انواع Cable Managment

انواع Cable Managment مبحثی پر اهمیت در زمینه های IT، ارتباطات و توزیع قدرت دارد. Cable Managment اشاره به نصب و راه اندازی تجهیزات برای تأمین امنیت برق و داده ها دارد.

صنعت IT از زمان راه‌اندازی خود، نیازمند کابل‌های داده و اطلاعات بوده است. این کابل‌ها وظیفه جابجایی، حذف و یا افزودن اطلاعات را داشته‌اند. Cable Managment اشاره به ساماندهی همین کابل‌ها و نصب و راه اندازی تجهیزات آن‌ها در یک ساختمان، برای تأمین امنیت کابل برق و داده دارد. Cable Managment در فناوری اطلاعات (IT)، ارتباطات و توزیع قدرت حائز اهمیت است. با بهره‌مندی از Cable Managment ، نگهداری، تغییر و جابجایی کابل‌ها آسان‌تر انجام شود. بعلاوه پیچیدگی‌ها و بی‌نظمی‌های مرسوم که در میان کابل‌ها ایجاد می‌شود با استفاده از Cable Managment شبکه برطرف و رفع خواهند شد.

پشتیبانی‌های مورد نیاز برای ایجاد نظم هرچه بیشتر و ساماندهی کابل‌های شبکه، از طریق مسیرهای کابل‌کشی و به وسیله‌ی تجهیزاتی مثل سینی کابل، سبد کابل و نردبان کابل، انجام می‌شود.  Cable Managment در صورتی که به شکلی مناسب انجام شود موجب بهره‌وری از فضا و محیط خواهد شد. دیگر مزیت‌های بهره‌مندی از Cable Managment عبارتند از: مقاومت در برابر فرسودگی و تنش‌های مکانیکی، حفاظت در برابر آتش، ایجاد عایق در برابر نور و UV، آسودگی کار به هنگام حمل و نقل و جابجایی و …. .

برخی از این نگهدارنده‌ها که وظیفه‌ی Cable Managment را دارند، به صورت افقی در داخل رک‌ها قرار داده می‌شوند تا به پچ‌کابل‌هایی که به نقطه اتصال نهایی متصل می‌شوند، نظم دهند. این نگهدارنده‌ها دارای انواع ۲U, 1U,1/2U هستند و به اشکال شیاردار، برس‌دار، حلقه‌ای ساخته و تولید می‌شوند.

انواع Cable Managment

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+