021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

تعمیر برد ظرفشویی

برد ظرفشویی بخش مهمی از این دستگاه است که وظایف بسیاری در دستگاه بر عهده دارد. تقریبا تمام اجزای ماشین ظرفشویی به این برد متصل هستند. برد ماشین ظرفشویی در حکم مغز دستگاه است و فرمان های ویژه را به دستگاه صادر می کند. اگر خراب شود، اختلالات بیشماری در دستگاه حادث می شود که مهمترین آنها روشن نشدن دستگاه است.

عملکرد ناقص برد سبب آسیب دیدن قسمت‌های مختلف دستگاه خواهد شد، زیرا برد ظرفشویی یکی از اصلی‌ترین قطعات ماشین ظرفشویی است و وظیفه صدور فرمان‌های اصلی شستشو را بر عهده داد. در ادامه این بحث می خواهیم درباره مشکلات این قطعه و راه حل های رفع این مشکلات به صورت مختصر و مفید صحبت کنیم. اما از همین ابتدا یادآور می شویم که برای تعمیر برد ظرفشویی از مرکز تخصصی تعمیرات ماشین ظرفشویی کمک بگیرید.

تعمیر برد ظرفشویی

نشانه های خرابی برد ظرفشویی

  • ماشین ظرفشویی آبگیری نمی کند
  • ماشین ظرفشویی اصلا روشن نمی شود
  • روی صفحه نمایشگر ماشین ظرفشویی کد خطای مربوط به برد ظاهر شده است
  • کمی بعد از کار ماشین ظرفشویی متوقف می شود

عیب یابی برد ماشین ظرفشویی

در اولین گام برای تعمیر برد ظرفشویی باید تمام قسمت‌های برد ظرفشویی مورد بررسی قرار بگیرد تا عیب یابی صحیحی از این دستگاه به عمل بیاید. تعمیرکار باید شدت آسیب وارد شده به برد را ببیند تا بتواند در مورد چگونگی تعمیر یا حتی تعویض آن تصمیم بگیرد. معمولا نوسانات برق خرابی های شدید را به برد ظرفشویی وارد می کند. در هر صورت در اکثر ماشین های ظرفشویی خرابی برد با کد خطای مربوطه به کاربر اعلام می شود. این کد های خطا در ماشین‌های ظرفشویی مختلف، متفاوت هستند و شناسایی آنها نیاز به دانش و تجربه لازم در زمینه تعمیرات ماشین ظرفشویی دارد.

تعمیر برد ظرفشویی

برای تعمیر برد ظرفشویی لازم است علل خرابی های رایج این قطعه را بررسی کنیم. نیم سوز شدن خازن‌های طراحی شده بر روی برد اولین دلیل خرابی برد ظرفشویی است که سبب عملکرد ناقص دستگاه می‌شود. ممکن است ماشین ظرفشویی به طور مقطعی کار کند، به طوری که در اوایل شروع به کار در حال شستشوی ظروف باشد و پس از چند دقیقه مجددا متوقف شود. همچنین اگر سیم پیچی دستگاه دچار اتصالی شده باشد، می‌تواند سبب آسیب دیدن و نیم سوز شدن برد ماشین ظرفشویی شود.

باید بدانید که اگر قسمت‌های خاصی از برد ماشین ظرفشویی از کار افتاده باشد. ممکن است عمل آبگیری ماشین ظرفشویی یا دستورالعمل‌های تایمر دچار مشکل شوند و به خوبی اجرا نشود و اگر هم کل برد ظرفشویی از کار افتاده باشد، ماشین ظرفشویی به هیچ عنوان روشن نمی‌شود و اصلا کار نمی کند. در هر یک از این شرایطی که توضیح دادیم در انتخاب مسیر تعمیر برد ظرفشویی موثر هستند. بسته به علت هایی که وجود دارد مشکلات متفاوتی در دستگاه ظاهر می شود. انتخاب مسیر تعمیر یا تعویض برد ظرفشویی بسته شدت آسیبی دارد که این قطعه متحمل شده است. انتخاب مسیر تعمیر درست را به تعمیرکار ماهر و خبره واگذار کنید.

نمایندگی تعمیرات ظرفشویی

نمایندگی تعمیرات ظرفشویی یک واحد جامع و کامل است. این واحد معتبر تعمیراتی به کمک مرکز سخت افزار ایران راه اندازی شده است. در این واحد نمونه و برجسته مهم نیست که شما کاربر کدام مدل و کدام برند از ماشین ظرفشویی باشید. تعمیرکاران و تکنسین های این مرکزی تعمیراتی همگی با ساختار درونی این دستگاه ها به خوبی آشنایی دارند و می توانند عیوب موجود در آن را شناسایی و برطرف سازند. نمایندگی تعمیرات ظرفشویی در بخش های مجزا و مستقل فعالیت می کند.

هر بخش به ابزار و تجهیزات مدرن عیب یابی و تعمیر مجهز است. این مرکز آرشیوی از قطعات جانبی اصل و اورجینال نیز در اختیار دارد که مسیر تعویض را نیز برای کاربر و تعمیرکار امن و ایمن می سازد. همچنین کاربران گرامی می توانند انواع مواد مصرفی این دستگاه از جمله نمک ظرفشویی، قرص های شست و شوی مناسب، مواد جلا دهنده و … را از این مرکز معتبر تهیه کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر و استفاده از انبوه امکانات و تسهیلات نمایندگی مرکزی تعمیر ماشین ظرفشویی لطفا تماس بگیرید.

5/5(2 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.