021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

مزایای استفاده از اسپلیت

داکت اسپلیت ( اسپلیت خانگی ) یکی از رایجترین سیستم های تهویه مطبوع در سطح جهان  به حساب می آیید . این سیستم مثل اسپلیت دیواری ، از یک واحد داخلی (هواساز) و یک واحد خارجی (کندانسور) تشکیل شده است . اتصال این واحدها از طریق چند لوله ی مسی ، میسر می شود . در این مطلب قصد داریم شما را با مزایای استفاده از اسپلیت آشنا کنیم .

مزایای استفاده از اسپلیت

عملکرد اسپلیت

 

به گفته ی کارشناسان مرکز سخت افزار ایران ، سرمایش و گرمایش در سیستم اسپلیت ، توسط هواساز با مکش هوای داخلی انجام می پذیرد . گفتنی است که عملکرد دستگاه داکت اسپلیت در حالت سرمایش ، دقیقاً مشابه سیستم های اسپلیت یا همان کولر های گازی می‌باشد . بدیهی است که در این حالت منبع انرژی دستگاه برق می‌باشد .

در حالت گرمایش نیز ، اسپلیت به کمک کویل تعبیه شده در دستگاه و همچنین جریان آب گرم عبوری از داخل کویل ، هوای عبوری از روی کویل را گرم کرده و آن را به فضای تهویه شونده تحویل می دهد . در این حالت آب گرم عبوری از کویل ، توسط پکیج یا موتورخانه تأمین شده و منبع انرژی دستگاه گاز است .

مزایای استفاده از اسپلیت در مقایسه با سایر سیستم های تهویه

از جمله مزایای استفاده از اسپلیت ، می توان به موارد زیر اشاره کرد :

قیمت کمتر :

قیمت تمام شده سیستم داکت اسپلیت با کویل آب گرم ، را می توان تقریباً نصف هزینه ی تمام شده ی سیستم های چیلر و مینی چیلر برآورد کرد .

کم کردن آلودگی هوا

اسپلیت ، به دلیل برخورداری از فیلتر ضد آلرژی ، آلودگی محیطی ایجاد نمی کند و در کاهش آلودگی هوا تاثیر مثبت دارد .

ظرفیت بالا :

اسپلیت ها از ظرفیت بالایی برای سرد و گرم کردن منازل مسکونی برخوردارند .

نصب جداگانه :

از دیگر مزایای استفاده از اسپلیت ، می توان به نصب جداگانه ی آن برای هر واحد ساختمانی اشاره کرد .

کنترل دمای محیط :

دارا بودن ترموستات دمایی ، از دیگر مزایای استفاده از اسپلیت است ؛ این مزیت ، با عث می شود تا بتوانید دمای محیط را تا هر مقدار کنترل کنید . در این شرایط ، هر زمان کسی در محل نبود ، سیستم کار نمی کند ؛ بدیهی است که این موضوع ، باعث صرفه جویی در پول و انرژی می شود .

خنک کردن فضا :

مزیت دیگر استفاده از اسپلیت ، خنک کردن تمام فضا در مدت زمان کم و به طور یکنواخت می باشد . لازم به ذکر است که ایجاد ضدای بسیار کم در منزل را باید به لیست مزایای استفاده از اسپلیت ها اضافه کنیم . به طور کلی می توان گفت که استفاده از اسپلیت ها به جای سایر سیستم های تهویه ، از نظر هزینه و نیز کارکرد دستگاه ، به نفع کاربران می باشد .

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران ، به تعمیرات گسترده ی لوازم الکترونیکی با برندهای مختلف می پردازد . کلیه لوازم الکترونیکی ساخته ی هر کمپانی ، اعم از : ( انواع تلویزیون ، انواع ماشین های اداری ، کامپیوتر و لپ تاپ ، گوشی های تلفن همراه ، دوربین و … ) در این مرکز عیب یابی و تعمیر می گردند . فروش اسپلیت یکی از خدمات این مجموعه می باشد  . کارشناسان و مهندسین فروش قیمتی مناسب را جهت خرید این محصول به شما پیشنهاد خواهند داد .

قیمت اسپلیت با توجه به برند و مدل اسپیلت مورد نظر اعلام خواهد شد. لازم است بگوییم که عملیات عیب یابی و تعمیر در مرکز سخت افزار ایران ، با استفاده از پیشرفته ترین ابزار و نیز به روز ترین برنامه های روز دنیا انجام می شود . همچنین کاربران گرامی جهت دریافت پاسخ سوالات خود و نیز دریافت مشاوره ی تخصصی در مورد تعمیرات وسایل الکتریکی خود ، می توانند با مرکز سخت افزار ایران ، تماس بگیرند ، مشاوران ما راهنمایی های لازم را به آنها ارائه خواهند کرد .

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.