درایوهای ذخیره‌سازی HAMR و Dual-Actuator سیگیت با ماژولار اختصاصی

شرکت آمریکایی سیگیت با دو سوپرایز بزرگ راهی نمایشگاه CES 2020 در لاس وگاس شد. سوپرایز اول سیگیت به ارائه سیستم ماژولار ذخیره‌سازی ختم شد و سوپرایز دوم آن نیز به معرفی درایوهای ذخیره‌سازی HAMR و Dual-Actuator سیگیت منتهی شد. سیستم ماژولار ذخیره‌سازی سیگیت که Lyve Drive Mobile Storage System نام دارد، راهکاری فوق‌العاده برای ذخیره‌سازی حجم بالایی از داده‌ها است. مکانیزم این سیستم ماژولار به حرفه‌های تجاری که نیازمند ذخیره‌سازی داده‌های زیاد در سایت عملیاتی هستند، کمک می‌کند.

به گونه‌ای که داده‌ها را به سیستم ذخیره‌سازی مرکزی انتقال می‌دهد؛ از این‌رو می‌توان برای ذخیره حجم بالایی از داده‌ها از آن استفاده کرد. برای درک بهتر عملکرد سیستم ماژولار ذخیره‌سازی بهتر است به این مثال توجه کنید. یک شرکت فیلم‌برداری را در نظر بگیرید که بخشی از کارهای آن به فیلم‌برداری خارج از استودیو منتهی می‌شود؛ این شرکت فیلم‌برداری می‌تواند فیلم‌هایی که خارج از استودیو ضبط می‌کند را با استفاده از سیستم ماژولار اختصاصی به ساختمان مرکزی منتقل کند. بنابراین هیچ‌گونه محدودیتی از نظر ذخیره فیلم‌های خود نخواهد داشت.

درایوهای ذخیره‌سازی HAMR و Dual-Actuator سیگیت

قابلیت‌ها درایوهای ذخیره‌سازی HAMR و Dual-Actuator سیگیت

از ویژگی‎‌های درایوهای HAMR و Dual-Actuator سیگیت می‌توان به برخوردار بودن از کارت‌های قدرتمند CFExpress، اتصال تاندربولت 3، کارت ریدر، کارتریج‌هایی با رابط U.2، پورت‌های 6 گانه و 4 گانه برای قرارگیری هارد درایو 3.5 اینچی و گیرنده 4U Rackmount اشاره کرد. با وجود چنین ویژگی‌هایی در درایوهای ذخیره‌سازی HAMR و Dual-Actuator سیگیت، بی‌شک این درایوها از قدرت بسیار بالایی برخوردار هستند.

سیستم ماژولار ذخیره‌سازی سیگیت با 108 ترابایت حافظه

نسخه ماژولار ذخیره‌سازی که سیگیت از آن در CES امسال رونمایی کرد، مجهز به 108 ترابایت حافظه ذخیره‌سازی است. البته 18 ترابایت از حافظه ذخیره‌سازی این ماژول در هارد درایو Exos HAMR قرار می‌گیرد. جالب است بدانید که سرعت خواندن و نوشتن سیستم ماژولار سیگیت به سرعت 480 مگابایت بر ثانیه می‌رسد. بنابراین می‌توان گفت که سرعت خواندن و نوشتن در این سیستم ماژولار ذخیره‌سازی، دو برابر سیستم‌هایی است که تنها به یک عملگر Actuator مجهز هستند. در حال حاضر هیچ اطلاعاتی از قیمت و تاریخ عرضه درایوهای ذخیره‌سازی HAMR و Dual-Actuator سیگیت منتشر نشده است.

داغ‌ترین اخبار فناوری با مرکز بازیابی اطلاعات

مرکز بازیابی اطلاعات نه تنها خدمات ریکاوری انواع هاردهای اینترنال و اکسترنال را ارائه می‌دهد، بلکه به ارائه داغ‌ترین اخبار دنیای هارد نیز می‌پردازد. بنابراین اگر به اخبار جدیدترین و قدرتمندترین هارد‌های اینترنال و اکسترنال علاقه‌مند هستید، می‌توانید این اخبار را در وب سایت مرکز بازیابی اطلاعات دنبال کنید.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+