021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

علت نامگذاری گوشی های سامسونگ چیست؟

اگر از گوشی های برند سامسونگ هم استفاده نمی کنید، احتمالا نام برخی از آنها را شنیده اید. مشهورترین سری موبایل سامسونگ، خانواده گلکسی S است که پرچمدارهای این برند را در خود جای داده است. گوشی های سری نوت هم به دلیل بهره مندی از قابلیت های ویژه ای همچون قلم هوشمند، سروصدای زیادی به پا کرده اند.

اما به جز این موارد، سامسونگ گوشی های دیگری هم دارد که از حروف R، W، M و … نامگذاری شده اند. تابحال به این فکر کرده اید که علت نامگذاری گوشی های سامسونگ چیست؟ کارشناسان تعمیر موبایل سامسونگ این مسئله را مربوط به مشخصات فنی موبایل های این برند می دانند. در ادامه وجه تسمیه گوشی های Samsung را بررسی می کنیم تا بدانید که علت انتخاب این حروف برای رده های مختلف چیست.

نامگذاری گوشی های سامسونگ

منطق نامگذاری گوشی های سامسونگ  

به طور کلی اطلاعات دقیقی وجود ندارد که منطق پشت نام گذاری گوشی های سامسونگ را نشان دهد! با این حال برخی از وب سایت های حوزه تکنولوژی، تحقیقاتی در این زمینه داشته اند و به اطلاعات جالبی دست پیدا کرده اند که چندان دور از واقعیت نیستند. اگرچه این اطلاعات هیچ گاه از جانب کمپانی و نمایندگی سامسونگ، تایید یا رد نشده اند؛ اما می توان تا حد زیادی به آنها استناد کرد. بر این اساس، منطق نامگذاری گوشی های Samsung در سری های مختلف به شرح زیر است:

موبایل سامسونگ سری S

گوشی های سری S سامسونگ، پرچمداران این شرکت را تشکیل می دهند. گوشی هایی با ساختار سخت افزاری بسیار قوی که از تکنولوژی های جدید و پیشرفته بهره می برند. این سیاست در بخش تبلت هم نمود دارد و کارشناسان تعمیر تبلت سامسونگ، کیفیت ساخت محصولات سری اس را بسیار بالا می دانند.

گوشی های سری R سامسونگ

علت نامگذاری گوشی های سامسونگ سری R را می توان به لوکس بودن اعضای این خانواده مربوط دانست. حرف R از کلمه  Royal به معنای سلطنتی گرفته شده است. البته برخی هم معتقدند که R نشان دهنده گوشی هایی است که بهسازی شده اند و به واژه  Refined  اشاره دارد.

موبایل سامسونگ سری W

حرف W از کلمه Wonder گرفته شده است. این حرف برای معرفی گوشی هایی است که سامسونگ آنها را در کلاس کاری بسیار بالا تولید کرده و حتی آنها را در رده شگفت آور جای داده است.

گوشی های Samsung سر ی M

در ادامه بررسی دلیل نامگذاری گوشی های سامسونگ، به خانواده M می رسیم. کلمه Magical منبع الهام این نام بوده و سری ام، گوشی های میان رده سامسونگ را شامل می شود. یعنی گوشی هایی از نظر اقتصادی در رده پایین تری قرار دارند.

گوشی های سری Y سامسونگ

گوشی های سامسونگ که با حرف Y نامگذاری شده اند، مناسب رده های سنی جوان تر هستند. این حرف از کلمه Young گرفته شده و طرفداران جوان کهکشانی ها را هدف گرفته است.

گوشی های Plus سامسونگ

نامگذاری گوشی های سامسونگ تنها به استفاده از یک حرف در ابتدای نام گوشی محدود نمی شود. پلاس برای گوشی هایی به کار برده می شود که نسبت به مدل قبلی شان ارتقا پیدا کرده اند.

گوشی سامسونگ سری A

حدود دو سال است که سامسونگ، از یک خانواده جدید در بخش گوشی های هوشمندش رونمایی کرده است. علت نامگذاری گوشی های سامسونگ سری A، به طور کامل مشخص نیست. خانواده A، گوشی های میان رده جدید این شرکت هستند که در مدل های قوی تر، با مضربی از 10 مشخص می شوند و در مدل های ضعیف تر، با اعداد تک رقمی نامگذاری می شوند.

3.3/5(9 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.