021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

راهنمای خرید دستگاه کپی

راهنمای خرید دستگاه کپی به شما کمک می کند تا تمامی عوامل و پارامترهای اساسی جهت داشتن یک انتخاب مناسب و به صرفه را مدنظر قرار دهید و دستگاهی را برگزینید که نیازهای شما را به بهترین نحو مرتفع نماید. اگر قصد خرید یک دستگاه فتوکپی را دارید اما هنوز نمی دانید که پیش از خرید، می بایست چه مواردی را مدنظر قرار دهید خواندن مقاله پیش رو را به شما پیشنهاد می کنیم.

راهنمای خرید دستگاه کپی

توجه به میزان حجم کار در راهنمای خرید دستگاه کپی

1. شرایط خرید دستگاه کپی رنگی

دستگاه های کپی، رنگی یا تکرنگ (سیاه و سفید) هستند که کاربر پیش از انتخاب هر یک از آنها می بایست به نیاز خویش توجه داشته باشد.

2. توجه به سایز برگ استفاده شده توسط دستگاه فتوکپی

نکته دیگری که پیش از تهیه دستگاه می بایست مدنظر قرار گیرد سایزهایی (سایز برگ) است که دستگاه از آنها پشتیبانی می کند.

این مقاله را از دست ندهید: آموزش استفاده از دستگاه کپی

3. توجه به تعداد و حجم کاست دستگاه کپی

دستگاه های فتوکپی دارای بین یا کاست هایی هستند که کاغذهای مورد نیاز جهت استفاده دستگاه در درون آنها قرار داده می شود. حال در این میان توجه به دو نکته ضروری است یک آنکه شما به چند نوع کاست (کاغذ مورد استفاده در کاست) احتیاج دارید و دو آنکه ظرفیت هر کدام از این کاست ها چند برگ است.

4. سرعت دستگاه کپی

سرعت تکثیر یکی دیگر از پارامترهایی است که در صورت نیاز می بایست پیش از تهیه دستگاه آن را مدنظر قرار داد. به عنوان یه راهنمای کلی، اگه تعداد تکثیر ماهانه ی شما حدود ۶۰۰۰ برگ باشد، سرعت تکثیر ۲۰ تا ۳۰ برگ در دقیقه، سرعت مناسبی هست. البته مثل همیشه سرعت همه چیز نیست و می بایست ویژگی های دیگر دستگاه کپی نیز مدنظر قرار گیرد.

5. تعداد برگ های کپی شده در هر ماه

یکی دیگر از نکات قابل توجه در مورد دستگاه فتوکپی توجه به تعداد برگ هایی است که در هر ماه کپی می شود. اگر شما کاربر دائمی این دستگاه ها باشید احتمالاً از تعداد برگهای کپی شده دستگاه خویش در هر ماه آگاه باشید.

امکانات دستگاه کپی

1. امکان کپی گرفتن دو رو

اگر قابلیت تهیه کپی دو رو برای شما مهم است بهتر است در حین خرید دستگاه به بودن این ویژگی در آن توجه کنید. امکان گرفتن کپی دو رو با دستگاه تقریباً هزینه کاغذ مصرفی را به نصف می رساند و بسیار بهینه و بصرفه است. از سویی دیگر نقش بسزایی در حفظ محیط زیست دارد.

2. قابلیت بزرگ نمایی و کوچک نمایی تصویر و اسناد

اگر قابلیت بزرگ نمایی و کوچک نمایی اسناد و مدارک توسط دستگاه فتوکپی برای شما مهم است بهتر است پیش از خرید دستگاه کپی، به بودن این قابلیت در دستگاه توجه نمایید. در اینصورت بررسی نمایید که دستگاه تا چه اندازه می تواند اسناد شما را کوچکتر یا بزرگتر نماید.

پیشنهاد سایت: راهنمای خرید پرینتر

3. زمان لازم برای شروع به کار دستگاه فتوکپی و گرفتن نخستین برگ کپی

این آیتم به ویژه برای کاربرانی مهم است که فاصله زیادی میان گرفتن هر برگ کپی آنها وجود دارد.

4. چندکاره بودن دستگاه فتوکپی

بیشتر دستگاه های فتوکپی جدید، کار اسکنر را نیز انجام میدهند و بعلاوه می توان به عنوان پرینتر هم می توان از آنها استفاده کرد. برخی از دستگاه های کپی قابلیت اتصال به شبکه را نیز دارا هستند. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که برخی از دستگاه های کپی تکرنگ (سیاه و سفید) امکان اسکن رنگی را دارند.

5. امنیت دستگاه فتوکپی

این امکان در برخی از دستگاه های کپی وجود دارد که کاربر و رمز عبور وی را شناسایی نمایند تا اگر برای مثال کاربر ایکس از اتاق خویش دستور چاپ فرستاد، چیزی توسط دستگاه چاپ نشود تا کاربر ایکس با حضور در کنار دستگاه و وارد ساختن پسورد و نام کاربری اقدام به کپی نماید. این امکان نیز در برخی از دستگاه های فتوکپی وجود دارد که اسناد را در حافظه خویش ذخیره سازند تا در موقعیت های بعدی نیازی به اسناد اصلی نباشد.

سایر قابلیت های دستگاه فتوکپی

برخی دیگر از ویژگی هایی که ممکن است در دستگاه کپی وجود داشته باشند و کاربر می تواند پیش از تهیه دستگاه به آنها توجه نماید عبارتند از:

  • قابلیت اسکن چند کاغذ به طور اتوماتیک که بهADF) automatic document feeder) معروف است
  • وجود سوراخ کن
  • وجود منگنه زن
  • وجود سُرتر (مرتب کننده کاغذ)
  • توجه به بودجه
  • توجه به مسئله پشتیبانی و خدمات پس از فروش دستگاه
  • توجه به هزینه مواد مصرفی

تعمیرات دستگاه کپی

تعمیرات دستگاه کپی در مرکز سخت افزار ایران و به کمک متخصصین توانای این مجموعه انجام می شود. توانمندی متخصصین ما در کنار تجربه و دانش آن ها موجب ارائه ی خدماتی متمایز در این مجموعه گشته است. بد نیست بدانید که کادر فنی ما در این مرکز هر روزه شاهد مراجعه کاربرانی هستند که به دلایل مختلف دستگاه آن ها توسط مراکز غیرمجاز آسیب دیده و دستکاری شده است و امکان بازیابی و بهبود آنها برای همیشه از میان رفته است.

لذا توصیه می کنیم قبل از مراجعه به هر یک از مراکز تعمیر دستگاه کپی از معتبر بودن و مجاز بودن آن ها اطمینان حاصل نمایید. امکان ارائه ی خدمات سرویس در محل و سرویس در مرکز نیز در این مجموعه فراهم گشته است. در صورتی که مایل به بهره مندی از خدمات هستید با شماره های موجود در سایت رسمی مرکز سخت افزار ایران تماس حاصل نمایید.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *