021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

بالا بردن سرعت کامپیوتر

بالا بردن سرعت کامپیوتر یکی از مهم ترین دغدغه های کاربران این دستگاه به شمار می رود. سیستم رایانه به گونه ای طراحی شده که پس از گذشت مدت زمانی از شروع به کار، دچار افت سرعت می شود. عوامل متعددی همچون مشکلات نرم افزاری، قدیمی شدن قطعات سخت افزاری، پر شدن حافظه هارد دیسک و … در افت سرعت این دستگاه تاثیر گذار هستند. 

این کاهش سرعت می تواند تبعات متعددی داشته باشد که یکی از آنها مختل شدن کارهای کاربران است. برخی کاربران چنین تصور می کنند که افت سرعت سیستم کامپیوتر یا لپ تاپ یک مشکل اساسی و غیر قابل حل است.

این در حالی است که تنها با انجام دادن چند ترفند ساده می توان این مشکل را به راحتی برطرف نمود. با ما همراه باشید تا شما را با راه حل ها  و روش های کاربردی برای بالا بردن سرعت کامپیوتر آشنا نماییم.

ترفندهای بالا بردن سرعت کامپیوتر

کاربردی ترین روش ها و ترفندهای بالا بردن سرعت کامپیوتر عبارتند از:

  • فضای هارد دیسک را آزاد کنید :

پیش تر نیز اشاره کردیم که یکی از اصلی ترین دلایل افت سرعت سیستم رایانه، پر شدن حافظه هارد دیسک است. بنابراین با خالی کردن و آزاد سازی این فضا می توانید سرعت سیستم خود را به شکل قابل توجهی افزایش دهید. برای این کار می توانید از نرم افزاهایی که به صورت ویژه برای این مورد طراحی شده اند استفاده کرده و با بالا بردن سرعت کامپیوتر خود از بروز مشکلات دیگر در سیستم تان جلوگیری نمایید.

  • خطاهای دیسک را ترمیم کنید :

دومین روش کاربردی برای بالا بردن سرعت کامپیوتر این است که خطاها و مشکلات هارد را تشخیص داده و آنها را برطرف نمایید.

  • مراقب Spyware ها باشید :

Spyware، یک برنامه ویژه است که اطلاعات شخصی را از وب سایت هایی که مشاهده می کنید می گیرد تا شناسه ها و کلمه های عبور را بدون اجازه و بدون این که شما متوجه شوید جمع آوری کند. این بد افزار می تواند اطلاعات محرمانه تان را در معرض خطر قرار دهد. دیگر مشکل Spyware این است که می تواند مانع از عملکرد درست و سریع کامپیوتر شما شود. 

لذا برای بالا بردن سرعت کامپیوتر خود باید مراقب این برنامه و فعالیت های آن باشید. Microsoft Windows Defender برنامه ها و نرم افزارهایی را در اختیار شما قرار می گیرد که با استفاده از آنها می توانید Spyware را کنترل نمایید.

  • برنامه های پر مصرف را ببندید :

یکی از موثرترین موارد در کاهش سرعت کامپیوتر، باز بودن دائمی برنامه های پر مصرف است. رد این شرایط از بیشتر منابع CPU استفاده می شود و به این ترتیب سرعت پردازشی سیستم کاهش پیدا می کند. به غیر از مواردی که گفته شد، این احتمال نیز وجود دارد که به سبب استفاده ی غیر عادی یک اپلیکیشن از فضای دیسک، دیگر اپلیکیشن هایی که نیاز مبرم به ذخیره و بازیابی از  روی دیسک دارند، با کندی مواجه شوند. به همین دلیل باید برای بالا بردن سرعت کامپیوتر خود این برنامه ها را شناسایی کرده و آنها را ببندید. همچنین برنامه هایی را که کاربرد زیادی ندارند، از سیستم خود حذف نمایید.

  • مرورگرتان را سبک کنید :

مرورگر های کامپیوتری از افزونه های متعددی برخوردار هستند. بسیاری از این افزونه ها در سیستم نصب شده و عملکرد مرورگر ها را ارتقا می دهند. اگر مدت زیادی است در حال استفاده از مرورگر خود هستید و احساس می کنید مرورگرتان کند شده، پس بهتر است هرچه سریعتر برای حذف مواردی از این افزونه ها اقدام نمایید. بالا بردن سرعت کامپیوتر با انجام این کار امکان پذیر شده و با جلوگیری از بارگذاری فایل های فلش و دیگر محتوای بی اهمیت، منابع سی پی یو رایانه شما آزادتر می گردد.

  • هارد دیسک را یکپارچه سازی کنید :

شاید بتوان گفت که موثر ترین روش برای بالا بردن سرعت کامپیوتر، یکپارچه سازی هارد دیسک است. در جدیدترین نسخه های ویندوز، یکپارچه سازی به صورت خودکار انجام شده و کاربران دخالتی در این امر ندارند. این در حالی است که در سیستم های قدیمی تر باید خود شما این کار را انجام دهید. 

برای یکپارچه سازی سیستم هم برنامه ها و ابزارهای مختلفی وجود دارد. اما از آنجا که انجام این کار ظرافت ها و حساسیت های ویژه ای دارد، بهتر است برای این منظور از همکاران ما در بخش  تعمیرات کامپیوتر  مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

خدمات کامپیوتر در محل

خدمات کامپیوتر در محل اشاره به مجموعه سرویس هایی دارد که برای رفع مشکلات این محصول به کاربران ارائه می شود. مدیریت مرکز سخت افزار ایران اهمیت ویژه ای برای اصول مشتری مداری قائل است و در همین راستا اقدام به ارائه سرویس های رایانه در محل نموده است. 

با این توضیح که تکنسین های مجرب آی تی به محل مورد نظر کاربران مراجعه کرده و ضمن بررسی دقیق کامپیوتر و قطعات مختلف آن، اقدام به تعمیر این دستگاه می نمایند. تعمیرات تخصصی نرم افزاری و سخت افزاری در این سرویس به صورت تخصصی انجام شده و دیگر نیازی به انتقال سیستم به مرکز تعمیرات نمی باشد. گفتنی است خدمات کامپیوتر در محل شامل مواردی همچون تعمیرات نرم افزاری، تعمیرات سخت افزاری، نصب برنامه های کاربردی، رفع مشکلات عملکردی سیستم، نصب و راه اندازی سیستم و … می گردد.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.