اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

تمیز کردن رول پیکاپ پرینتر

یکی از اقدامات مهمی که کاربران پرینتر باید به صورت منظم انجام دهند، تمیز کردن بخش های مختلف این دستگاه است. قطعات پرینتر باید تمیز باشند و چنانچه آلودگی یا گرد و خاک در آنها وجود داشته باشد، عملکرد مطلوبی نخواهند داشت. حتی تجمع آلودگی در برخی از قطعات، منجر به خرابی آن قطعه در طول زمان خواهد شد. امروز می خواهیم تمیز کردن رول پیکاپ پرینتر را به شما همراهان گرامی آموزش دهیم. پیکاپ پرینتر یکی از بخش هایی است که برگه در حین چاپ از زیر آن عبور می کند.

آلودگی این بخش در نهایت روی کیفیت چاپ تاثیر می گذارد. یعنی مثلا ممکن است برگه چاپ شده خطوطی داشته باشد و یا این که آثار آلودگی روی آن مشخص باشند. بنابراین تمیز بودن پیکاپ رولر اهمیت بسیاری دارد و باید آن را به صورت مداوم پاکسازی کنید. در ادامه ضمن آشنایی با نکاتی راجع به تمیز کردن رول پیکاپ پرینتر ، می توانید ویدئوی مرتبط با این فرایند را نیز تماشا کنید. گفتنی است فرایند پاکسازی پیکاپ در تمام پرینترها یکسان است و تنها برخی از جزئیات متفاوت هستند.

فیلم آموزش تمیز کردن رول پیکاپ پرینتر

تمیز کردن پرینتر کار سختی نیست و خود کاربران می توانند با کمی دقت، بخش های مختلف چاپگرشان را تمیز کنند. با این حال نکاتی وجود دارد که اگر به درستی رعایت نشوند، احتمال آسیب دیدگی قطعات وجود خواهد داشت. تماشای فیلم آموزش تمیز کردن رول پیکاپ پرینتر به شما کمک می کند که ضمن آشنایی با این نکات، فرایند پاکسازی را به شکل درست و بی نقص انجام دهید. در این ویدئو شما مراحل تمیز کردن رول پیکاپ را می بینید که به ترتیب توسط تکنسین اجرا می شوند.

تعمیرکار در این فیلم ضمن باز کردن دستگاه و دسترسی به اجزا مختلف مسیر حرکت کاغذ، رول پیکاپ را به روش درست تمیز می کند. پس از آن مجددا دستگاه بسته می شود تا مطابق قبل بتوان با آن کار کرد. چنانچه برای تمیز کردن پیکاپ چاپگر خود دچار مشکل شدید، کارشناسان مجرب نمایندگی تعمیرات پرینتر در خدمت شما عزیزان خواهند بود.

JTNDdmlkZW8lMjBjb250cm9scyUzRSUwQSUyMCUyMCUzQ3NvdXJjZSUyMHNyYyUzRCUyMmh0dHBzJTNBJTJGJTJGdmlkZW8uaGFyZHdhcmVjZW50ZXIuaXIlMkZocCUyRjk4JTJGJUQ4JUFBJUQ5JTg1JURCJThDJUQ4JUIyLSVEQSVBOSVEOCVCMSVEOCVBRiVEOSU4Ni0lRDglQjElRDklODglRDklODQtJUQ5JUJFJURCJThDJURBJUE5JUQ4JUE3JUQ5JUJFLSVEOSVCRSVEOCVCMSVEQiU4QyVEOSU4NiVEOCVBQSVEOCVCMS5tcDQlMjIlMjB0eXBlJTNEJTIydmlkZW8lMkZtcDQlMjIlM0UlMEElMjAlMjBZb3VyJTIwYnJvd3NlciUyMGRvZXMlMjBub3QlMjBzdXBwb3J0JTIwSFRNTDUlMjB2aWRlby4lMEElM0MlMkZ2aWRlbyUzRQ==

مراحل تمیز کردن رول پیکاپ پرینتر

فرایند تمیز پاکسازی رول پیکاپ در پرینتر به ترتیب زیر انجام می شود:

1. پرینتر را خاموش کرده و از برق بکشید.

2.حالا باید ضمن دسترسی به پیکاپ رولر، آن را از پرینتر خارج کنید.

3.یک پارچه بدون پرز را به الکل یا کمی آب آغشته کنید.

4. با استفاده از پارچه، سطح پیکاپ را تمیز کنید.

5. در صورت استفاده از الکل بهتر است فرایند پاکسازی را در جایی دور از منابع حرارتی یا شعله آتش انجام دهید.

6. پس از تمیز کردن رول پیکاپ چاپگر، باید منتظر خشک شدن الکل بمانید. این بخش باید به طور کامل خشک شود.

7.حالا باید آلودگی و گرد و خاک روی پیکاپ رولر را با یک پارچه خشک بدون پرز تمیز کنید.

8. پس از پایان فرایند پاکسازی، پرینتر را ببندید.

9. چاپگر را به برق وصل کنید.

10. دستگاه را روشن کرده و ضمن چاپ یک برگه، عملکرد آن را امتحان کنید.

تمیز کردن مسیر کاغذ در پرینتر

تمیز کردن پیکاپ رولر پرینتر یکی از مراحل فرایند تمیز کردن مسیر کاغذ در پرینتر است. مسیر حرکت کاغذ از چند بخش مختلف تشکیل شده که پیکاپ رولر هم یکی از آنهاست. اگر همیشه روی برگه های چاپ شده در دستگاه تان لکه هایی را مشاهده می کنید، احتمالا یکی از اجزا مسیر حرکت برگه آلوده هستند. تمیز کردن مسیر کاغذ در این شرایط می تواند مشکل آلودگی برگه ها را برطرف کند. با این کار لکه های تونر پاک می شوند و دیگر لکه ای روی برگه های چاپ شده نخواهید دید.

برای تمیز کردن مسیر کاغذ در پرینتر بهتر است از کاغذی استفاده کنید که خیلی زبر نباشد. دستگاه را روشن کرده و مطمئن شوید که لامپ آن در حالت Ready  روشن باشد. سپس برگه را در سینی قرار داده و بخش Printer properties را باز کنید. روی Device settings کلیک کنید و در قسمت cleaning دکمه start را فشار دهید. پس از حدود 2 دقیقه فرایند پاکسازی تمام می شود و می توانید مجددا از پرینتر خود استفاده کنید. البته زمانی که فرایند پاکسازی در حال انجام است نباید از پرینتر استفاده کنید.

نمایندگی تعمیرات پرینتر

نمایندگی تخصصی تعمیر پرینتر در مرکز سخت افزار ایران مجموعه ای است که به صورت تخصصی به ترمیم انواع مدل های این دستگاه اشتغال دارد. در این مرکز تکنسین هایی فعالیت می کنند که جزء برترین متخصصین حوزه تعمیرات ماشین های اداری هستند و توانایی رفع انواع مشکلات چاپگر را دارند. این افراد با استفاده از تجهیزات و ابزار پیشرفته، خدمات تعمیری را مطابق با آخرین استاندارد های روز دنیا به کاربران ارائه می دهند.

تولیدات انواع برندهای مطرح از جمله شارپ، ریکو، کونیکا مینولتا، توشیبا، کانن، اپسون، اچ پی، سامسونگ و … در نمایندگی تعمیرات پرینتر مورد بررسی و ترمیم تخصصی قرار می گیرند. همکاران ما در راستای عمل به شعار مشتری مداری، تلاش می کنند که کلیه مشکلات پرینتر شما را برطرف کرده و آن را مثل روز اول به مشتری تحویل دهند.

امتیاز شما به این نوشته