فریمور

 فریمور  Firmware ترکیبی خاص از نرم افزار و سخت افزار است که تقریباً می توان آن را در تمامی تجهیزات هوشمند نظیر مودم ها، چراغ های راهنما، کنترل تلوزیون، ساعت های دیجیتال، تجهیزات جانبی کامپیوتر و بسیاری از دوربین های عکاسی ‌ها مشاهده کرد. در تجهیزات نامبرده این فریمور Firmware است که کنترل دستگاه را امکان پذیر می سازد. فریمور Firmware در واقع یک سیستم عامل لایه پایین است که رابط میان کاربر و سخت افزار است. با اینکه سیستم عامل ها در حافظه RAM سیستم یا در حافظه ای مثل هارد دیسک نگهداری می شوند اما فریمورها  عموماً در حافظه Read Only Memory یا همان ROM (فقط خواندنی) سیستم نگهداری می شوند.

فریمور موجود در تجهیزات، توسط کمپانی سازنده بر روی دستگاه نصب می شود. فریمور در بدو تولیدسخت افزار مورد نظر نصب می شود و ترکیبی از کدهای برنامه، حافظه دائمی سیستم و داده هایی است که درون آنها ذخیره شده اند. اگر شما نیز از فریمور با عنوان میان افزار یاد می کنید، اصطلاح چندان مناسبی را برای آن به کار نبرده اید زیرا میان افزار یا Middleware در واقع یک متد و یک واسط برنامه نویسی است و هیچ ارتباطی به سخت افزار ندارد.

تعمیر هارد لپ تاپ

بازیابی اطلاعات هارد با مشکل فریمور

فریمور یا همان ساختار کلی هارد، در زمان ساخت هارد و از طریق شرکت سازنده اجرایی می‌گردد. ساختار فریمور نیز ممکن است دچار خرابی شود که در چنین شرایطی با اصلاح فریمور احتمالاً هارد اکسترنال تعمیر شده و دیتا روی خود هارد باقی می‌ماند. بخش فریمور در هر قطعه‌ی سخت‌افزاری موجود است زیرا ارتباط میان بخش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری یک سیستم توسط این بخش برقرار می‌گردد.

اگرچه تعمیر هارد با مشکلات فریموری به سرعت امکان‌پذیر است اما رفع برخی از مشکلات این بخش نیز نیازمند تمرکز و کار طولانی مدت هستند. جهت اطمینان از امکان بازیابی اطلاعات هاردی که دچار مشکلات فریمور شده است می توانید به واحد بازیابی اطلاعات واقع در مرکز سخت افزار ایران مراجعه نمایید. کارشناسان ما در این مرکز هارد شما را با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات بررسی کرده و امکان یا عدم امکان بازیابی اطلاعات آن را با شما  در میان می گذارند.

فریمور هارد

صدای نابهنجار هارد و خرابی فریمور

یکی از تبعات خرابی فریمور، بروز صدای نابهنجار در هارد است. حال در صورتی که ما اطلاعات هارد خود را به هردلیل از دست داده باشیم و هارد مورد استفاده مان، دارای خرابی فریمور و صدای نابهنجار است. آیا امکان بازیابی اطلاعات آن وجود دارد؟ بازیابی اطلاعات هاردی که صدای ناهنجار تولید می‌کند، در صورتی که به دست کارشناسان متبحر صورت گیرد، امکان‌پذیر است. بد نیست بدانید صدای ناهنجاری که از داخل هارد شنیده می‌شود به طور کلی به چند دلیل ایجاد می‌شود:

  • ضربه خوردن و شکسته بودن هد یا بازوی نگه دارنده
  • خرابی برد هارد دیسک
  • نشستن هد بر روی اسپیندل موتور
  • خرابی بوش و بلبرینگ اسپیندل موتور
  • خرابی فریمور و برخی موارد دیگر

همانگونه که ذکر شد بازیابی اطلاعات چنین هاردی امکان‌پذیر است به شرطی که توسط اساتید این حوزه و متخصصان امر صورت بگیرد. کارشناسان ما در مرکز بازیابی اطلاعات واقع در مرکز سخت افزار ایران پیشرفته ترین تجهیزات حوزه بازیابی را در اختیار داشته و قادر به ارائه تخصصی ترین سرویس های این حوزه هستند.

واحد بازیابی اطلاعات

بازیابی اطلاعات هارد اگرچه ادعای بسیاری از نرم افزارهای ارائه شده در سایت ها و مراکز موجود در سطح شهر است لیکن -چنانکه برخی از شما نیز تجربه نموده اند- این ادعا هیچگاه به حقیقت نمی پیوندد و بسیاری از اطلاعات و داده ها پس از بازیابی توسط نرم افزارهای مذکور همچنان خارج از دسترس کاربر باقی می مانند. پیشنهاد ما به شما آن است که جهت پیشگیری از اتلاف وقت و صرف هزینه های نامرتبط، به یک مرکز مجاز و استاندارد جهت بازیابی و ریکاوری اطلاعات هارد خود مراجعه نمایید.

بازیابی اطلاعات هارد یکی از خدمات تخصصی ارائه شده در مرکز سخت افزار ایران است که با تکیه بر تخصص مهندسان این مجموعه و برخورداری از پیشرفته ترین تجهیزات ریکاوری و ابزار بازیابی نظیر pc3000 انجام می پذیرد. واحد بازیابی اطلاعات مرکز سخت افزار ایران برخوردار از پی سی ۳۰۰۰ های متعدد است و در آن  تخصصی ترین سرویس های حوزه بازیابی اطلاعات –حتی برای هاردهایی با مشل فریمور- ارائه می گردد. در حال حاضر قدرتمندترین سیستم سخت‌افزاری- نرم‌افزاری موجود در بازارهای جهانی PC3000 است که توانایی بازیابی اطلاعات انواع هارد دیسک و تعمیر انواع برند و مدل‌های هارد دیسک را دارد.

نرم‌افزار pc3000 توانایی آن را دارد که به قطعات سخت‌افزاری هارد دسترسی پیدا کند و اجزایی نظیر موتور، هد و سکتورهای هارد را کنترل نماید. از مهمترین ویژگی‌های این دستگاه توانایی ویرایش دستی فایل‌های سیستمی و ماژول‌هاست. تکنولوژی PC3000 توسط مهندسان زبده کمپانی ACE Laboratory و با مهارت خارق‌العادۀ اساتید این کمپانی در مؤسسه تحقیقات صنایع الکترونیک USSR (اتحادیه جماهیر شوروی) ساخته شده است.

مرکز بازیابی اطلاعات

تعمیرات هارد

تعمیرات هارد را به طور کلی می توان به دو بخش تعمیرات نرم افزاری هارد و تعمیر خرابی های فیزیکی هارد تقسیم کرد. خرابی فریموری یا همان ساختاری هارد بدین معناست که هارد از نظر Service Area با اشکال روبه رو گشته است. هد هارد با توجه به نوع هارد وسترن، سیگیت، توشیبا و … از یک Defect List بهره میبرد که هارد پس استفاده مکرر و مواجه شدن با خرابی های مختلف شروع به خارج کردن خرابی ها از سطح پلتر و اضافه کردن به این لیست میکند.

این لیست ها به علت ظرفیت کم پس از مدتی به طور کامل  پر شده و هارد پس از مواجه شدن با یک خرابی جدید قادر به اضافه کردن به این لیست نیست و موجب خرابی هایی از جمله عدم شناسایی در کامپیوتر، عدم ظرفیت صحیح، مواجه شدن با پیغام فرمت و … می شود. بخش دوم یا خرابی فیزیکی هارد نیز بدین معناست که هارد احتمالاً دچار آسیب هد و پلتر، اسپیندل موتور با PCB شده است که این بخش خود به چند دسته مهم تقسیم می شود.

شما کاربران گرامی می توانید جهت تشخیص نرم افزاری یا سخت افزاری بودن اشکالات پیش آمده به مرکز تعمیر و ریکاوری هارد واقع در مرکز سخت افزار ایران مراجعه نمایید و تخصصی ترین خدمات مرتبط با این حوزه را دریافت نمایید.

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز پیشرو در ارائه خدمات و سرویس های تعمیر دستگاه های هوشمند الکترونیکی، چاپ، ارتباطی و خانگی است. این مرکز جهت ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات، زبده ترین کارشناسان و مهندسان دو حوزه سخت افزار و نرم افزار را به همکاری فراخوانده است و پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا را در اختیار آنان نهاده است. بهره‌مندی از ابزارآلات پیشرفته و تکنولوژی‌های روز دنیا جهت تعمیر، این مرکز را به عنوان بهترین و مجهزترین مرکز تعمیرات در ایران مطرح ساخته است.

خدمات ارائه شده در مرکز سخت افزار ایران در برگیرنده تمامی خدمات و سرویس های مرتبط با دستگاه های هوشمند و الکترونیکی امروزی اعم از گردگیری، بازسازی، تعویض، تعمیر و … است؛ از همین رو کاربران دستگاه های هوشمند خانگی، چاپ و ارتباطی می توانند در صورت نیاز به هریک از آنها، به این مرکز مراجعه نموده و تخصصی ترین خدمات ممکن را دریافت نمایند.

در بخش های فوق با خدمات مرتبط با بازیابی اطلاعات و رفع مشکل هاردهایی با اشکال فریمور آشنا شدید. مرکز سخت افزار ایران، مجهز به بخش CRM ( واحد ارتباط با مشتریان) است تا تمامی خدمات ارائه شده در این مرکز زیر نظر این واحد مورد بررسی قرار گیرد و مشکلات احتمالی به مدیریت مرکز گزارش گردد.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+
تغییر تایم کاری