021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

تعمیرات پمپ پکیج

تعمیرات پمپ پکیج یکی از موارد حیاتی برای ادامه ی عمر پکیج است. پکیج ها در دو بخش رادیاتور و آب مصرفی، گرما رسانی می کنند و همین مساله، فشار مضاعفی را به قطعات مختلف آنها وارد می کند. این فشار مضاعف در دراز مدت موجب بروز ایرادهایی در برخی از قطعات و یا حتی از کار افتادن آنها می شود. پمپ پکیج به عنوان یکی از مهم ترین بخش های این دستگاه، در اثر همین فشارها دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر دارد.

برای ترمیم این قطعه، تکنسین باید شناخت کافی در مورد آن داشته باشد و از مهارت کافی نیز در زمینه تعمیرات پکیج برخوردار باشد. همکاران ما در نمایندگی تعمیرات پکیج مرکز سخت افزار ایران، ضمن برخورداری از تخصص و مهارت کافی، از ابزار و دستگاه های جدید و کاربردی برای تعمیر قطعه مورد بحث استفاده کرده و به این ترتیب، مشکلات آن را به بهترین شکل برطرف می کنند. در ادامه ضمن ارائه اطلاعاتی در مورد پمپ پکیج ، به بررسی نکات مهم تعمیرات این قطعه خواهیم پرداخت؛ ما را همراهی کنید.

تعمیرات پمپ پکیج

پمپ پکیج چیست؟

خب می دانید که پکیج یک سیستم گرمایش است که از آن برای گرم کردن آب مصرفی و همچنین رادیاتور یا همان شوفاژ استفاده می شود. وقتی آب گرم در رادیاتورها به جریان می افتد، محیط گرم می گردد. جالب است بدانید که آب گرم تولیدی داخل پکیج، توسط پمپ پکیج به حرکت در می آید. بنابراین پمپ نقش اصلی را در گرم شدن محیط توسط رادیاتورها بر عهده دارد.

این قطعه جزء گران ترین بخش های شوفاژ به شمار می رود و تعمیر و تعویض آن نیز بعضا هزینه بر می باشد. خرابی پمپ، فرایند گردش آب در رادیاتورها را با مشکل مواجه کرده و به این ترتیب، در چرخه گرما دهی پکیج اختلال ایجاد می کند. جالب است بدانید که انواع پمپ تحت عناوین داب, گرانفوس, ویلو, نوچی و … تولید و عرضه شده اند. در ادامه راجع به تعمیرات این قطعه حساس و کاربردی، اطلاعات بیشتری را به شما عزیزان ارائه خواهیم داد.

دلایل خرابی پمپ پکیج

به طور کلی خرابی پمپ پکیج به دلایل مختلفی اتفاق می افتد. عواملی همچون مدل پمپ, پکیج, نحوه نصب پکیج و طرز استفاده از این دستگاه در خرابی و از کار افتادن قطعه مورد بحث دخیل هستند. بدون آب کارکردن پمپ، نصب پکیج بدون صافی های سیستم برگشت شوفاژ و مواردی از این دست، اصلی ترین دلایل خرابی این بخش به شمار می روند.

کارشناسان تعمیرات سیستم های گرمایشی، همواره به کاربران توصیه می کنند که علاوه بر نصب درست و اصولی پکیج، در کاربری این دستگاه نیز نکاتی را مد نظر قرار دهند. به این ترتیب، کمتر شاهد خرابی پمپ خواهید بود و هزینه کمتری را بابت تعمیر یا تعویض این قطعه صرف خواهید نمود.

تعمیر روتور پمپ پکیج

یکی از مراحل مهم در فرایند تعمیر پمپ پکیج، تعمیر قطعه ای به نام روتور است. روتور دارای بخش هایی به نام چینی شفت است که به دلیل ساییدگی، از کار می افتند. درواقع این بخش ها به مرور زمان ساییده می شوند و در نتیجه، کار پمپ همراه با سر و صداهایی خواهد بود. نکته ای که وجود دارد این است که تعمیر روتور پمپ پکیج، نیازمند تراشکاری است. یعنی یک تراشکار ماهر باید بخش های ساییده شده را تراش داده و مجددا آنها را نصب کند.

تنظیم پمپ پکیج

تنظیم پمپ پکیج و یا تنظیم دور پمپ پکیج، کمک می کند که این قطعه عملکرد بهتری داشته باشد. این کار با هدف تعیین جایگاه کلید سه سرعته پمپ انجام می شود و تاثیر چشمگیری در تعمیر پمپ پکیج دارد. باید بدانید که در شرایط عادی، کلید سرعت پمپ پکیج روی 3 است. اما در موارد استثنا باید سرعت پمپ را تنظیم کرده و روی کمتر از 3 قرار دهند. این که این کار در چه مواردی انجام شود، توسط تعمیرکار تشخیص داده می شود و کاربران اطلاعات کافی در این زمینه ندارند.

هزینه تعمیر پمپ پکیج چقدر است؟

آیا می دانید هزینه تعمیر پمپ پکیج چقدر است؟ بستگی به این دارد که کدام بخش های پمپ و به چه میزانی آسیب دیده باشند. برخی از اجزای پمپ قابل ترمیم هستند و نیازی به تعویض آنها نیست. طبیعتا در صورت خرابی این اجز، تعمیر پمپ پکیج هزینه زیادی ندارد.

اما برخی از قطعات را نمی توان ترمیم کرد و حتما باید آنها را با نمونه های جدید جایگزین نمود. در این شرایط قیمت تعمیرات پمپ پکیج تا حد زیادی به قیمت قطعه جدید بستگی دارد. برای کسب اطلاع از هزینه تعمیرات پمپ پکیج، بهتر است اول این قطعه توسط تکنسین مربوطه عیب یابی شود و سپس قیمت تعمیرات بر اساس شدت خرابی اجزا تعیین گردد.

تعمیرات پمپ پکیج

همانطور که مشاهده کردید، پمپ پکیج نقش مهمی در فرایند گرمادهی این دستگاه به ویژه در فصل زمستان دارد. از این رو باید نسبت به خرابی و تعمیر آن دقت ویژه ای به خرج داد. نکته قابل توجه اینجا است که ترمیم این قطعه نیاز به مهارت و تجربه بالایی دارد. با توجه به قیمت بالا پمپ، تعمیر اشتباه آن می تواند هزینه شما را به میزان قابل توجهی افزایش داده و منجر به از کار افتادن این قطعه گردد.

همکاران ما در نمایندگی تعمیر پکیج مرکز سخت افزار ایران، تخصص و مهارت کافی برای تعیرات پمپ پکیج را دارند و با استفاده از دستگاه های جدید و پیشرفته، این قطعه را به شکل حرفه ای ترمیم می کنند. به این ترتیب می توانید اطمینان داشته باشید که پکیج شما به بهترین شکل ترمیم شده و مشکل پمپ آن نیز با کمترین هزینه برطرف خواهد شد. لازم است ذکر کنیم که این مرکز در راستای تحقق اهداف مشتری مداری، خدمات تعمیر پکیج در منزل را نیز به کاربران ارائه می نماید.

زمان عملکرد پمپ

همانطور که اشاره شد، پمپ پکیج قطعه ای است که حرکت آب در رادیاتورها را میسر می سازد. بدیهی است در شرایطی که نیاز به روشن بودن رادیاتورها نباشد، پمپ هم عملکردی نخواهد داشت. بنابراین باید گفت که زمان عمکلرد پمپ، فصل زمستان و زمانی است که رادیاتور ها برای گرم کردن محیط روشن می شوند.

البته این نکته را فراموش نکنید که در پکیج های دو مبدله، پمپ باید در همه حالت کار کند؛ به عبارت بهتر، پکیج های دو مبدله برای گرم کردن آب هم نیاز به فعالیت پمپ دارند. این در حالی است که پکیج های تک مبدله نیازی به عملکرد پمپ در فصل تابستان نداشته و دقیقا به همین دلیل، مصرف برق آنها کمتر از سایر مدل ها است.

نمایندگی تعمیر پکیج

نمایندگی تعمیرات پکیج، یکی از زیر مجموعه های مرکز سخت افزار ایران است که خدمات مربوط به ترمیم این محصول را به کاربران ارائه می دهد. این مرکز از حضور تکنسین هایی بهره می برد که از مهارت و تخصص بالایی برخوردار بوده و قادر به رفع انواع مشکلات پکیج می باشند.

به دلیل استفاده از جدید ترین ابزار و دستگاه های روز دنیا، فرایند تعمیر پکیج در این مرکز، مطابق با آخرین استانداردهای جهانی انجام می شود. نکته ویژه این است که نمایندگی تعمیرات پکیج، سرویس در محل این محصول را نیز به کاربران ارائه می دهد. برای دریافت این خدمات ویژه و کاربردی، کافی است با همکاران ما در مرکز مورد بحث تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.