اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

تعمیر لاستیک درب یخچال

خرابی لاستیک درب، یکی از اشکالات نه چندان شایع دیده شده در تمامی یخچال‌هاست که خوشبختانه تعمیر آن با صرف مدت زمانی اندک قابل رفع است. خرابی این بخش از دستگاه عموماً به دلیل عدم استفاده صحیح از یخچال و وارد شدن فشارهای بیش از اندازه یا دستکاری‌های نابجا اتفاق می‌افتد. بدیهی است در صورت خرابی لاستیک درب، حفظ دمای مناسب برای یخچال دشوار می‌گردد. همین موضوع سبب می‌شود تا کمپرسور یخچال برخلاف همیشه مشغول به کار باشد.

نتیجه این اتفاقات در نهایت خرابی کمپرسور و استهلاک سایر قطعات است. از همین رو توصیه می‌شود در صورت بروز خرابی در این بخش، هر چه سریع‌تر جهت تعویض و یا تعمیر لاستیک درب یخچال اقدام گردد. خدمات مرتبط با این بخش از طریق تماس با نمایندگی تعمیرات یخچال و مراکز استاندارد این حوزه قابل دریافت است. (همانگونه که می‌دانید سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر لوازم خانگی از جمله تعمیر یخچال معمولاً به صورت تعمیر در محل ارائه می‌گردد).

تعمیر لاستیک درب یخچال

آموزش تعمیر لاستیک درب یخچال

نکته: پیش از اقدام به تعویض لاستیک درب یخچال حتما دوشاخه دستگاه را از پریز برق بکشید. این کار را هم برای احتیاط و پیشگیری از خطرات احتمالی و هم برای صرفه جویی در مصرف برق انجام دهید.

1. برای شروع، لاستیک دور درب یخچال را به سمت بالا بگیرید و پیچ های موجود در زیر لاستیک های درب یخچال را با استفاده از پیچ گوشتی شل کنید. (نکته: پیچ ها را فقط شل کنید؛ نیازی به خارج کردن آنها نیست)

2. در این مرحله از تعویض لاستیک درب یخچال، پس از آنکه تمامی پیچ های درب یخچال را شل کردید لاستیک (نوار) دور درب یخچال را باز کنید.

3. لاستیک در یخچال را بررسی کنید در صورتی که پس از بررسی لاستیک در یخچال، متوجه خرابی، پوسیدگی و یا پارگی آن شدید، لازم است تا جهت تعویض لاستیک در یخچال با یک نمونه نو اقدام نمایید. برای این کار می‌توانید از کارشناسان تعمیر یخچال کمک بگیرید.

4. در صورت سالم بودن لاستیک در یخچال، آنرا با آب و صابون بشویید و در ادامه با یک حوله تمیز و بدون پرز، خشک نمایید.

5. در طرفی که لاستیک به یخچال وصل می شود، یک لایه نازک گریس و یا وازلین بزنید. اینکار عملکرد را بهبود می بخشد و همچنین از ترک خوردگی در آینده جلوگیری می کند.

6. در این مرحله از تعویض لاستیک درب یخچال ، می‌بایست (نوار) دور درب یخچال را بر سر جای خود قرار داده و به آرامی و بدون فشار شروع به بستن پیچ ها در سر جای خود کنید. از محکم بستن پیچ ها و فشار آوردن به آنها خودداری کنید. زیر این کار سبب آسیب درب و لاستیک دور آن می‌شود.

تعویض لاستیک درب یخچال

در صورت نیاز به سرویس‌ها و خدمات مرتبط با تعمیر یخچال، نظیر تعویض لاستیک درب یخچال می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان ما تماس بگیرید و درخواست خود مبنی بر نیاز به حضور کارشناس تعمیر یخچال را ثبت نمایید.

نمایندگی رسمی تعمیرات یخچال علاوه بر ارائه تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر و تعویض قطعات یخچال، ارائه دهنده سایر سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر لوازم خانگی نیز هست. تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با لوازم خانگی به صورت تعمیر یخچال در محل و از طریق یک تماس تلفنی و ثبت درخواست، قابل دریافت است.

نمایندگی تعمیرات یخچال

نمایندگی تعمیرات یخچال بهترین مکان برای دریافت خدمات مرتبط با تعمیر، بهسازی و تعویض قطعات این محصول است. دلیل این سخن آن است که خدمات ارائه شده در این مرکز، توسط تیمی از خبره‌ترین کارشناسان تعمیر و با استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات عیب‌یابی و تعمیر انجام می‌پذیرد. بعلاوه کلیه خدمات مرتبط با تعمیرات یخچال که توسط کارشناسان این مرکز بر روی دستگاه‌های معیوب اِعمال می‌گردند، دارای ضمانت و گارانتی است.

برخی از شایع ترین اشکالات پیش آمده در یخچال‌ها که در نمایندگی تعمیرات یخچال مرتفع می گردند عبارتند از: صدای زیاد یخچال، یکسره کار کردن یخچال، خرابی، فاسد شدن یا پارگی لاستیکهای دور در یخچال، داغ کردن زیاد موتور یخچال، منجمد نشدن مواد غذایی در درون فریزر، برفک زدن یخچال، کار نکردن فن یخچال، روشن نشدن یخچال و … .

5/5(1 امتیاز)