021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

چگونه تبلت خود را رجیستری کنیم؟

مرحله دوم طرح ریجستری تبلت‌ها از نهم مرداد ۱۴۰۰ بر اساس اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نهایی شد. در این مقاله قرار است همه چیز را در مورد رجیستری تبلت و جزئیات آن آموزش ببینید. از طرفی ممکن است نیاز به انتقال مالکیت تبلت داشته باشید که در این صورت، ثبت دستگاه در سامانه همتا و تغییر مشخصات مالک، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این که رجیستری چیست، چرا اهمیت دارد و چگونه انجام می شود. این طرح، ادامه طرح رجیستری گوشی های هوشمند است که چند سالی است اجرایی شده است. البته این طرح تنها شامل تبلت های سیمکارت خور می شود و می توان گفت که تفاوت چندانی با رجیستری موبایل ندارد.

با توجه به این که اخیرا آخرین مهلت رجیستری کردن تبلت ها نیز اعلام شده است و کاربران مدت زمانی محدودی را برای ثبت دستگاه های خود فرصت دارند، بهتر است با مراحل رجیستری تبلت آشنایی داشته باشید. در ادامه با تیم تعمیرات تبلت در مرکز سخت افزار ایران همراه شوید تا نحوه رجیستری کردن تبلت را بیاموزید.

رجیستری تبلت

تفاوت رجیستری تبلت با موبایل

اگر تا قبل از نهم مرداد ماه 1400 با استفاده از هر سیم کارتی، یک پیامک یا تماس با آن برقرار کرده اید تا تبلت به صورت خودکار فعال شود و در سامانه همتا ثبت شود، به این ترتیب دیگر نیاز به رجیستر کردن آن تبلت نخواهید داشت. اما اگر این عملیات را انجام نداده اید. سوالی که شاید داشته باشید، این است که رجیستری تبلت با موبایل چه تفاوتی دارد؟ باید گفت که رجیستری کردن این دو دستگاه کاملا مشابه بوده و تقریبا تفاوتی بین آنها وجود ندارد.

اگر تبلت سیمکارت خور دارید، بهتر است در اولین فرصت اقدام به رجیستری کردن آن نمایید. درست مثل موبایل، رجیستری تبلت هم دستگاه را در سامانه همتا تعریف می کند تا خدمات شبکه به آن تعلق بگیرد. در غیر این صورت تبلت جنس قاچاق به شمار رفته و عملا نمی توانید از آن استفاده کنید.

نحوه رجیستری تبلت

رجیستری کردن تبلت هم با استفاده از سامانه همتا انجام می شود. برای این منظور باید شماره IMEI تبلت خود را در سامانه همتا ثبت کنید. این شماره معمولا در بارکدی که روی جعبه چسبیده شده است، درج است. 

تفاوت رجیستری تبلت با موبایل

اگر شماره را پیدا نکردید، کافی است کد دستوری #06#* را با تبلت بگیرید تا شماره IMEI آن برای شما نمایش داده شود. پس از آن باید کد IMEI را از طریق یکی از روش های زیر برای سامانه همتا ارسال کنید.

تفاوت رجیستری تبلت با موبایل

سامانه پاسخ شما را در قالب یک پیامک می دهد و به این ترتیب، رجیستری تبلت انجام می شود. برای ثبت کد در همتا، می توانید کد را به شماره ۷۷۷۷ پیامک کرده و یا کد دستوری #۷۷۷۷* را شماره گیری نمایید.

ریجستر تبلت

 همچنین با مراجعه به سایت اینترنتی به آدرس  hamtainfo.ntsw.ir هم می توانید کد تبلت خود را ثبت کنید.البته اپلیکیشن همتا هم طراحی شده است تا مسیر راحت تری برای رجیستری تبلت خود طی کنید. 

رجیستری تبلت چگونه انجام می شود؟

در نهایت شما با پیغام “تکمیل فرایند” که به معنای ثبت شدن در خواست شما میباشد مواجه میشوید.

رجیستری تبلت چگونه انجام می شود؟
3.7/5(27 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.