اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

چگونه حالت زمستانی پکیج را فعال کنیم؟

در مقاله ی امروز، قصد داریم روش ها و مراحل فعال کردن حالت زمستانی پکیج را به شما کاربران عزیز آموزش دهیم. پکیج ها در تمام سال کارایی دارند و با سرد شدن هوا، کاربری آنها بیشتر می شود. در فصل زمستان، این سیستم با استفاده از رادیاتورهایی که در نقاط مختلف محیط نصب می شوند و از طریق گردش آب در این رادیاتورها، محیط را گرم می کند.

 

البته برای این منظور، باید اول حالت زمستانی را فعال کنید که این کار باید توسط متخصصین تعمیر پکیج انجام شود تا مشکل یا اشتباهی در روند مراحل آن ایجاد نشود. در ادامه ی این مطلب، شما عزیزان را با روش و مراحل این فرایند آشنا می کنیم؛ در صورت بروز هرگونه مشکل، می توانید راهنمایی های لازم را از تکنسین های مجرب مرکز سخت افزار ایران دریافت نمایید.

فعال کردن حالت زمستانی پکیج

معنی رنگ های نمایشگر پکیج

پیش از فعال کردن حالت زمستانی پکیج ، بد نیست بدانید که پکیج ها عموما به دو شکل، کاربران را از وضعیت عملکردی شان مطلع می کنند؛ یا از طریق تغییر رنگ نمایشگر و یا با نمایش اعدادی در نمایشگر. رنگ سبز ثابت در پکیج دیواری، به این معنا است که مشعل روشن بوده و دستگاه بدون هیچ ایرادی کار می کند. اگر این رنگ به صورت چشمک زن باشد، یا شعله وجود ندارد و یا به علت رسیدن دمای آب به دمای تنظیمی، مشعل موقتا خاموش و سیستم های داخلی نیز در انتظار فراهم شدن شرایط لازم برای کارکرد عادی هستند.

اگر مشکل برطرف نشود، سیستم ایمنی پکیج فعال شده و نمایشگر به رنگ قرمز در می آید. رنگ قرمز ثابت، به معنای از کار افتادن سیستم های کنترلی است و قرمز چشمک زن، نشان می دهد که کلید حرارتی محدود کننده ی دما فعال شده است. همچنین رنگ زرد ثابت یعنی این که دستگاه به صورت منظم کار می کند ولی قادر به کنترل کردن دمای آب نیست. آگاهی از این نکات می تواند در فعال کردن حالت زمستانی پکیج به شما کمک کند.

نکات مهم فعال کردن حالت زمستانی پکیج

قبل از روشن کردن پکیج و فعال کردن حالت زمستانی این دستگاه، لازم است که به نکات زیر توجه کنید:

هواگیری: هیچ هوایی نباید در پکیج و رادیاتور ها وجود داشته باشد؛ برای اطمینان بهتر است پکیج را پیش از استفاده هواگیری کنید. (لینک به مطلب هواگیری پکیج)

کنترل پتانسیومر: این به این معنا است که شما باید پیش از فعال کردن حالت زمستانی پکیج ، دمای شوفاژ را کنترل کرده و مطمئن شوید که مشعل ها به موقع خاموش و روشن می شوند.

کنترل دمای آب گرم مصرفی: دمای آب مصرفی باید در ابتدای روشن کردن دستگاه، 45 درجه سلسیوس بیش از دمای آب سرد اولیه باشد.

کنترل فلوسوییچ آب: سه بار مشعل را خاموش و روشن کرده و اطمینان حاصل کنید که عملکرد آن طبیعی است.

کنترل دمای مدار گرمایش: از فشار مناسب آب و خاموش و روشن شدن پکیج در دمای معین مطمئن شوید.

بررسی عملکرد جرقه زن: مطمئن شوید که مشعل پکیج با جرقه زن روشن می شود.

تست گازبندی: اطمینان پیدا کنید که لوله های گاز و رگلاتور نشتی ندارند و به خوبی کار می کنند.

مراحل فعال کردن حالت زمستانی پکیج

برای فعال کردن حالت زمستانی پکیج ، باید مراحل زیر را اجرا نمایید:

  1. پیش از هر کاری، درجه فشار پکیج را کنترل و تنطیم کنید. لازم است بدانید که این درجه باید روی ۱٫۵ بار باشد. اگر فشار کم باشد، می توانید شیر کوچک زیر پکیج را باز کنید تا درجه فشار افزایش پیدا کند.
  2. در این مرحله، باید مسیر دودکش را بررسی کرده و از باز بودن کامل آن اطمینان حاصل نمایید.
  3. تمامی فلکه های موجود در زیر پکیج را که به شلنگ های آب متصل هستند، باز کنید.
  4. حالا باید شیر همه ی رادیاتورها را باز کنید.
  5. پکیج را در حالت زمستانه قرار داده و درجه دمای آن را بالا ببرید تا پکیج روشن شود.
  6. معمولا بعد از چند دقیقه کار کردن پکیج، نزدیک ترین رادیاتور به آن شورع به داغ شدن می کند.
  7. بعد از داغ شدن همه ی رادیاتورها، می توانید مراحل هواگیری را انجام دهید.
  8. پس از فعال کردن حالت زمستانی پکیج و پایان مراحل هواگیری، مجددا فشار دستگاه را کنترل نمایید.

نمایندگی تعمیرات پکیج

نمایندگی تعمیرات پکیج، یک مرکز همه جانبه است که به صورت ویژه و تخصصی در زمینه ی بررسی و ترمیم انواع مدل های پکیج دیواری فعالیت می کند. برای این که خدمات رسانی با نظم و تمرکز بیشتری همراه شود، در این مرکز چندین واحد مجزا راه اندازی شده است. بررسی و تعمیر هریک از انواع پکیج بوتان، سامسونگ، ال جی و … در یکی از این واحدها انجام می شود.

تکنسین هایی که به مراحل ترمیم نظارت دارند، از بین مجرب ترین کارشناسان تعمیر پکیج انتخاب شده اند و با دانش فنی و تجربه ی بالای خود، سطح کیفی خدمات این مرکز را ارتقا بخشیده اند. نکته ی ویژه مورد نمایندگی تعمیرات پکیج این است که کلیه ی سرویس های تعمیراتی، در محل مورد نظر کاربران به این عزیزان ارائه می گردد.

5/5 (1 امتیاز)