021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

نمایشگاه بین المللی کتاب در سال ۹۷

تاریخ آغاز به کار سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، امسال نیز به مانند سال های گذشته، «دوازدهم اردیبهشت ماه» خواهد بود. با توجه به اینکه هر ساله این نمایشگاه مهمان ویژه‌ای دارد، سخنگوی شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه، مهمان ویژۀ امسال را کشور چین اعلام کرده است.

همایون امیرزاده، سخنگوی شواری سیاست‌گذاری سی‌امین نمایشگاه کتاب تهران با اشاره به انتخاب کشور چین به عنوان میهمان ویژه در نمایشگاه سی‌و‌یکم گفت: با نظر اعضای شورا، کشور چین به عنوان میهمان ویژه در نمایشگاه سی و یکم در سال ۱۳۹۷ (۲۰۱۸ میلادی) انتخاب شد.

پیگیری‌های مکرر وزیر فرهنگ چین و رییس نمایشگاه کتاب پکن یکی از دلایل انتخاب این کشور به عنوان میهمان ویژه بود. سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «نه به کتاب نخواندن» از تاریخ ۱۲ تا ۲۲ اردیبهشت ماه در مصلای امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.

مکان سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب در تهران، برخلاف سال گذشته، امسال در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می شود. بزرگترین رویداد فرهنگی کشور، اگر چه سال گذشته، در شهر آفتاب برگزار شد، اما به دلیل کم و کاستی ها و گله های فراوان، امسال، در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می شود.

همایون امیرزاده اظهار کرد: در این مدت اگرچه همکاری و همراهی شهرداری تهران برای برگزاری هرچه بهتر این نمایشگاه قابل توجه بود اما وجود بعضی مشکلات زیرساختی موجب شد فعالان عرصه نشر نسبت به ادامه برگزاری نمایشگاه کتاب در شهرآفتاب تا زمان تکمیل شدن آن دچار تردید و بازنگری شوند.

این موضوع در جلسه شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه با حضور تعدادی از معاونان محترم شهرداری مورد توجه و بررسی دقیق قرار گرفت. نتیجه بررسی ها منجر به ان شد که امسال، سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب کار خود را در مصلی امام خمینی (ره) آغاز کند.

تنها تفاوت سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران  با سال هایی که نمایشگاه کتاب در مصلی برگزار می شد، در این است که امسال فضای بیشتری از رواق ها در اختیار نمایشگاه کتاب قرار گرفته است. امسال فضای مسقف سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نسبت به آن سال ها  افزایش پیدا کرده است.

پوستر سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

بنظر می رسد در طراحی پوستر سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از نقشِ تمام و کمال کلمه و حرف در شکل گیری یک کتاب الهام گرفته شده است. استفاده از حروف و کلمات سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به صورت فارسی و لاتین، و ترکیب و چیدمان حروف نستعلیق به عنوان عروس خطوط اسلامی و ایرانی و همنشینی با حروف لاتین به شکل سیاه مشق ترکیبی در طراحی این پوستر مورد توجه بوده است.

وجود کلمات به عنوان عناصر بصری و تنوع رنگ های فعال و شاد و رسیدن به یک کمپوزیسیون و ترکیب زیبا و در عین حال ایرانی مدنظر بوده، که نمودی آبستره و مدرن دارد. سعی شده پوستر در نگاه اول به صورت یک قطعه و تابلوی نقاشی‌خط دیده شود و در برگیرنده مفهوم نمایشگاه کتاب تهران باشد و به منظور تاکید، عنوان نمایشگاه به صورت لوگوتایپ کلمه «کتاب تهران» به عنوان یک نشانه در بستر پوستر جای گرفته است. پوستر این دوره نمایشگاه را بهنام کیوان طراحی کرده است.

مبلغ بن های نمایشگاه بین المللی کتاب

  1. دانشجویان و طلاب: ۱۰۰ هزار تومان؛ ۶۰٪ دانشجو، ۴۰٪ وزارت ارشاد
  2. اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و حوزه‌‍‌ها: ۲۰۰ هزار تومان؛ ۷۰٪ اساتید، ۳۰٪ وزارت ارشاد
  3. اهالی قلم: ۲۵۰ هزار تومان؛ ۱۰۰٪ وزارت ارشاد
  4. نخبگان و اصحاب فرهنگی که به تائید اداره کل فرهنگ و ارشاد استا‌ن‌ها رسیده باشند نیز می‌توانند بن تخفیف خرید کتاب یک میلیون تومانی با تخفیف ۲۰ درصد تهیه کنند.

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران ارائه دهنده ی خدمات تعمیرات انواع دستگاه های الکترونیک ، تعمیر ماشین های اداری ، تعمیرات موبایل ، تعمیرات لپ تاپ ، تعمیرات لوازم خانگی ، تعمیرات کامپیوتر ، سرویس در محل ، شارژ کارتریج و … به کاربران گرامی می باشد.

 این مرکز در راستای ارائه ی خدماتی متمایز و درخور کاربران گرامی ، واحدهای مجزا جهت تعمیرات راه اندازی  نموده و شعب این مرکز در تهران و شهرستان ها آماده ی ارائه ی خدمات به کاربران گرامی می باشند. در صورتی که مایل هستید از خدمات این مجموعه بهره مند شوید می توانید از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت اقدام فرمایید.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.