خطرات اشعه لپ تاپ

همان طورکه می دانید دستگاه های الکترونیکی همانند گوشی های موبایل، تبلت ها و لپ تاپ ها اشعه های بسیاری را از خود ساطع می کنند. به منظور بررسی این اشعه ها و خطرات ناشی از آن برای بدن انسان تحقیقات بسیار گسترده ای توسط محققان انجام شد. تاثیر این اشعه ها در مواردی که کاربر به صورت محدود از لپ تاپ استفاده می کند خطرات جدی ندارد اما در صورتی که به صورت مداوم و در ساعت های طولانی از لپ تاپ استفاده می کنید توصیه های موجود را جدی گرفته  و در زمان استفاده از این دستگاه احتیاط کنید مرور این مقاله به شما کمک می کند تا به درستی از لپ تاپ استفاده کرده و از عواقب استفاده های مداوم از این دستگاه آگاه شوید.

خطرات اشعه لپ تاپ

بررسی خطرات اشعه لپ تاپ

در این بخش به بررسی چند نمونه از اثرات ناشی از اشعه های لپ تاپ می پردازیم. مهم ترین خطرهای اشعه لپ تاپ عبارتند از: تحت تاثیر قرار دادن ضربان قلب و فشار خون، آسیب سلول‌ های خونی، ایجاد حساسیت شدید به میدان مغناطیسی، آسیب DNA ،ایجاد تومور در غدد بزاقی، آسیب سلول‌ های عصبی، احتمال تسریع روند ابتلا به بیماری اوتیسم و همچنین ابتلا به بیماری فراموشی، صدمه زدن‌ به چشم ‌ها، ایجاد اختلالات خواب،  خستگی، بی حوصلگی و سردرد های مداوم، کاهش حجم استخوان در ناحیه لگن، استرس و اضطراب و … لازم به ذکر است که اگر شما کاربری هستید که در مواردی محدود از لپ تاپ استفاده ی کنید جای نگرانی نیست زیرا این خطرات اشعه لپ تاپ بر اثر استفاده های طولانی مدت نمایان می شوند.

خطرهای گذاشتن لپ تاپ روی پا

یکی از مواردی که به هنگام استفاده از لپ تاپ باید به آن توجه داشته باشید عدم قرار دادن این دستگاه بر روی پاها می باشد. متاسفانه در موارد زیادی شاهد قرار دادن لپ تاپ بر روی پا و یا شکم بوده ایم که این اتفاق عموما بر اثر بی اطلاعی کاربر از عواقب آن رخ می دهد. با توجه به تکرار این اتفاقات لازم دیدیم که این مورد را به صورت مفصل بررسی نماییم. اولین عارضه ای که در اثر قرار دادن طولانی مدت لپ تاپ روی پا  به وجود می آید سوختگی و سندرم پوست است ،این سوختگی ها به علت حرارت و گرمای بالای لپ تاپ به وجود می آید و  لکه هایی روی پوست ایجاد می کند که عمدتا حساسیت زا هستند. این سندرم در دفعات اول خطرات جدی نداشته اما در صورتی که  به طور مکرر به وجود بیاید لازم است آن را پیگیری کنید. خطرات اشعه لپ تاپ تنها به موارد ذکر شده محدود  نشده و حتی می تواند موجب بروز مشکلاتی در هورمون های جنسی و باروری به ویژه در آقایان شود.  ساختار DNA نیز ممکن است در اثر گذاشتن لپ تاپ روی پا در طولانی مدت تغییر یافته و به مرور زمان منجر به بروز سرطان شود.

جلوگیری از خطرات اشعه لپ تاپ

با وجود اینکه لپ تاپ ها اشعه های بسیار خطرناکی دارند اما کارشناسان در نمایندگی لپ تاپ بر این باورند که تنها با رعایت چندین نکته ی ساده امکان جلوگیری از خطرات اشعه لپ تاپ وجود دارد.  در وهله ی اول بهتر است از قرار دادن لپ تاپ بر روی پاهای خود اجتناب کنید. همچنین بهتر است سعی کنید از باتری لپ تاپ خود استفاده کرده و  به هنگام کار با لپ تاپ آن را به پریز متصل نکنید. قاب های مخصوصی وجود دارند که بدن و صورت شما را در برابر پرتوها محافظت می کنند. در صورت امکان سعی کنید به جای استفاده از موس و صفحه کلید بی سیم، از مدل های سیمی استفاده نمایید. همچنین به منظور جلوگیری از خطرات اشعه لپ تاپ ، می توانید از سیستم های محافظت کننده در برابر امواج الکترومغناطیسی استفاده کنید. با بهره مندی از این نکات و عملی کردن آن ها به راحتی می توانید از عواقب و خطر های اشعه لپ تاپ جلوگیری کنید.

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ  به منظور رفاه بیشتر کاربران تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری این دستگاه را ارائه می کند. کاربران می توانند برای دریافت خدماتی مثل ترمیم و تعویض قطعات، ارتقاء قطعات لپ تاپ و همچنین آپدیت ویندوز لپ تاپ به نمایندگی تعمیر لپ تاپ مراجعه کرده و از خدمات آن بهره مند شوند. متخصصان و کارشناسان حاضر در نمایندگی لپ تاپ به دلیل بهره مندی از تخصص و مهارت های تعمیراتی می توانند تمامی عیوب این دستگاه را در مدت زمانی کوتاه برطرف کنند. تعویض قطعات لپ تاپ و جای گذاری آن ها با نمونه های اورجینال از دیگر خدماتی است که در این واحد ارائه می شود. کلیه خدمات مرتبط با فروش و تعمیرات لپ تاپ تحت نظر مرکز سخت افزار ایران ارائه می شود.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+
تغییر تایم کاری