمل نکردن این محصول به شمار می رود. این اتفاق معمولا موجب می شود که قطعات مختلف دستگاه تحت تاثیر قرار گرفته و بعضا آسیب دیده یا حتی بسوزند.

توجه داشته باشید که بروز این اتفاق می تواند هزینه ی زیادی را به همراه داشته باشد؛ بنابراین توصیه می کنیم با استفاده از یک محافظ برق قدرتمند و با کیفیت برای دستگاه کپی خود، تاثیرات منفی نوسان های جریان برق در این محصول را به حداقل برسانید.

خالی شدن کاتریج

اساس کار دستگاه های کپی، بر وجود مواد داخل کارتریج استوار است. اگر کارتریج خالی باشد، شاهد کار نکردن دستگاه کپی خواهیم بود و حتی تمایز دستگاه روشن از خاموش نیز مشکل می شود. با خالی شدن کارتریج، فرایند چاپ به هیچ وجه صورت نمی گیرد و دستگاه هیچگونه کارایی نخواهد داشت. در این شرایط، باید هرچه سریع تر اقدام به شارژ کارتریج نمایید تا به این ترتیب، مشکل پیش آمده نیز برطرف گردد.

مشکلات لیزر

دیگر عامل تاثیر گذار در کار نکردن دستگاه کپی ، خرابی لیزر و قطعات آن است. البته این مورد شامل مدل های لیزری بوده و این دستگاه ها را از کار می اندازد. از کار افتادن لیزر که به دلیل خرابی قطعات آن اتفاق می افتد، منجر به بروز ایراد در عملکرد دستگاه شده و گاهی، فتوکپی را به حالت خاموش در می آورد. بدیهی است که برای رفع مشکل در این شرایط، باید لیزر و مشتقات آن مورد بررسی قرار گرفته و به صورت تخصصی تعمیر گردد.

اتصالات

گاهی کار نکردن دستگاه کپی یک دلیل ساده دارد و آن هم معیوب شدن اتصالات است. وقتی کابل برق و سایر اتصالات این دستگاه دچار پوسیدگی، زدگی، پارگی و مشکلاتی از این دست شوند، دستگاه قادر به کار کردن نخواهد بود و حتی گاهی روشن هم نمی شود.

این مورد به راحتی قابل تشخیص است و می توانید با یک بررسی ساده، متوجه آن شوید. تعویض اتصالات در این شرایط، مشکل را برطرف کرده و عملکرد دستگاه را به حالت عادی باز خواهد گرداند.

نمایندگی تعمیرات کپی

نمایندگی تعمیرات کپی، عنوان مجموعه ای است که به صورت تخصصی به ترمیم انواع مدل های دستگاه کپی اشتغال دارد. در این مرکز تکنسین هایی فعالیت می کنند که جزء برترین متخصصین حوزه تعمیرات ماشین های اداری هستند و توانایی رفع انواع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری این محصول را دارا می باشند. این افراد با استفاده از تجهیزات و ابزار پیشرفته، خدمات تعمیری را مطابق با آخرین استاندارد های روز دنیا به کاربران ارائه می دهند.

انواع برندهای مطرح از جمله شارپ، ریکو، کونیکا مینولتا، توشیبا، کانن، زیراکس و … در  نمایندگی تعمیرات کپی  مورد بررسی و ترمیم تخصصی قرار می گیرد. همکاران ما در راستای عمل به شعار مشتری مداری، تلاش می کنند که کلیه ی مشکلات این محصول را برطرف کرده و نیاز کاربران را در این زمینه رفع نمایند. نکته ی ویژه در مورد این نمایندگی، ارائه ی خدمات  تعمیر در محل دستگاه کپی  است که با مراجعه به سایر بخش های سایت، می توانید از جزئیات آن مطلع گردید.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *