021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری
  • خانه
  • اخبار
  • معرفی سامسونگ از حسگر دوربین شبیه چشم انسان

معرفی سامسونگ از حسگر دوربین شبیه چشم انسان

شرکت چینی تکنو موبایل طی رویدادی آنلاین از پروژه ای رونمایی کرد که در آن با همکاری شرکت سامسونگ، از سنسور دوربین RGBW در نسل بعدی گوشی های خود استفاده خواهد کرد. در خلال این رویداد توضیحات مختصری در رابطه با جزئیات سنسور ISOCELL GWB به نمایش درآمد. ویژگی اصلی این سنسور فیلتر RGBW است. رئیس واحد تحقیق و توسعه سامسونگ در چین در رابطه با حسگر دوربین شبیه به چشم انسان سامسونگ این چنین می گوید:

“سنسور ایزوسل GWB شبیه‌ترین حسگر به چشم انسان خواهد بود. چیزی که این سنسور ا متمایز می‌کند این است که وجود پیکسل سفید در الگوی RGB باعث بهبود حساسیت نور سنسور خواهد شد و این موضوع منجر به عکس‌های روشن‌تر و با دقت رنگ بهتر خواهد گردید.”

معرفی سامسونگ از حسگر دوربین شبیه چشم انسان

ویژگی های سنسور دوربین شبیه به چشم انسان سامسونگ

این سنسور 64 مگاپیکسلی جدید، در کنار پیکسل های قرمز، سبز و آبی، از یک زیر پیکسل 64 مگاپیکسلی استفاده می کند  که به حساسیت بیشتر نسبت به نور و در نهایت عملکرد بهتر در عکاسی در نور کم کمک زیادی می کند. به نظر می رسد از ین فناوری در گوشی سال 2022 شرکت تکنو استفاده خواهد شد.

تعمیر دوربین موبایل خود را به مرکز سخت افزار ایران بسپارید

حسگر دوربین شبیه به چشم انسان Samsung در گوشی این شرکت

سونی، هواوی، ویوو و اوپو شرکت هایی هستند که در گذشته همگی از سنسور های RGBW استفاده کرده اند که نتایج آن در پرچمدار هواوی خیره کننده بوده است. اما به نظر می رسد سامسونگ توانسته است با استفاده از این فناوری، به عنوان پیشتاز در ثبت عکس های خوب در نور کم و دقت رنگ، به نتایج بسیار خوبی دست پیدا کند.

علاوه بر این خبرهایی مبنی بر تلاش سامسونگ برای طراحی یک سنسور 50 مگاپیکسلی مجهز به فناوری RGBW برای گوشی های سری Galaxy S22 است که به احتمال زیاد در ماژولی متفاوت به بازار عرضه خواهد شد.

منبع

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.