تعمیر مبدل پکیج

تعمیر پکیج

مبدل پکیج یکی از بخش های مهم این دستگاه است که آب در آن گرم می شود. همانطور که اطلاع دارید، سیستم پکیج بر مبنای گرمایش آب کار می کند و این جریان آب گرم در دستگاه است که باعث گرم شدن رادیاتورها و محیط می گردد. بنابراین واضح است که اگر مبدل دچار مشکل شده و فرایند گرم شدن آب به درستی انجام نگردد، پکیج نمی تواند گرمای مورد نیاز را تولید نماید. مبدل های پکیج انواع مختلفی دارند و بسیاری از کارشناسان تعمیر پکیج، این سیستم را بر اساس مبدل هایش، به انواع تک مبدله و دو مبدله تقسیم بندی می کنند. هریک از این مدل ها، ویژگی های خاص خود را دارند و عملکرد آنها متفاوت است. در این مطلب، ضمن معرفی انواع مبدل پکیج ، در مورد مشکلات و روش های تعمیر این قطعه ی کاربردی، اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه خواهیم داد. ضمن اینکه در صورت نیاز به خدمات تخصصی پیرامون این محصول، می توانید از متخصصن مجرب تعمیر لوازم خانگی در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

مبدل پکیج

عملکرد مبدل در پکیج

مبدل، محفظه ای در پکیج است که آب در آنجا توسط مشعل، گرم می شود .این محفظه در بالای مشعل قرار دارد و شعله به صورت مستقیم به آن برخورد می کند. مبدل انواع مختلفی دارد  که مهم ترین آن، انواع دو منظوره یا تک مبدل و دو مبدله می باشد. مبدل دو منظور, هم مدار گرمایش را گرم می کند و هم دمای آب مدار بهداشتی را افزایش می دهد. در این نوع مبدل، دو لوله در داخل یکدیگر قرار داده شده اند که در لوله دومی ، آب مدار گرمایش عبور می کند .وقتی شعله به این مبدل می رسد، اول آب مدار گرم می شود و همین مساله باعث می شود که آب نیز گرم شده و برای کاربران قابل استفاده گردد. با گذشت زمان، لوله ی این نوع مبدل رسوب می گیرد و اگر این رسوب به موقع تمیز نشود، عملکرد مبدل پکیج مختل شده و فرایند گرمایش با مشکل مواجه خواهد شد. لذا توصیه می کنیم برای جلوگیری از بروز این قبیل مشکلات، به موقع اقدام به رسوب گیری لوله های مبدل سیستم پکیج خود نمایید.

مشکلات مبدل پکیج

همانطور که مشاهده کردید، مبدل پکیج نقش بسیار مهمی در عملکرد این سیستم دارد و خرابی آن می تواند کار دستگاه را با مشکل مواجه سازد. به همین دلیل لازم است که نسبت به خرابی ها و مشکلات آن اطلاعات کاملی داشته و با روش های تعمیر این قطعه آشنایی داشته باشید. یکی از دلایل اساسی در خرابی مبدل های پکیج رسوب گیری نکردن به موقع آن می باشد. در مواقعی که رسوب گیری پکیج به طور کامل و صحیح انجام نشود، رسوب در لوله ها باقی می ماند و فشار مضاعفی به مبدل وارد می شود؛ در نتیجه ی این اتفاق، مبدل از کار افتاده و یا سوراخ می شود. به این ترتیب، پکیج دچار نشتی می شود و آن از آن به بیرون سرریز می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد، می تواند مطلب مربوط به دلایل سرریز شدن آب پکیج را مطالعه کنید. (لینک به مقاله چرا آب پکیج سرریز می شود؟) نکته ی مهم این است که تعمیر مبدل پکیج باید تحت نظارت تکنسین های مجرب این حوزه انجام شود؛ در غیر این صورت ممکن است دستگاه با مشکلات جدی تری مواجه شده و هزینه های تعمیراتی شما نیز افزایش پیدا کند.

عوامل تاثیر گذار در عملکرد مبدل

موارد مختلفی در عملکرد مبدل پکیج تاثیر  گذار هستند. هریک از این موارد، در فرایند ترمیم نیز اهمیت دارند و توسط تعمیرکاران به دقت بررسی می شوند. به عنوان مثال، تک مسیره یا دو مسیره بودن مبدل، یکی از پارامترهای مهمی است که می تواند روند تعمیرات این قطعه را تعیین کند. همچنین تعداد لوله‌ ها، تعداد فین ‌های تعبیه ‌شده روی لوله ‌ها، ضخامت فین ها، نوع اتصال ورودی و خروجی ‌ها و نیز ابعاد مبدل، از جمله مورادی هستند که بر عملکرد، خرابی، و روش های تعمیر مبدل پکیج تاثیر می گذارند.

تعمیرات مبدل پکیج

پیش شرط تعمیر مبدل پکیج به شکل درست و اصولی این است که تعمیرکار به خوبی با انواع مختلف این بخش آشنایی داشته و قطعات آن را به درستی بشناسد. یکی از روش های تعمیر این قطعه، رفع نشتی آن است. زمانی که لوله ها در اثر گرمای زیاد و یا رسوب بیش از حد سوراخ می شوند، کارشناسان نمایندگی تعمیر پکیج، اول محل نشتی را پیدا می کنند و سپس، اقدام به برطرف کردن مشکل می نمایند. گاهی لازم است لوله ها تعویض شوند که در این صورت، همکاران ما با دقت و مهارت بالای خود و با استفاده از تجهیزات و ابزار پیشرفته و مدرن، این کار را انجام می دهند. گفتنی است نمایندگی تعمیرات پکیج مرکز سخت افزار ایران، کلیه ی فرایند های مربوط به بررسی و تعمیر مبدل پکیج را در محل مورد نظر کاربران و به صورت سرویس در محل انجام می دهد.

نمایندگی تعمیرات پکیج

نمایندگی تعمیرات پکیج در مرکز سخت افزار ایران، انواع خدمات مربوط به ترمیم و رفع مشکلات این محصول را به کاربران ارائه می نماید. این مرکز برای ارتقا سطح کیفی خدماتش، از پیشرفته ترین تجهیزات و ابزار تعمیراتی روز دنیا استفاده می کند. همکاران ما با تکیه بر مهارت فنی و تجربه ی چندین ساله خود، انواع مدل های پکیج را بررسی کرده و به شکل حرفه ای ترمیم می نمایند. دقت و وسواس عملیاتی آنها باعث شده که سطح کیفی خدمات به میزان چشمگیری ارتقا یافته و با استانداردهای روز دنیا هم رده گردد. تعمیر پکیج در محل، یکی از کاربردی ترین سرویس هایی است که این مرکز به کاربران ارائه داده و به این ترتیب، فرایند ترمیم محصول مورد بحث را سرعت می بخشد. نمایندگی تعمیرات پکیج تحت نظارت مستقیم مرکز سخت افزار ایران فعالیت می کند و از کلیه مجوزهای لازم برخوردار می باشد؛ از این رو شما عزیزان می توانید از اصلات خدمات دریافتی در این مرکز، اطمینان کامل داشته باشید.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+